TAGA HARMONY F100 v2

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tam po prawo chyba stoją Coral F-80. Ciekawi mnie jak grają. Cena już dość wysoka. Podstawy mają podobne do moich Oli40:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ano, takie klasyczne w dosłownym tego słowa sensie :)

Z tymi Coral to masz rację Pawel_Sz85, też jestem ciekaw jak one grają, cenowo uplasowane pomiędzy Platinum a Platinum SE, tanie nie są. Jak do tej pory nikt nie napisał że je kupił czy też słuchał. A może słuchał i się odważy napisać coś? :)
 

Tom3czek

New member
Witam
Jeżeli był by ktoś zainteresowany ,co prawda wiem ze to nie ten dział ,ale ten temat.Swój upragniony zestaw Tag kupiłem jakoś pod koniec marca ,po ponad dwu miesięcznym słuchaniu i wysłuchiwaniu stwierdziłem jednak że nie jest to zestaw do mojej muzyki cóż trzeba szukać dalej ale i iść zupełnie w innym kierunku.Kolumny mają jakoś ponad 140 h odsłuchów za sobą także w miarę są już wygrzane.Posiadam
Platinum v.2 F-100 kolor wenge
Platinum v.2 S-40 kolor wenge
Platinum v.2 C-100 kolor czarny
nad subem się jeszcze zastanowię czy będę go chciał spieniężać.
Cena wiadomo do dogadania ,jeśli był by ktoś zainteresowany proszę na PW.
Pozdrawiam
 

szumer

New member
U mnie wybór był prosty, stereo do spokojnego słuchania. Rockowego brzmienia nie potrzebowałem.
Wybór padł na F-80. Harman mimo swojego lekkiego przereklamowania, najbardziej mi pasuje.
Wygrzane czy są, tego nie wiem, rzadko słucham ponad -20 dB (wg "miarki" HK).

Rzeczowo wykonane podłogówki, aczkolwiek odpustowa okleina szybko się rysuje, jak pies uszkodzi je bardziej, pójdą do profesjonalnego lakierowania.

Audiofilem nie jestem, może nawet nawet tępy słuch mam, ze względu na pracę.
Za kwotę jaką trzeba wydać na kolumny Taga, można szukać sztampowych, sprawdzonych, firmowych ale po co ? Wykonania w tym segmencie cenowym jak i brzmienia nie sądzę, że uda się coś znaleźć. Słuchałem Klipsch, Monitory Audio, Roth, Kef...ale ze względu na konieczność przedniego bassreflexu miała ograniczone pole manewru. Heco miały np. to coś, ale tylni wyrzut - odpadły niestety.

Chciałem dołączyć porcje zdjęć, ale minimum 5 postów trzeba się wykazać.
 

Tom3czek

New member
kolego szumer u mnie Tagi tez śmigają pod Harmanem na szczęście chyba ostatnim egzemplarzem z dobrych Harmanów teraz Harman lekki jak piórko i w ogóle.Posiadam AVR-365,którego jeszcze można śmiało kupić aczkolwiek są to wszystko ostatnie egzemplarze.
 

szumer

New member
A jakiego Harmana posiadasz?

wzmak HK-980 ,który w momencie zakupu miał już wadę (sic!), na szczęście usunięte przerwę na IC i teraz pięknie chodzi. Myślę, że limit pecha an HK wyczerpałem ;p

CD HD-980 + CD Pioneer wraz z DVD
interkonekty Melodika 0,5m
kable koreańskie wynalazki Choseal, solidnie wykonane, własny import.

kolego szumer u mnie Tagi tez śmigają pod Harmanem na szczęście chyba ostatnim egzemplarzem z dobrych Harmanów teraz Harman lekki jak piórko i w ogóle.Posiadam AVR-365,którego jeszcze można śmiało kupić aczkolwiek są to wszystko ostatnie egzemplarze.

Niestety tak, obecne Harmany są zbyt zmanierowane.Producent po prawdzie, stara się i wkłada świetne układy, choć wg. mojej oceny, są one bardziej dziełem przypadku niż prawdziwym dziełem przemyślanym.
Fakt, że moje ulubione układy firmy Analog Device są w środku i dają rade. To mimo, tego przepychu audio-układzików, nie skoncentrowano się na zmniejszeniu ryzyka uszkodzenia się tylu wrażliwych elementów, choćby włącznik zasilania, podświetlanie. Niestety możemy podziękować ekologom, ponieważ technologia "NO-Pb" doprowadza do tego ze nowy sprzęt z taśmy jest "niedolutowany", zimne luty, odwarstwienia właśnie powodują, nieoczekiwane awarie każdego nowego sprzętu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

szumer

New member
testował ktoś serie Coral ? chce zakupić CORAL S-40 (Orzech-Okleina Naturalna) i zastanawiam sie czy sa warte tej ceny 1200 zl.
 

