TAGA HARMONY F100 v2

norbi1997

Member
Witam
Nady ogólnie są polecane jeżeli chodzi o wzmaki ale model niżej (tak i się wydaje) C320 jest jednym z tych nie udanych modeli C340 wydaje się być tą samą rodziną.
Wiem że za taka kasę jaką chcę wyłożyć to nie mam się czego spodziewać - więc zastanawiam się czy jak wydam 300 zł to nie będzie to samo. Mogę wydać i 600 ale żeby było to uzasadnione jakością hi hi Jeżeli można mówić o jakości w przedziale od 300 do 600 zł...?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Można mówić o jakości w tym przedziale - zobacz mój ze stopki wzmak NAD 3240PE, w tej chwili na alledrogo stoi od prywatnych rąk za prawie 600zł.
Zaś C340 to już nie to samo co C320. To taka różnica mniej więcej jak teraz pomiędzy C326Bee a C356Bee.
Najważniejsze to trafić wzmak z dobrej ręki. Jeśli kiedyś jako nówki kosztowały ponad 2-3k PLN, a teraz 600zł, to raczej jakość będzie :)
 

bartfine

Member
Witam,a ja chcę dalej pujsc i sprzedaje swojego denonka ponieważ doszedłem do wniosku ze i tak go niewykorzystam z tego względu że kina raczej niezbuduje (za dużo rodzinnych wydatków)więc czemu by nie przesiąść na jakiś wznak do 1000zł i tu bardzo proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w wyborze czy kupić nowy wzmak np. maranza 6004 czy może jakaś używka nada,nie mam wogule sprecyzowanych modeli a może coś z Cambridge audio. Czas się przekonać w końcu jaka jest różnica między wzmak a ampli;-)
 

collider

New member
Bez reklam
Witam,a ja chcę dalej pujsc i sprzedaje swojego denonka ponieważ doszedłem do wniosku ze i tak go niewykorzystam z tego względu że kina raczej niezbuduje (za dużo rodzinnych wydatków)więc czemu by nie przesiąść na jakiś wznak do 1000zł i tu bardzo proszę bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w wyborze czy kupić nowy wzmak np. maranza 6004 czy może jakaś używka nada,nie mam wogule sprecyzowanych modeli a może coś z Cambridge audio. Czas się przekonać w końcu jaka jest różnica między wzmak a ampli;-)

Poczytaj najpierw ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/108943-brzmienie-wzmacniacza-stereo.html#post1029510
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bartfine - w tej kwocie gorąco namawiam na używkę, właśnie coś ze stajni NAD, CA oraz Marantz'a. Co wyższa półka to wyższa półka.
Jak wybierzesz z dobrych rąk, zadbany i "zdrowy" egzemplarz, to odwdzięczy Ci się na lata.
 

lentym

New member
Też myślę, że powinieneś poszukać NADa albo MARANTZa. Te marki fajnie grają z Platynkami. Odradzam Onkyo, ponieważ grają górą a Platynki to kolumny grające jasno, więc będzie łupać po uszach. Nie słyszałem CA bo gość akurat nie miał ale z tego co słyszałem to są to amplitunery również grające mocno górą, więc jest pytanie czy przypasują Platynkom.
 

bartfine

Member
no marantz 6004 chodzi mi po głowie nada jak najbardziej ale do fajnego nada musiałbym dołożyć a 6004 już w zasięgu by był,
spokojnie najpierw sprzedam denonka to zobaczę ile będę miał ale już decyzję podjąłem więc prędzej czy później dołączę do mam nadzieję zwolenników wzmacniaczy i sam przekonam się jaka tak naprawdę jest różnica i wtedy napewno podzielę się moimi odczuciami i obym się nie zawiódł
 

WiTT

New member
Bez reklam
lentym - gdzie te obiecane (w innym wątku) wrażenia z odłuchu? :) myślałem że sobie dziś poczytam do porannej kawki ;)
 

lentym

New member
Niezłe porównanie Nad za 6k i Onkyo za trochę ponad 1k :)

zdaję sobie sprawę z tego, że sprzęty były z różnych półek cenowych (akurat sklep nie posiadał wszystkich modeli z wymienionych marek, dlatego, skupiłem się na tym co było i chciałem porównać jaką barwą, brzmieniem gra dana marka, co w zasadzie się udało.

