Szukam odpowiedniego 55-calowca - pomóżcie ogarnąć temat

blacklobo

New member
Witam serdecznie.
Szukam odpowiedniego dla siebie TV-ka. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę jakie parametry w moim przypadku mają największe znaczenie czy też info o konkretnym modelu. Z góry dziękuję za każdą wypowiedź w temacie.


Informacje z ankiety:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pomieszczenie ~ 11 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu 2,0 - 2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, ewentualne kąty raczej nie będą duże.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? TV będzie wisieć na ścianie.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Zaplanowana ściana na TV jest usytuowana bokiem do okna choć to się może kiedyś zmienić.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam obecnie TV w tym pomieszczeniu.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Na pewno chciałbym: 55", 100Hz, min. Full HD.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał cyfrowy.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Podłączone pod TV będą: laptop przez HDMI, cyfrowa telewizja.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dzienny czas działania: 2-7h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? 1 program przez kilka godz. raczej się nie zdarzy.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Oglądam filmy fabularne, dokumenty, przyrodnicze.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Będę przeglądał internet z podłączonego laptopa.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Będę b. często używał TV jako monitora do gier.
16. Preferencje co do marki? Nie jestem przywiązany do żadnej marki.
17. Preferencje co do wielkości? Chciałbym 55" (maks. duży ekran), żeby podbić imersję w grach ale także mieć w domu namiastkę kina - na moje pomieszczenie/odległość od oczu wyszło mi, że max to właśnie 55". (W wyjątkowych okolicznościach 48-50")
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie lubię gdy TV ma wolny czas reakcji na zmianę kanałów/trybów. Lubię proste, intuicyjne menu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Teraz to wieczorami bo dni są krótkie :mrgreen: A bardziej serio to z TV będę korzystał jednakowo wieczorem i za dnia ale mam rolety i do filmów oglądanych w dzień będę z nich korzystał ale już nie do każdego odpalania gry.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Mój budżet to 4 tys. PLN. Jeśli nie znajdę w tej cenie tak dużego jak bym chciał 100-hercowca to możliwe, że zmienię założenia i będę chciał jakiegoś 55-calaka "po taniości" czyt. do 2000 PLN.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Staram się kupować elektronikę na 5-10 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Jak na razie rzadko korzystam z aplikacji.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3D nie jest dla mnie ważne.
 
Ostatnia edycja:

blacklobo

New member
Przepraszam czy ja czegoś nie doczytałem w regulaminie albo coś i jestem ignorowany? ;)
Nie chce się wierzyć czytając różne tematy, że tylu użytkowników z wiedzą a żaden nie zechciał czegoś pomocnego od siebie napisać. Pomóżcie jakkolwiek zielonemu w temacie :)

Najwięcej obaw mam o to by nie wybrać czegoś co się okaże nie bardzo nadawać do gier. Z tego co sam przeglądałem to na dłużej zatrzymałem się przy modelu Philips 55PUS7101 - ma już 4K i wiele innych rzeczy, które czynią go dla mnie TV na długie lata. Z drugiej strony miałem też takie myśli żeby odpuścić sobie i kupić jak najtaniej coś byle 55" i Full HD by ewentualnie za 2-3 lata go zmienić. Chciałbym jednak więcej niż 50-60Hz bo wydaje mi się, ze to ważne ze względu na gry.

Nakierujcie mnie proszę na jakieś sensowne rozwiązanie.
 

Malix7

Member
Moim zdaaniem, dzisiejsze tv led sa tak nie dopracowane ze szkoda ladowac w nie wiecej kasy, przynajmniej te z nizszej polki, lepiej cos kupic tanszego i przeczekkac ze 3 lata na dobre oledy w przystepnych cebach, tyle odemnie pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 4 tyś zł masz bardzo dobre modele 4K i 100Hz , tym bardziej że rzadko wymieniasz telewizory.
TCL 58S7806 za 3199 zł
Philips 55PUS6561 za 3699 zł
Philips 55PUS7101 za 4150 zł
Na fullhd nie zobaczysz żadnych natywnych obrazów 4K a te w ogromnej ilości będą już w tym roku.
Na inne nawet najtańsze modele innych producentów kasy nie wystarczy.
Chyba że masz na dokładkę 1-1,5 tyś zł ?
 