Tom3czek

New member
szumer jak kupowałem swoje Tagi odsłuchiwałem Platinumy F-80 ,F-100 ,F-120 ,Platinum SE które zupełnie nie są warte tej ceny jaką mają bynajmniej nie przy mojej muzyce chyba że do Jazzu.Odsłuchiwałem też tych Corali co prawda nie surroundy a fronty F-80 , rzeczywiście można powiedzieć ze jest to milowy krok w stosunku do wszystkich wcześniejszych serii Tagi razem wziętych.Kolumny bardzo precyzyjne, szczegółowe w detalach itd.Prawie doszło do tego iż bym wziął cały zestaw corali ,aczkolwiek było to na granicy już mojego budżetu i pozostałem przy oczytanych Platinumah,jednak że teraz po ponad dwóch miesiącach posiadania troszkę żałuje.I będę chciał sprzedać zestaw.
Pozdrawiam
 

WiTT

New member
Bez reklam
@szumer - bardzo ładna galeria (z podpisu) z Tagą F-80 w roli głównej :) bardzo ładne i przyjemne miejsce, aż wręcz zaprasza by posiedzieć i posłuchać ulubionej muzyki czy koncertu.
Na zdjęciu ująłeś ładnie wyglądający kabel głośnikowy, cóż to jest i czy Ci odpowiada?
 

szumer

New member
Tom3czek

Dziękuje za opinie oraz wrażenia odsłuchowe Corali, ja z perspektywy może też bym wybrał serie Coral zamiast moich F-80 P. v2. ale wiadomo trochę budżet ;) v.2 sa naprawdę niezłe, jedynie okleina wg. mojej oceny jest standardowa i łatwą ja porysować.
Zamówiełem CORAL S-40 w fornirze orzechowym, zobaczymy jak to będzie wyglądać ;) jak ogarnę się z zawieszeniem to dorzucę zdjęcia.

@szumer - bardzo ładna galeria (z podpisu) z Tagą F-80 w roli głównej :) bardzo ładne i przyjemne miejsce, aż wręcz zaprasza by posiedzieć i posłuchać ulubionej muzyki czy koncertu.
Na zdjęciu ująłeś ładnie wyglądający kabel głośnikowy, cóż to jest i czy Ci odpowiada?


Dziękuje za opinie odnośnie galerii :grin:
Koncerty ogląda się niezle, niestety kubatura pomieszczenia jest bardzo mała, chyba nawet f-80 sa zbyt mocne jak na te powierzchnie. To "siedziba" przejsciowa i w niedługim czasie będzie coś większego.
Co do kabli, są to kable Choseal OCC 6N model LB5108, u skośnych można kupić za ok. 130 USD, jak kupiłem taniej, trochę poszperałem, pogadałem i cena z przesyłka w jednym franklinie się zmieściła :cool:
Jest bynajmniej różnica jeśli chodzi o kabel polski z czystej miedzy który miałem wcześniej 2 x 2,5.
Na ten zdecydowałem się z jednej, głupiej wręcz przyczyny ;) miał wyglądać i być mocny, mamy psa ;p na dod. kabla nie miałem jak ukryć za ścianą, i jeden musi leżeć przez cała długość na podłodze, wygląda ładnie, więc nie psuje całego wizualnego efektu.
Ogólnie przy rocku (które slucham bardzo mało) brakuje mocnych wysokich tonów, ale dlatego nie kupiłem F-100 które miały inną specyfikę dobrania głośników, tutaj jest 1 wysoko-tonowy i 2x średnio-niskotonowy.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Zamówiełem CORAL S-40 w fornirze orzechowym, zobaczymy jak to będzie wyglądać ;)
Koniecznie! Ja też jestem ciekaw ;)
jak ogarnę się z zawieszeniem to dorzucę zdjęcia.
Powinieneś już móc, powyżej 5 postów można już załączać zdjęcia.
A jak nie tu to na flickera ;)

Dziękuje za opinie odnośnie galerii :grin:
Bo naprawdę ładne zdjęcia, ładnej aranżacji, trzeba chwalić :)
BTW: wrzuć do galerii "nasze zestawy" :)

Co do kabli, są to kable Choseal OCC 6N model LB5108, u skośnych można kupić za ok. 130 USD, jak kupiłem taniej, trochę poszperałem, pogadałem i cena z przesyłka w jednym franklinie się zmieściła :cool:
Jest bynajmniej różnica jeśli chodzi o kabel polski z czystej miedzy który miałem wcześniej 2 x 2,5.
Na ten zdecydowałem się z jednej, głupiej wręcz przyczyny ;) miał wyglądać i być mocny, mamy psa ;p na dod. kabla nie miałem jak ukryć za ścianą, i jeden musi leżeć przez cała długość na podłodze, wygląda ładnie, więc nie psuje całego wizualnego efektu.
Ja bym bardzo ładnie prosił o namiary jak żeś to wypatrzył, bo nie ukrywam że świetnie to wygląda, a i lubię tego typu małe eksperymenty, można super okazje trafić :)

