TAGA HARMONY F100 v2

WiTT

New member
Bez reklam
Szkoda że nie wiesz na czym był odsłuch. Mam przypuszczenia iż mogłeś słuchać ich na wzmaku skoro masz aż tak odczuwalne rozbieżności w domu.
Co do ampli, do powyższych dorzuć jeszcze NAD T748 (po cenowych negocjacjach). Pamiętaj, by wybrać ampli z PRE-OUT. Będzie na przyszłość by podłączyć wzmacniacz.
 

lentym

New member
Naprawdę jestem ciekaw twojego dzięku z tego NADa.
Jestem ciekaw jak Platynki z nim współgrają.
Postaram się dowiedzieć na czym odsłuchiwałem F-90SL.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rfneo

New member
Witam ponownie.
Moja obecna konfiguracja to wzmacniacz Onkyo A-9511, tuner Onkyo T-4511 oraz dvd Pioneer - wszystko na cieniutkich kabelkach ze starego sprzętu. Na tym testowałem Tagi Platinium F-100.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania kolumn oraz ich wyglądem zewnętrznym.
Przesłuchałem koncerty Sting - Live in Berlin oraz Adele - Live at Royal Albert Hall. Dźwięk jest bardzo czysty i dobrze zbilansowany, nawet przy głośnych odsłuchach. Osobiście czułem się jakbym siedział blisko sceny.
Jedyny fakt, który zauważył młodszy brat to zbyt mało niskich tonów do jego muzyki czyli typowej młodzieżowej z duuuużym bum :p.
Dalsze testy kolumn za 4-6 miesięcy na nowym mieszkaniu...

Możecie polecić dobry DAC - oczywiście za rozsądne pieniądze ?
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
No i udało się dowiedzieć.
Odsłuch był na wzmaku stereo Onkio A9050.
Czyli dobrze przypuszczałem :) Wzmak to jednak wzmak. A Platinusy jak je podłączyć pod wzmaka dostają dobrego kopa :) Zobacz jak wzmak z pułapu cenowego ~1500zł niszczy ampli do 2k. Szokujące z lekka prawda? ;)
Dlatego jeśli będziesz wybierał ampli, bardzo zalecam wybór z pełnym wyjściem PRE-OUT. Inaczej zamkniesz sobie furtkę na przyszłość, gdy zechcesz dokupić wzmaka do odsłuchów stereo.

Naprawdę jestem ciekaw twojego dzięku z tego NADa.
Jestem ciekaw jak Platynki z nim współgrają.
NAD słynie z jak to określają - muzykalności. I coś w tym jest. Brzmienie jest pełne i spójne, z mocą, siłą i dynamiką, dobrą sceną. Wraz ze wzmakiem cztery klocki tworzą fajny uzupełniający się wzajemnie zestaw. Duży pazur pokazuje jak zapoda mu się dobre źródło czyli BluRay/mkv lub CD (stereo). Platinusy nie próżnują i pokazują z tymi piecykami co potrafią.
Dużo by pięknych słów pisać, najlepiej byłoby posłuchać samemu. Niestety wiem jak jest u nas w kraju z dostępnością w salonach klocków NAD. Ubolewam nad tym i pisałem już nie raz. Coś tam przez chwilę drgnęło ostatnio - bo po zmianie dystrybutora troszkę ceny spadły. Poszukaj w swoich okolicach, może któryś salon ma?
Ja spoooro się złaziłem po salonach, i dla mnie te właśnie połączenie zagrało.
Zawsze też zostaje zakup z alledrogo, w cenach 500-700zł można złapać dobrego wzmaka NAD ;)

Witam ponownie.
Moja obecna konfiguracja to wzmacniacz Onkyo A-9511, tuner Onkyo T-4511 oraz dvd Pioneer - wszystko na cieniutkich kabelkach ze starego sprzętu. Na tym testowałem Tagi Platinium F-100.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością wykonania kolumn oraz ich wyglądem zewnętrznym.
Przesłuchałem koncerty Sting - Live in Berlin oraz Adele - Live at Royal Albert Hall. Dźwięk jest bardzo czysty i dobrze zbilansowany, nawet przy głośnych odsłuchach. Osobiście czułem się jakbym siedział blisko sceny.
Jedyny fakt, który zauważył młodszy brat to zbyt mało niskich tonów do jego muzyki czyli typowej młodzieżowej z duuuużym bum :razz:.
Dalsze testy kolumn za 4-6 miesięcy na nowym mieszkaniu...
Jak u kolegi wyżej - wzmak to wzmak. Wzmak i Platinusy dobrana para :)
Od siebie tylko dodam - te koncerty: Sting i Adele to takie przeciętne jeśli o jakość chodzi. Oczywiście jest czysto i dobrze zbalansowane tak jak piszesz. Ale brakuje im takiego wykopu, uderzenia. Spróbuj choćby Queen in Budapest czy Within Temptation Black Symphony. Jest potęga brzmienia :D
A brat niech sobie kupi Altusy i ustawi EQ w kształcie V ;) :D