Tanie Philips (seria 6561, 7101) to najtansze na rynku matryce IPS, z kontrastem 1000:1, słaba czernią i marnym odwzorowaniem ruchem.

Bierz Panasonic 50DS630e - 120hz, matryca VA, dobry kontrast.
Przeczekasz na nim 3 lata i kupisz potem dobry TV czyli OLED.
 

blacklobo

New member
Dziękuje za wasze opinie. Trochę wyostrzyły mi obraz tego jaki TV zawiśnie na mojej ścianie :)

Ale generalnie modele poniżej 55 cali jednak odpadają.
Roberto_PL trochę mnie wyleczył z tego Philipsa 7101 zawracając uwagę, że to IPS, słaby kontrast, słaba czerń. Nie wiem czy jest odpowiednik polecanego Panasonica 50DS630e ale 55" bo może był by w moim zasięgu finansowym.

Zaciekawił mnie bardzo też TCL 58S7806. Trochę większy niż zamierzony rozmiar a cali nigdy za wiele :) I w ogóle wygląda na to, że ma świetne parametry (chyba, że coś mi umknęło) a jest w super cenie w porównaniu innymi markami. No a w takich sytuacjach to mi się włącza podejrzenie słabej jakości / niepewnej marki.

Bardzo mi pomagają wasze spostrzeżenia i propozycje. Bardzo proszę o więcej to może wkrótce będę już mógł dokonać zakupu swojego pierwszego konkretnego TV-ka. Póki co musze nadal oglądać filmy i obraz z gier na 17' lapku bo jednak nie chce kupić za szybko i być nie do końca zadowolony.
 

strazakp

Banned
Modele 701, 710, 720 są identyczne, wygląda że różne kody cyfrowo-literowe tego modelu zależą od sieci sklepów, dla których są brandowane ;) ERTV-701, MM-710, ME-720.
Tak wiem. Ale tam są jakieś różnice z nóżkami chyba. Chciałem ten TV kupić ale jakoś te 60Hz mnie zniechęciło no i tandetny pilot...To ja mam ladniejsze pilota w 8ltenim Samsung! Jednak bądź co bądź na pilota się często patrzy i z nim obcuje
 

blacklobo

New member
Dzięki kiki za podrzucenie artykułu. Bardzo ciekawy i przydatny jak dla mnie.

Ta seria była już nawet po ok 3600zł jak była promocja chyba w MM
Nawet jeśli w grach nie przyda się więcej niż 60Hz jak pisał RHJG to i tak chciałbym wybrać coś co ma 100Hz. Wysoka jakość obrazu w filmach jest dla mnie równie ważna. Wole chyba nieco nagiąć budżet ale kupić coś na dłużej. Druga sprawa to to, że mieszkam w UK i oferty w Polsce nie są dla mnie.

Tak więc nadal szukam czegoś i tak przeglądając sieć trafiłem na 2 modele Panasonica, które wydają się mieć wszystko czego by się chciało od TV a mianowicie
VIERA TX-58DX750B i TX-58DX802B. Przebijają zaplanowany budżet o połowę ale zaskakując sam siebie zastanawiam się czy nie odwlec zakupu i dołożyć do któregoś z nich.

Nie bardzo jednak rozumiem różnice między nimi. Tańszy TX-58DX750B ma panel type: SuperMVA o jasności 550cd i kontrast 4000:1 a droższy TX-58DX802B ma panel type: MVA o jasności 450cd i kontrast 3500:1.
EDIT: Jednak nie ma tutaj niejasności, źle spojrzałem na typ panelu - tańszy ma panel type SuperMVA a droższy niestety tylko MVA i parametry się zgadzają.



Inne różnice, których się dogrzebałem są już wszystkie na korzyść droższego TX-58DX802B. Są to:
- Input lag 42ms (do 44ms w TX..750B),
- REC2020 79% (do 75% w TX..750B),
- DCI P3 95% (do 94% w TX..750B),
- nie mówiąca mi nic wartość Interpolation value / Processing rate 2000Mhz (do 1800Mhz w TX..750B),
- dodatkowy tuner DVB-S2
- to co dla mnie ważne ma lepsze audio czyli łącznie 40W (2x Tweeter, 2x Midrange, 6x Woofer) (do 20W i 2x Full range w TX..750B),
- obsługiwany jeden więcej format video VP9
- oraz Touch Pad Controller, którego nie ma w zestawie z TX..750B

