TAGA HARMONY F100 v2

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do Twojego pokoju to bym się nawet zastanawiał czy wstawiać F-60, a co dopiero F-80. Do takich metraży to najlepiej się sprawdzają monitory podstawkowe.
 

rafik17

New member
Witam.
Te kolumny beda staly w wiekszym pokoju, zamierzamy z zona kupic wieksze mieszkanie , wiec kupilem je z ta mysla :) Tylko ostrzegam innych ze te kolumny sa za poterzne do takich pokojow 12 m :) Ogolnie jestem super zadowolny . teraz czekam az sie wygrzeja to kupie dobry kabel do bi-wire :)
Aha udalo mi sie je kupic za 1449 zl za komplet, nowki, wszedzie szukalem i chodzily po ponad 1000 zl za sztuke .
Pozdrawiam wszystkich :)
 

rafik17

New member
Aha i jeszcze jedno, slucham muzyki z wielu zrodel, i jednak kompakt rzadzi :) mozna sie troche zawiesc sluchajac muzyki ze skompresowanych stara metoda mp3 128 kb oraz radia, to nie to samo, te kolumny potrafia naprawde wiele :) pozdrawiam :)
 

rafik17

New member
No kolumny wygrzane i polecam kazdemu, naprwade pieknie graja, z kazdym dniem chyba nawet lepiej , juz nawet mp3 128 graja super, naprwade cos pieknego:) Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow Tagi :)
 

Wojtektearo

New member
Panowie poradzcie posiadam kenwood ra-5000 interesują mnie taga harmony platinum f80 oraz blue f80 ,jaka różnica jest między nimi interesuje mnie tylko stereo mam okazję zakupic je w podobnej cenie
 

Pap76

New member
Zapodajcie jakięs przykłady nagrań, przy których Tagi się "pokazują"... - przestrzeń, detale, bas...etc.

Albo mam większe wymagania, albo coś jest nie tak z moim wyobrażeniem sprzętu "za te pieniądze" ;-))

Wciąż mi mało!!!
 

Pap76

New member
Moge podać: Zakk Wylde, album Bok of Shadows, utwór 5 "Throwin' It All Away". na początku odgłosy burzy i wiatru - szerorokooo poza kolumny i mocno powyżej...
 

DrWredman

Active member
Dzęki za rady koledzy.Który sklep w Warszawie koledzy polecacie?
Budżet malutki dlatego do Altusików narazie dokupie centralny i tyły.
Nie wiem tylko czy standartowe s--40v2 czy dorzucić stówke i zaszaleć z podstawkami b-40v2.
Najlepszy sklep to chyba BlackNinja ;) ale tam nie odsłuchasz.
Za to byłem dziś w AVstore na Mokotowie. Sprzedawca mówił, że lada tydzień skończą remont sali odsłuchowej. A oni akurat handlują Tagami.
 

exciter555

New member
Witam serdecznie wszystkich.

Obecnie posiadam zestaw Klipsch R26f, Nad 326 bee, Denon dcd 720 ae, kabelki Melodika. Pokój około 20 m2 . Muzyka do przede wszystkim dynamiczna jak Hard Rock, Heavy Metal , Pop.

No cóż na początku byłem zachwycony tym dźwiękiem , jednak kiedy emocje opadły, osłuchałem się to wiele rzeczy zaczęło mnie drażnić. Tak jak wzmacniacz i cd mi się podobają jak grają to kolumny już nie bardzo.
Na tych kolumnach jest za bardzo krzykliwie, za jasno, za ostro. Zaczął męczyć mnie ten dźwięk.

Przewertowałem wiele stron forum, kilka kolumn też odsłuchałem ale nie znalazłem nic ciekawego. Słuchałem
Pylon Audio Pearl 25- Do metalu tragedia.
Dali Zensor 7 - grają jakoś tak ospale , nijako.
Monitor Audio Bx 6 - za mało basu i jakoś wszystko sie zlewa przy takiej muzyce, za malo pazura.

W końcu natrafiłem na kolumny TAGA Platinum v2. i bardzo mnie one zainteresowały.

Jak myślicie , czy to dobry kierunek do cięższego brzmienia z moim Nadem?
Chciałbym aby dzwiek był odpowiednio dociążony z solidną podstawą basową, aby podwojna stopa perkusji nie zlewala się. Wysokie tony aby nie byly za ostre i krzykliwe no i aby było wiecej srodka jak w tych Klipsch

Jak myslicie czy to dobra droga?

Chciałbym aby kolumny po prostu nie meczyly, ale tez aby nie byly za nudne tylko z pazurkiem ;)

Mysłalem na Taga Platinum F100 v2 albo Taga Platinum F80 v2. Jak myslicie które lepsze do metrazu 20m2?