PS: wymień stare cieniutkie kabelki :p

Możecie polecić dobry DAC - oczywiście za rozsądne pieniądze ?
Proponuję założyć nowy temat - dostaniesz więcej odpowiedzi na pytanie.
 

lentym

New member
Czyli dobrze przypuszczałem :) Wzmak to jednak wzmak. A Platinusy jak je podłączyć pod wzmaka dostają dobrego kopa :) Zobacz jak wzmak z pułapu cenowego ~1500zł niszczy ampli do 2k. Szokujące z lekka prawda? ;)
Dlatego jeśli będziesz wybierał ampli, bardzo zalecam wybór z pełnym wyjściem PRE-OUT. Inaczej zamkniesz sobie furtkę na przyszłość, gdy zechcesz dokupić wzmaka do odsłuchów stereo.


NAD słynie z jak to określają - muzykalności. I coś w tym jest. Brzmienie jest pełne i spójne, z mocą, siłą i dynamiką, dobrą sceną. Wraz ze wzmakiem cztery klocki tworzą fajny uzupełniający się wzajemnie zestaw. Duży pazur pokazuje jak zapoda mu się dobre źródło czyli BluRay/mkv lub CD (stereo). Platinusy nie próżnują i pokazują z tymi piecykami co potrafią.
Dużo by pięknych słów pisać, najlepiej byłoby posłuchać samemu. Niestety wiem jak jest u nas w kraju z dostępnością w salonach klocków NAD. Ubolewam nad tym i pisałem już nie raz. Coś tam przez chwilę drgnęło ostatnio - bo po zmianie dystrybutora troszkę ceny spadły. Poszukaj w swoich okolicach, może któryś salon ma?
Ja spoooro się złaziłem po salonach, i dla mnie te właśnie połączenie zagrało.
Zawsze też zostaje zakup z alledrogo, w cenach 500-700zł można złapać dobrego wzmaka NAD ;)
No i teraz już sam nie wiem w którym kierunku mam pójść. WITT? Ty masz tego NADa 748 ale również wzmaka NADa.
Pytanie moje brzmi, jak ten 748 u Ciebie gra i jaka jest różnica w odsłuchu, jak go porównasz ze wzmakiem???
 

WiTT

New member
Bez reklam
Hymm, odpowiedzi nigdy nie ma jednoznacznej. Pamiętaj też że mój pogląd na te sprawy jest już wyrobiony doświadczeniem posiadania ampli i wzmaka. A tego nie da się nabyć ot tak w dzień.
Ampli bym się nie pozbył - to od razu zaznaczę. A to z tego powodu że bardzo, bardzo lubię kino w domu oraz koncerty, a te w DTS MA czy Dolby TrueHD to poezja na klocku NAD'a.
Wzmaka też się nie pozbędę - w stereo, a lubię płyty CD, nie da się go zastąpić, nawet tak dobrym ampli jak T748.
Wzmak ma tę głębię i uderzenie w muzyce, ale ampli daje ogrom frajdy z kina i koncertów.
Ampli + BluRay + Wzmak + CD = komplet połączony, stanowiący u mnie nierozerwalną całość. Oczywiście do takiego stwierdzenia dochodziłem etapami. Ale teraz mam w tym wszystko co chciałem. Kino/koncerty i stereo (z płyt CD jak i z dysku NAS przez NAD T567).

Chodzi tylko oto by kupować z głową. Poszczególne klocki kosztują swoje, jakiejby nie były marki. Ważne żeby wiedzieć co chce się osiągnąć. Jeśli tylko kino - ok, ampli starczy. Jeśli masz choć trochę słuchu i lubisz muzyką się podelektować - wzmak. Cenisz wygodę - ampli z wyjściem PRE-OUT i podpięty tu wzmak.

Ponieważ już masz komplet kolumn, to z ampli nie zrezygnujesz. A że już czujesz że czegoś brakuje to bez wzmaka też się nie obędzie w przyszłości.
Proponuję wpierw nabyć ampli z PRE-OUT a za jakiś czas wzmacniacz z wejściem main-in. A potem dobre źródło BluRay, CD, kabelki... ;)

To na początku wydaje się ogrom przytłaczającej wiedzy, więc mniejszymi kroczkami i też załapiesz bakcyla audioholików ;)
 

lentym

New member
...no i chyba tak zrobię.
Zacznę szukać jakiegoś fajnego ampka z pre-outem. Muszę posłuchać jak gra Marantz z serii 5xxx i 6xxx z platynkami i czy mi odpowiada ten dźwięk no i porównam to z modelami Denona.
 