Różnica w cenie to 550zł więc choćby ze względu na audio i Touch Pad controller spokojnie mógłbym dopłacić. Poza tym jest jeszcze trochę różnic na plus choć wydają się niewielkie i być może w praktyce nieznaczące.
Tylko czy lepiej wybrać ten z lepszymi parametrami kontrastu i jasności a odpuścić pozostałe drobne przewagi (oraz touch controller i audio :( ) czy też te różnice kontrastu i jasności nie są w praktyce tak znaczące i nie będę ich załować ciesząc się z lepszego audio? Oto jest pytanie. Im więcej wiem tym mniej :)


Bardzo proszę o Wasze opinie w tym temacie i dzięki za wszystkie dotychczasowe.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Z 2m ja dostrzegam piksele na FHD. Może nie w formie poszczególnych punktów, ale jako schodki na łukach i skosach. Sprawdź to organoleptycznie, byś potem nie żałował.
 

blacklobo

New member
Dzięki kiki za podrzucenie artykułu. Bardzo ciekawy i przydatny jak dla mnie.


Nawet jeśli w grach nie przyda się więcej niż 60Hz jak pisał RHJG to i tak chciałbym wybrać coś co ma 100Hz. Wysoka jakość obrazu w filmach jest dla mnie równie ważna. Wole chyba nieco nagiąć budżet ale kupić coś na dłużej. Druga sprawa to to, że mieszkam w UK i oferty w Polsce nie są dla mnie.

Tak więc nadal szukam czegoś i tak przeglądając sieć trafiłem na 2 modele Panasonica, które wydają się mieć wszystko czego by się chciało od TV a mianowicie
VIERA TX-58DX750B i TX-58DX802B. Przebijają zaplanowany budżet o połowę ale zaskakując sam siebie zastanawiam się czy nie odwlec zakupu i dołożyć do któregoś z nich.

Nie bardzo jednak rozumiem różnice między nimi. Tańszy TX-58DX750B ma panel type: SuperMVA o jasności 550cd i kontrast 4000:1 a droższy TX-58DX802B ma panel type: MVA o jasności 450cd i kontrast 3500:1.
EDIT: Jednak nie ma tutaj niejasności, źle spojrzałem na typ panelu - tańszy ma panel type SuperMVA a droższy niestety tylko MVA i parametry się zgadzają.



Inne różnice, których się dogrzebałem są już wszystkie na korzyść droższego TX-58DX802B. Są to:
- Input lag 42ms (do 44ms w TX..750B),
- REC2020 79% (do 75% w TX..750B),
- DCI P3 95% (do 94% w TX..750B),
- nie mówiąca mi nic wartość Interpolation value / Processing rate 2000Mhz (do 1800Mhz w TX..750B),
- dodatkowy tuner DVB-S2
- to co dla mnie ważne ma lepsze audio czyli łącznie 40W (2x Tweeter, 2x Midrange, 6x Woofer) (do 20W i 2x Full range w TX..750B),
- obsługiwany jeden więcej format video VP9
- oraz Touch Pad Controller, którego nie ma w zestawie z TX..750B

Różnica w cenie to 550zł więc choćby ze względu na audio i Touch Pad controller spokojnie mógłbym dopłacić. Poza tym jest jeszcze trochę różnic na plus choć wydają się niewielkie i być może w praktyce nieznaczące.
Tylko czy lepiej wybrać ten z lepszymi parametrami kontrastu i jasności a odpuścić pozostałe drobne przewagi (oraz touch controller i audio :( ) czy też te różnice kontrastu i jasności nie są w praktyce tak znaczące i nie będę ich załować ciesząc się z lepszego audio? Oto jest pytanie. Im więcej wiem tym mniej :)


Bardzo proszę o Wasze opinie w tym temacie i dzięki za wszystkie dotychczasowe.


Wracając do tematu.
Są tu jacyś posiadacze, któregoś z tych dwóch modeli Panasonica? A może ktoś z Was gdzieś je testował w sklepie i może coś o nich powiedzieć więcej?

Czy różnica w obrazie tych dwóch modeli jest zauważalna? (Chodzi o Super MVA z 550cd i kontrastem 4000:1 versus MVA 450cd i kontrast 3500:1.)
 
Do góry