Szanowny Panie Don......Powidoki są czy nie ma ich ?

plejak

Banned
problem powidoków był jedynie w głowie (obawy), w żadnym wypadku nie w ekranie, więc powidoki niby są ale nie są problemem widzialnym.To cytat z Pana.
Zgodnie z Pana sugestią napisał Pan że powidoki nie są problemem widzialnym.Według mnie nie tylko powidoki, ale nawet trwałe wypalenia to norma plazm.
Skomentuj Pan więc ten tv po 11 tys godz.(myślę że ok 4-5 lat użytkowania)
PS63- B680 (1916467253) - Aukcje internetowe Allegro
Pozdrowienia .
 

maniekn274

New member
Bez reklam
problem powidoków był jedynie w głowie (obawy), w żadnym wypadku nie w ekranie, więc powidoki niby są ale nie są problemem widzialnym.To cytat z Pana.
Zgodnie z Pana sugestią napisał Pan że powidoki nie są problemem widzialnym.Według mnie nie tylko powidoki, ale nawet trwałe wypalenia to norma plazm.
Skomentuj Pan więc ten tv po 11 tys godz.(myślę że ok 4-5 lat użytkowania)
PS63- B680 (1916467253) - Aukcje internetowe Allegro
Pozdrowienia .
5 lat temu technologia była ciut słabsza,powidoki owszem do dziś występują,ale po parunastu sekundach lub minutach znikają,po pierwsze taki powidok żeby zauważyć trzeba nosem dotknąć tv,a przecież do dzisiaj każdy powtarza że w pierwszym miesiącu lukania w tv starajmy się oglądać bez pasów,nie lukać jednego programu z wielkim logo typu AXN cały dzień,stosować zoom na początku tzn pierwsze powiedzmy 300 h i wtedy problemów niema.wiem że to może dla co niektórych dyskomfort,no ale niestety,nawet producenci w instrukcjach obsługi o tym piszą,stosując się do powyższych zaleceń będzie wszystko ok.pozdrawiam
 

don111

Banned
przy normalnym, zróżnicowanym oglądaniu nie ma nigdy widocznych powidoków gdy ogląda się coś innego niż jednolitą planszę z nosem w ekranie, tym bardziej nie będzie wypaleń
dotyczy to Panasonica, przynajmniej modeli od 2008r, na LG i Samsungu jest od zawsze z tym większy problem aż do dzisiaj
przykład - Panasonic 46py8
przeszedł ostry test gdy oglądałem 2 tygodnie czasu us open, kanał Eurosport po 5-10h dziennie, oczywiście nigdy nie widać było powidoku podczas oglądania, nawet na jednolitej planszy, dopiero po włączeniu czarnej planszy bez sygnału i po podejściu na mniej niż pół metra widać było delikatne zarysy loga kanału, po odejściu na 2m+ nie było nic widać nawet na czarnej planszy... ten ledwie widoczny powidok po tak ostrym "teście" zanikał przez kilka dni i zniknął... i co Pan na to Panie Plejak ?
 

plejak

Banned
przy normalnym, zróżnicowanym oglądaniu nie ma nigdy widocznych powidoków gdy ogląda się coś innego niż jednolitą planszę z nosem w ekranie, tym bardziej nie będzie wypaleń
dotyczy to Panasonica, przynajmniej modeli od 2008r, na LG i Samsungu jest od zawsze z tym większy problem aż do dzisiaj
przykład - Panasonic 46py8
przeszedł ostry test gdy oglądałem 2 tygodnie czasu us open, kanał Eurosport po 5-10h dziennie, oczywiście nigdy nie widać było powidoku podczas oglądania, nawet na jednolitej planszy, dopiero po włączeniu czarnej planszy bez sygnału i po podejściu na mniej niż pół metra widać było delikatne zarysy loga kanału, po odejściu na 2m+ nie było nic widać nawet na czarnej planszy... ten ledwie widoczny powidok po tak ostrym "teście" zanikał przez kilka dni i zniknął... i co Pan na to Panie Plejak ?
Potwierdził Pan wyższość plazm Panasonica nad Samsungiem i Lg. WIDOCZNIE POSIADACZ TEGO TV niedostatecznie zadbał podczas użytkowania , by wypaleń nie było albo Samsung tak po prostu ma.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Potwierdził Pan wyższość plazm Panasonica nad Samsungiem i Lg. WIDOCZNIE POSIADACZ TEGO TV niedostatecznie zadbał podczas użytkowania , by wypaleń nie było albo Samsung tak po prostu ma.
E, tam. Mnie się wypaliły i na Panasoniku, i na Samsungu. W moim przypadku wyszło na to, że zbyt często oglądam programy informacyjne.