Zacznę od tego, iż kolumny Taga Harmony F-90 Slim są kolumnami grającymi jasno, więc wynikałoby z tego, że bardziej pasowałyby do nich sprzęty grajace mocniej dołem, aby zrównoważyć dźwięk.

Na pierwszy ogień poszedł ONKYO 525. Platynki grały bardzo ostro górą i średnicą (tak jak się spodziewałem), basu nie było, dźwięk męczący i na dłuższą metę uciążliwy. Bez głębi i sceny.

Potem w odsłuch poszedł Denon x-2000. Dźwięk był już bardziej zrównoważony, góra nie była już taka wyostrzona i pojawił się dół.Grało to naprawdę o wiele lepiej od Onkyo.

Pora na NADa 757. To był kolejny skok do przodu. Wszystko bardziej poukładane niż w Denonie. Świetny sopran i jeszcze lepszy bas. (mimo iż kolumy nowe, nie wygrzane).
Pojawiła się głębia i przestrzeń, która w Denonie była słabsza a w Onkio nie było jej wcale.

No i MARANTZ 6008. Na moje ucho, pierwsze wrażenie po NADzie to brak różnic. Jednak słuchając dłużej i przełączając te same piosenki na obu Amplitunerach dostrzegłem, że jednak NAD mimo wszystko gra lepiej. Wszystko jest tam gdzie powinno i troszkę lepiej gra dołem, bardzej wypełniał dźwiękiem pokój.

Źródło to NAD T567

Wszystko słuchane w trybie pure direct.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No i chwali się osłuchanie. Znów NAD i Marantz na czele ;)

Od siebie tylko dodam, iż mnie osobiście nie satysfakcjonuje słuchanie przez ampli w trybach pure direct, to jakby wydrzeć coś z ich duszy. Ampli stworzone są z myślą o używaniu tych ulepszaczy. Podstawowa kalibracja choćby odległości i ilości kolumn, ich rozmiar, daje już dużego kopa w brzmieniu. No ale to takie tam moje osobiste zdanie - poza tematem ;)
 

lentym

New member
wcale nie bez znaczenia. Ponieważ w domu po kalibracji może się okazać, że ten gorzej grający w sklepie w pure direct, może być tym lepszym.

Mnie teraz zastanawia, jaka będzie różnica w dźwięku między 757 a 748, bo to, że akurat na sklepie był model wyższy i jego słuchałem nie może być wyznacznikiem zakupu. a różnica cenowa jest znacząca i może się okazać, że ten Marantz okaże się lepszym wyborem.

Minus dla Nada to menu po angielsku.

Sprzedawca bardzo wiarygodny, znający się na temacie.
Również stwierdził, że w tymi Tagami to NAD zagrał najlepiej.
Bardzo chwalił jeszcze x 4000. Mówił, ze jest to świetna maszyna i wart też na nią zwrócić uwagę.
szkoda, że na sklepie miał tylko x-2000 bo też chciałbym tą różnicę w dźwięku usłyszeć i porównać do Nada i Marantza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lentym

New member
To zestaw z SR7008, a nie z SR6008 ktory jest prawie 2k tanszy.
...dlatego też nie chcę dokładnie porównywać tych amplitunerów których odsłuchiwałem, ponieważ wiem, że są to różne półki i te droższe będą lepiej grać.
Napisałem czego słuchałem( bo to było akurat w sklepie) i tyle.
Też chętnie posłuchałbym wszystkich amplitunerów w przedziale cenowym 3-4 kzł i wtedy wszystko byłoby jasne.
 
Do góry