Sdolas

New member
A na jakim sprzęcie słuchasz muzyki na co dzień ?
Nie mam tu zamiaru podważać tego Ci pisze WITT, bo każdy realizuje swoje potrzeby, ale celowo zapytałem o to na czym słuchasz na co dzień, bo jedno to przeryć opinie na forum a drugie to własne potrzeby. Może się okazać że średniej klasy ampli z fajnymi kolumnami zagra dla Ciebie w stereo dobrze i Tobie ta jakość będzie odpowiadać.

Tak właśnie jest w moim przypadku, co nie znaczy że inni tacy jak WITT mają złe podejście, nie złe a po prostu inne.
Ja np. przesiadałem się z Technicsa SC-EH600 no to co w stopce, może stąd mam takie a nie inne podejście.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
@Sdolas - kolega lentym wspominał coś o Yamaha 596.
Moje podejście zostało wypracowane przez doświadczanie różnych wariantów, co zresztą wspomniałem. Choć jest to jak najbardziej subiektywna ocena, to patrząc po wnioskach kolegów na forum - jest to wybór uniwersalny i pozwalający na rozwój systemu.
Pamiętaj też że kolega kupił już zestaw kolumn 5.1.
 

Sdolas

New member
WITT
W żaden sposób nie chcę ani podważać ani negować Twojego podejścia bo jest ono czytelne, zrozumiałe, podparte rozsądnym uzasadnieniem. Wiem też że wielu forumowiczów będąc laikami, bo można to od razu wyczytać z postów, bardzo mocno się kieruje niemal wyłącznie opiniami forumowiczów, nie rzadko wręcz właśnie audiofilów. Nawet nie przeanalizuje z czego się przesiada na co, w odsłuchach nie sprecyzuje sobie własnych potrzeb zgodnie z tym co słyszy, taka niestety jest rzeczywistość. W wielu też przypadkach spokojnie można by uzyskać zadowalający efekt dźwiękowy biorąc pod uwagę sporo tańszy sprzęt z niższej półki.
Moim zdaniem kluczem tu jest to z czego się przesiadamy na co i czego oczekujemy od nowego sprzętu, wbrew pozorom więcej nam powie nasze ucho a nie audiofil z forum.
Forum jak najbardziej pomocne, ale podstawa to weryfikacja własnym uchem i tu też na pewno nie ze startem od razu ze sprzętem za grube tysiące czy więcej.
To miałem na myśli, na pewno nie chcąc podważać kogokolwiek decyzji zakupowych.
Piszę to dlatego że większość twierdzi że dobre stereo to na pewno nie ampli.
Mi osobiście szwagier odradzał ampli, mocno za to polecał wzmaka, wręcz tylko wzmaka.
A że ja jestem przekorny, możliwe też że nieliczny, ale jestem też dobrym przykładem na pełne zadowolenie ze stereo.
 
Ostatnia edycja:

lentym

New member
Tak jak WITT napisał mam yamahę 596. Gra ona naprawdę słabo w stereo i denerwuje mnie fakt, że mimo fajnie grających kolumn, nie jestem w stanie pokazać ich potencjału.
Odsłuch w sklepie był na wzmaku Onkyo 9050 i gdyby mój nowy ampli grał w podobnym dźwięku to byłbym z pewnością zadowolony.
NIekoniecznie muszę iść w nowe modele, mogą być starsze, ale wyższe modele byle ta jakość dźwięku byla jak najlepsza za jak najmniejszą kwotę bo szczerze nie myślałem o zmianie ampli.(dobrze aby ten nowy miał pre-out bo jak WITT pisze, nie będę miał zamkniętej furtki na wzmaka)
 

norbi1997

Member
Witam panowie - wczoraj wieczorkiem dotarła do mnie para Tag F100 - jeżeli chodzi o wygląd to - naprawdę rewelacja - prezentuję się niesamowicie dobrze.
Wszystko szybko (bardzo szybko) i konkretnie dzięki Blackninja - kolego wielkie dzięki!!!
Jeden problem tylko kolumienki są a napędu do nich nie ma... :)

Panowie one mają średnia impedancje: 6 Ohm czy taki dokładnie musi być wzmacniacz - a jeżeli nie to jaki najlepiej się sprawdzi 4, 6 czy 8 Ohm. A i jeszcze jedno w instrukcji jest napisane , że wzmacniacz o mocy od 20 do 250 W. To straszna rozpiętość w tych watach...?