Taga 80 ma dwa głośniki nisko-sredniotonowe a Taga 100 ma dwa niskotonowe i jeden sredniotonowy - zastanawia mnie czy duza jest roznica w charakterze brzmienia miedzy nimi. Może ktoś słuchał i tych i tych?

Jeszcze zastanawiam się nad Heco Music Style 500 , ale nie wim czy to dobry wybór....

Poradzcie cos Panowie ...

Pozdrawiam ...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Posłuchaj sobie jeszcze kolumn Paradigm Monitor 7v.7 lub większe 9 v.7. Słuchałem ich z tym NAD'em i świetnie się zgrywają. To są dynamiczne kolumny z mocnym i podkreslonym basem, ale uważam że brzmienie jest lepszej jakości niż w przypadku Klipsch. Jezeli nadal chcesz pozostac przy tym repertuarze, to myslę że się spodobają. Prawda jest taka, że w podobnym budżecie cięzko znaleźć kolumny do wszystkiego. Górę pasma można jeszcze spróbować zlagodzić okablowaniem.
 

DrWredman

Active member
exciter55, a jak u ciebie wygląda akustyka pomieszczenia?
Może dźwięk z głośników ma na swojej drodze zbyt dużo płaskich elementów i dobija się od ścian, mebli, podłogi, okien, itp.
Pomyśl o tym zanim zmienisz głośniki.
 

exciter555

New member
Dziękuję Koledzy za wpisy ...

Zapomniałem dodać , ze poruszam sie w kwocie około 3000 zł za parę, a czym taniej tym lepiej ;)

Kiedyś słuchałem Focali Chorus, ale niższego modelu i moim zdaniem ich dzwiek jest strasznie suchy.

Paradigma nie slyszalem , ale to ponoć podobne granie do Klipsch a ja od nich uciekam ;)

Wszystko zalezy od kwoty , ta nie jest za duza wiec tez rewelacji sie nie spodziewam , no ale aby dalo rady tego jakos sluchac a nie sie meczyc jak przy Klipsch ...
Bardzo lubie te kolumny za ich skutecznosc - mozna czasem sobie pozwolic na "głośniejsze granie" bez ryzyka uszkodzenia. Przedni br i impedancja to tez niewątpliwe plusy ...

W pokoju mam dosc duzo mebli, pierdół, bibelotów, grube zaslony, gruby dywan, ogólnie dobrze wytłumiony a wysokie i tak wkręcają mi sie w uszy. Kabelki glosnikowe rozne testowalem w kwocie 30zł za metr i wedlug mnie Melodika mdc 2400 najlepiej stonowala wysokie i dociazyla dzwiek ...
Czytalem wiele o kabelkach Supra PLy, ponoc ladnie lagodza Klipsche ale ich nie testowalem ...

Aby była jasnosc- nie przy kazdej muzyce jest zle. Np przy Pop jest super, ale przy starszym Rock , Heavy Metal gdzie plyty sa dziadowsko zrealizowane to sam jazgot jest. Uwazam , że w kazdej innej muzyce niz ciezkie brzmienia Klipsche ladnie sobie radza .... Choc te plyty z muzyki metalowej , ktore sa ladnie nagrane brzmia calkiem ok. Ale ich jest bardzo malo.

Cieżka sprawa ogólnie ...
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Posłuchaj sobie tych Paradigm, bo wdł. mnie lepiej grają od Klipsch. Podobny sposób grania nie oznacza że wybrzmiewają tak samo. Do tego typu muzyki i tak musisz szukać kolumn o podobnym charakterze, bo ten repertuar tego wymaga. Kupno wyrównanych brzmieniowo kolumn z łagodną górą nie da Ci tego wykopu jaki masz sluchając np. Heavy Metal. Niestety, nie ma kolumn uniwersalnych, a przynajmniej nie w tej cenie. Ja też słucham róznych gatunków i w jednych jest lepiej a w innych gorzej, normalna sprawa. Jeżeli chcesz łagodną górę i też dobry bas odsłuchaj Melodika BL 30/40 ( dawne Roth Oli), Tu masz też fajną dynamikę z dobrym basem, ale juz nie takim punktowym jak w Paradigm, a bardziej miekkim. Kolumny raczej cieplejsze brzmieniowo z łagodną ale dość detaliczną górą. Jak dla mnie jednak kiepsko się zgrywają z NAD. Musisz wziąć parę plyt i jechać gdzieś posłuchać kilku zestawów, innego wyjścia nie ma. Dodatkowo mogę Ci powiedzieć, że im lepszy zestaw tym gorzej wypadają kiepsko zrealizowane nagrania. Ja u siebie nie pamiętam kiedy włączyłem coś w MP3 ( 320 kbps). Niestety, nawet oryginalne płyty mają rózną jakość i mógłbym Ci zapuścić takie albumy że byś może usta otworzył, a mam i takie które grają jak na lepszym boomboxie.
 
Do góry