szybkie pytanie szybka odpowiedz

Mike25

New member
Pewnych rzeczy (jak Balans Bieli) nie ustawisz "na oko". Tu potrzeba jest już odpowiednich urządzeń pomiarowych. O ile w większości TV przeciętny użytkownik sam sobie wszystko poustawia (i zazwyczaj balans bieli jest fabrycznie w miarę dobrze ustawiony), o tyle w przypadku QUATTRON'a bez profesjonalnych urządzeń się nie obejdzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy skorzystać z prezentacji w domu aby się przekonać na własne oczy jakie są wady i zalety modeli oczekiwanych dla naszych warunków.
Toshiba ma łagodniejsze kolory - ale Sharp ma głębsze kolory.
I ma większą palet barw

012_P1130107.JPG
 

bronekwoj

New member
kiki pytanie do ciebie czy jeśli zdecydowałbym sie kupić telewizor u ciebie dostałbym profesjonalnie skalibrowanego sharpa i ciekawi mnie cena oraz twoja opinia czy dobrze skalibrowany sharp czy toshiba
 

bronekwoj

New member
prosze jeszcze o jedna odpowiedz dlaczego czytajac telewizorach philipsa na tym forum ludzie narzekaja na matryce ze pozostaja tam jakies plamy namatrycy jest to prawda co do modelu 9664 bo czytajac opinie klientow eurortvagd o tym telewizorze to klienci sa zadowoleni i pod wrazeniem obrazu tego telewizora wiec jak to wytlumaczyc ze na forum ludzie mowia tak a klienci sklepu mowia tak czy philips to naprawde kicha jako producent telewizorow czy naprawde sa tak wadliwe jak pisza i kupujac tan model trzeba od razu dzwonic do serwisu.
Jak wygladaja serwisy producentów telewizorów w naszym kraju -czy podchodzi sie profesjonalnie do klienta czy raczej na zbycie
 

bronekwoj

New member
panowie wiem że truje już nie moge przepraszam chce jeszcze zadac pytanie i jezeli mi ktos odpowie na pytania powyżej plus teraz zadane to nie bede juz walkowal tematu tylko sie zdecyduje.
Wiec pytanie czy wymieniając modele które wczesniej wymieniłem jakie mnie interesuja.
Czyli toshiba 753.Sharp 810 ew 820.pytałem jeszcze o philipsa 9664.
A teraz biorąc wszystkie za i przeciw wziolem pod uwage jeszcze model Sony Z5500 kosztuje 5000 tys ma podswietlenie wcg-ccfl czyli moge zaoszczedzic 1500 zl na np blureya co sadzicie o tym czytałem że ma bardzo dobre katy ,matryca mat.obraz sd tez bardzo dobry.zcy oplaca mi sie zwyklemu laikowi doplacac 1500 zl do czegos nowszego lub nowosci sprzetowych w ktorych np trzeba profesjonalnie kalibrowac obraz choc producenci powinni sami juz takie telewizory skalibrowane dostarczac do sklepu wiec nie dosc ze cena takiego telewizora jest wysoka to dodatkowe koszta wychodza jesli chcemy profesjonalnej kalibracji.Wydaje mi sie ze po zakupie telewizora powinno sie dzwonic na infolinie producenta i oni powinni wysyłac osoby do domu w celu kalibracji telewizora jezeli producent nie dostarcza takich telewizorów do sklepu ale mniejsza z tym co powiecie o propozycji SONY Z5500
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Chłopie nie załamuj mnie :D
Ty chcesz kupić ten TV czy nie ?
Widziałeś w ogole jakiś z tych telewizorów na zywo jak działają ?
 

saszka123

New member
kalibracja

chciałbym pociągnąć temat dotyczący profesjonalnej kalibracji.

Jeśli oświetlenie ma znaczenie to chyba również nie ma sensu kupować tv już skalibrowany przez sprzedawcę - bo u sprzedawcy będzie inne oświetlenie niż w domu.

Z drugiej strony się zastanawiam czy oświetlenie pomieszczenia ma takie znaczenie - bo znaczyło by że powinno się mieć klika ustawień np. w nocy, w dniu, w zimę, lato.

Jak jest tak naprawdę z kalibracją? Czy oświetlenie pomieszczenia jest bardzo istotne? No i czy tylko kalibracja ma sens jeśli robi się ją w docelowym miejscu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
saszka
o kalibracji jest oddzielny wątek.
Zapytaj tych co mieli bez kalibracji i mają kalibrację. Różnica w wielu przypadkach jest ogromna.

===============================
bronekwoj
To nie jest dział Philipsa - zadaj tam pytanie.
Philips produkuje i dobre i mniej udane modele- jak każdy producent.

Targają Tobą różne sprzeczności. Lekarstwo jest jedno i bardzo proste :
nazywa się prezentacja.
Przywożą Ci różne modele i sam w domu wybierasz.
 

bronekwoj

New member
ok dzieki wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam cale grono.
Jade wybrac telewizor nie bede wiecej pisal bzdur jaki kupie to napisze pózniej.
Prosze jeszcze o jedna odpowiedz czy Sony Z5500 bylby dobrym zakupem .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wg mnie - konkurencja poprawiła znacznie skalowanie i zmieniła procesory.
W Sony rewelacja dla HD w Sd jak słaby bitrate - nie będziesz zadowolony.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Nie będzie tak źle :) te TV ktore preferujesz są ok.
Napisz na co sie zdecydowałeś ? czy zrobisz odliczankę w sklepie :D
Pozdrawiam
 

Mike25

New member
znajac moje szczescie to kupie kota w worku
Przemyśl jeszcze sobie, żebyś potem nie żalował. Najgorzej jest kupować będąc niezdecydowanym. Ty sam musisz być przekonany o wyborze, a nie wzorować się na jednej opinii i teście. Najlepiej zapoznaj się z wieloma testami na różnych portalach i wtedy podejmij decyzje.
 

bronekwoj

New member
ene due rike fake gorkus porkuus osme smakedeus deus kosma teus ene deus reks.i co NIC bo chyba wybiore kiche i wtedy moja ukochana zona kaze mi chyba spac w tym pudle po telewizorze:shock::shock::shock::shock::D
 

sabrex11

New member
16-07-2010, 17:12 szybkie pytanie szybka odpowiedz
po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw mam poraz kolejny pytanie .
Który teleizor lcd wybrac dla pokoju o wymiarach 5na 5.
40 czy 46''
samsung sharp sony toshiba philips.


urzekła mnie twoja historia :)
ja również analizowałem wybór tv ale nie na forach tylko w sklepach gdzie mogłem włączyć i pobawić się odbiornikiem. tak od stycznia...:) doszedłem do wniosku, że pytanie na forach nic nie daje, daje natomiast czytanie opisów i porównywanie w "realu" (nie mylić :p) tylko mnie wstrzymywał wysyp nowych modeli na początku roku > sony > philips > i sharp.
teraz masz mniejszy problem bo nowości raczej w tym roku nie zobaczysz.
chyba że po liftingu...
podejmnij wreszcie męską decyzję i kup :) bo inaczej będziesz czekał do przyszłego roku. i tak w koło...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
prosta i najtańsza rzecz na świecie - prezentacja w domu.
Nie tracisz czasu. Nie jeździsz po sklepach - telewizory przyjeżdżają do Ciebie. Siedzisz jak król , pijesz kawę we własnym fotelu a Tobie usługują - czyż może być lepiej ?
I to z własnego sygnału i żona też w tym uczestniczy i nie każde Ci mieszkać w pudle.
 
Do góry