Na amplituner kaskę zbieram a chciałem kupić najpierw jakiś tani nawet używany wzmacniacz dlatego te moje pytania...
Jak się ogarnę to wstawię fotki...
Kabelki też doszły - prawie tak grube jak pyta, którą kolega w robocie sprzęt łączy...he he.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o wzmacniacze stereo to się nie masz co martwić, mają dużą rozpiętość jeśli chodzi o impedancję kolumn. Bardziej trzeba zwracać uwagę na amplitunery KD, bo nie wszystkie współpracują z kolumnami 4 Ohm. Co do zakresu mocy, to przykładowe 20W jest minimalną mocą do poprawnego wysterowania kolumn, a górna wartośc to moc max. Tutaj też się nie masz co martwić, bo nawet niewielkie wzmacniacze mają te 40W-50W na kanał, a kupując teoretycznie mocniejszy wzmak niż górna wartośc, nic się nie stanie jak nie będzie kręcona głośność na max.:) Pamiętaj że wzmak stereo lepiej napędzi kolumny i lepiej zagra w stereo, niż nawet droższe amplitunery KD.
 

lentym

New member
... czyli w przypadku kolumn o impedancji 6 Ohm, każdy amplituner spokojnie zagra???
Też się nad tym zastanawiałem, bo niektóre firmy podają moc przy 8 i 4 Ohm-ach a niektóre jak np. niektóre Denony właśnie przy 6 Ohm-ach.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bo amplitunery KD Denon nie współpracują z kolumnami 4 Ohm. To jest taka teoria, bo nawet jak byś podłączył takie 4 Ohm i z rozsądkiem słuchał to też nic się nie powinno stac. Poza tym amplitunery posiadają zabezpieczenia, więc w razie przegięcia po prostu się wyłączy. Większość kolumn ma 6-8 Ohm i każdy amplituner sobie z nimi poradzi. Tylko jak napisałem to jest taka teoria, bo nieraz w testach laboratoryjnych kolumny mające papierowe 6 Ohm schodzą w praktyce do 4 Ohm, ale nie wnikajmy w to tak bardzo:) Ty masz 6 Ohm i zarówno amplitunery jak i wzmacniacze nie powinny mieć z nimi problemów, jesli chodzi o impedancję.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Witam panowie - wczoraj wieczorkiem dotarła do mnie para Tag F100 - jeżeli chodzi o wygląd to - naprawdę rewelacja - prezentuję się niesamowicie dobrze.
Gratulacje pięknych i świetnych Platinusów! :) Niech cieszą oko, dopełniają wystrój salonu oraz grają bezawaryjnie ku uciesze domowników :)
Jaki kolor wybrałeś? ;)

Jeden problem tylko kolumienki są a napędu do nich nie ma... :)
Uuuuuu.... :-(

Panowie one mają średnia impedancje: 6 Ohm czy taki dokładnie musi być wzmacniacz - a jeżeli nie to jaki najlepiej się sprawdzi 4, 6 czy 8 Ohm. A i jeszcze jedno w instrukcji jest napisane , że wzmacniacz o mocy od 20 do 250 W. To straszna rozpiętość w tych watach...?
Tu już wyżej koledzy się rozpisali co i jak. Ja Ci tylko napiszę, iż u mnie pod wzmakiem działają, a wzmak mam ustawiony na 8Ohm (z przełącznikiem na 4Ohmy) i działa super sprawnie. A Waty... NAD 3240PE ma teoretycznie 40W... w praktyce więcej jak na 10-11 godzinę gałką volume nie wyjadę ... :D
Platinusy są łatwe do napędzenia, także nawet te budżetowe wzmaki dają radę. Ale ciut lepszy sprzęt daje im dobrego kopa i pokazują dobry pazur.

Na amplituner kaskę zbieram a chciałem kupić najpierw jakiś tani nawet używany wzmacniacz dlatego te moje pytania...
i bardzo słusznie! Z góry wiem że wzmak który wybierzesz będzie długo cieszył :) A ampli od razu jak koledzy wspomnieli - celuj z pełnym PRE-OUT.

Jak się ogarnę to wstawię fotki...
No to się ogarniaj, migusiem! :D

Kabelki też doszły - prawie tak grube jak pyta, którą kolega w robocie sprzęt łączy...he he.
Ummm... ale że... :D ;)
 

norbi1997

Member
Ogarnąłem temat po trosze więc:
WiTT - kolor to wenge (zdjęcia tego nie oddają - bo robione z lampą i wieczorkiem)


kabelek.jpg


kabelki3.jpg


kabelki6.jpg


kabekli1.jpg
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Eh, Platinusy zawsze dobrze się ogląda :D
A kolor wenge :krol: też mam taki ;)

Czyżby kabelki Cordiala? :bober:
 
Do góry