Ogólnie przy rocku (które slucham bardzo mało) brakuje mocnych wysokich tonów, ale dlatego nie kupiłem F-100 które miały inną specyfikę dobrania głośników, tutaj jest 1 wysoko-tonowy i 2x średnio-niskotonowy.
A może to po części granie HK? A w jakich gatunkach F-80 u Ciebie się najlepiej sprawują?
 

szumer

New member
Koniecznie! Ja też jestem ciekaw ;)
Powinieneś już móc, powyżej 5 postów można już załączać zdjęcia.
A jak nie tu to na flickera ;)

Bo naprawdę ładne zdjęcia, ładnej aranżacji, trzeba chwalić :)
BTW: wrzuć do galerii "nasze zestawy" :)

Ja bym bardzo ładnie prosił o namiary jak żeś to wypatrzył, bo nie ukrywam że świetnie to wygląda, a i lubię tego typu małe eksperymenty, można super okazje trafić :)

A może to po części granie HK? A w jakich gatunkach F-80 u Ciebie się najlepiej sprawują?

Właśnie wrzuciłem parę zdjęć tych Corali (flickr), póki co były testowamne stolikowo, czyli na stole ;) Niebawem będą podwieszone i wtedy co nieco będę mógł się wypowiedzieć.
Wrażenia odsłuchowe mało fachowo określę jako zaskakujące ;) przy tak wydawać by się mogło małych monitorkach, moc mają konkretną. Brakuje tej głębi które maja F-80 ale to logiczne. Widziałbym te Corale z jakimś małym lampowym wzmacniaczem w sypialni :grin:

Wykonanie, naprawdę bardzo solidnie wykonane. Matowe wykonanie bardziej do mnie przemawia aniżeli lakier. Tutaj świetnie widoczna faktura drewna. Tylnia część zawiera bass refleks, małą matowo-gumową wylotówkę. Lepiej to wygląda niż w przypadku plastikowego BR w F-80.

Do działu "nasze zestawy" wrzucę niebawem.

Co do namiarów, to kontakt z tym skośnym jest póki co żaden, bo nie odpowiada póki co.
Ale nawet na ebayu widziałem tez te kable, troszkę może więcej niż sto-baksów ale można nabyć.
Jak będziesz zainteresowany większa ilością zdjęć/szczegółów tego "kabelka" to popstrykam.

Gatunki póki co testowane na F-80: Blues, Classical, Chill out, Jazz, Pop, Rock (spokojne ballady).
HK ma te zaletę, że nie dodaje od siebie za dużo tonów, jadę zwykle na direct bez dod. korekty.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bardzo miło dla oka prezentują się Coral'e :) Faktycznie z fajnym wzmakiem do sypialni lub mniejszego gabinetu czy pokoju jak znalazł rozwiązanie ;) A kolumienki wypożyczyłeś czy zakupiłeś - bo tak w ciemno je przygarnąłeś, dość odważnie ;)

Co do kabelków to pogrzebałem trochę w necie, znalazłem na kilku stronach, zapewne ta sama skośnooka osóbka to prowadzi ;)

Te kabelki Choseal znalazłem na stronce:
- modele LB-5108 za $51.47 USD
- modele LB-5109 za $72.94 USD
ale trzeba shipping doliczyć, choć inne produkty potrafią mieć free shipping i wtedy wychodzi sumarycznie taniej :) W przyszłości przy przypływie gotówki nie wykluczone że się skuszę ;)
Tutaj m.in. te kabelki jak ktoś szuka:
Choseal LB-5109 OCC Speakers Cables banana plug OD=19mm pair - $72.94 USD : Enjoy music, enjoy hifi audio!, we sell Music Angel,qinpu,yaqin,MeiXing MingDa,Bewitch,Bada Amplifiers, CD player,power amp, preamp
Choseal LB-5108 Audio Speaker Cable fork spade plug new - $51.47 USD : Enjoy music, enjoy hifi audio!, we sell Music Angel,qinpu,yaqin,MeiXing MingDa,Bewitch,Bada Amplifiers, CD player,power amp, preamp
 

szumer

New member
Właśnie dla oka je kupiłem, a moc mnie zaskoczyła :) Przecież sprzęt który
dobrze wygląda gra najlepiej dla samego właściciela, to nauko udowodnione :D
Kupiłem w ciemno, ponieważ te "koreańskie wynalazki" nigdzie nie uświadczy w sklepie.
Kabelki dobrze wygrzebałeś, te z złotymi nawet wyglądają bardziej "bogato" :p
Corale pójdą na powieszenie, zobaczę jak wyjdzie ta kwadrofonia z HK980 ;>
 
Do góry