Jak to wygląda na Samsungu - dałem zdjęcie tutaj. Na Panasoniku było jeszcze gorzej.
 

don111

Banned
co takiego wypaliło się na Panasonicu ? chodzi o ten krzyż z żałoby ? to nie wypalenie tylko "niedopalenie", panel się nierównomiernie wypalił...
 

JackS.

New member
Bez reklam
co takiego wypaliło się na Panasonicu ? chodzi o ten krzyż z żałoby ? to nie wypalenie tylko "niedopalenie", panel się nierównomiernie wypalił...

Niestety wypalenie. Ten krzyż emitowali na jasno, tak:

4981d1277681226-panasonic-seria-g20-tx-p37g20-tx-p42g20-tx-p50g20-test-y-opinie-etc-zaloba.jpg
 

don111

Banned
ok, myślałem że chodzi o ten czarny krzyż...
z tego co pamiętam miałeś nowy telewizor, niedotarty jeszcze... ile czasu oglądałeś ten tvn24 że nastąpiło wypalenie ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
ok, myślałem że chodzi o ten czarny krzyż...
z tego co pamiętam miałeś nowy telewizor, niedotarty jeszcze... ile czasu oglądałeś ten tvn24 że nastąpiło wypalenie ?
Kupiłem go jakieś 2 tygodnie przez katastrofą samolotu. Gdy zaczęła się żałobna szata programów telewizyjnych miał już przebieg około 200 godzin. Telewizora używałem cały czas na THX z fabrycznym poziomem jasności i kontrastu. Przez cały tydzień żałoby nie skorzystałem z żadnego innego trybu niż THX i fabrycznych poziomów jasności i kontrastu. Krzyż szedł nie tylko na TVN24, ale na wszystkich kanałach grupy TVN. Gdy kończyła się żałoba tv miał ok. 300 godzin przebiegu i wypalony krzyż.
 

JackS.

New member
Bez reklam
100 godzin to żaden przebieg.Tragedia.Szkoda komentować.To nie powinno mieć miejsca.I jak tu kupować plazmę?
Jak się nie wie na co patrzeć, to się takich wypaleń w ogóle nie zauważy. Ja ten wypalony krzyż zauważyłem dopiero w tydzień po tym, jak ostatni raz go wyemitowali, i to tylko dlatego, że ktoś zwrócił mi uwagę, że coś tam widzi w prawym dolnym rogu ekranu - ja tego nie widziałem.

Tak, że takie wypalenie to raczej problem psychiczny ze świadomością, że ono jest, niż faktyczny problem przy oglądaniu czegokolwiek.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
nie wiem jak wy, ale ja do tego problemu podchodzę inaczej.
tv kupiłem na jakieś 3-5 lat. po tym okresie albo go wywalę, albo sprzedam [jak się uda]. jeśli znajdzie się kupiec, to nie zamierzam oszczędzać ekranu przed ew. wypaleniem.
mam oszczędzać ekran? dla kogo? dla przyszłego właściciela?
bez sensu.
tv użytkowany od roku, nie przeprowadzałem żadnego docierania, żadnej kalibracji, nie mam żadnych powidoków [albo ich nie widzę].
jedyny moment pewnej "pozostałości" następuje gdy w godzinach wieczorno-nocnych wyłączam tv [ciemno w pokoju i wtedy widać, co się oglądało], lecz zjawisko to znika, gdy włączę ponownie TV.

kilka lat temu znajomy poprosił mnie o poradę, bo nie wiedział jak rozwiązać problem.
prowadzi sklep, gdzie 10 godzin dziennie na monitorze LCD wyświetlany jest program do sprzedaży. 1/6 górnego ekranu na całej szerokości to logo, nazwa programu.
zminimalizował program i w tym momencie już wiedziałem jaki ma problem.
takiego powidoku się nie spodziewałem i to na LCD!

obecne nowe programy C+ z serii HD - zobaczcie jakie tam jest rażące logo. tego należy się obawiać.
 

Jareckiw

New member
Jak to wypalenie konkretnie objawia się w LG PZ950 ?
Ma ktoś taki model,moze sie podzilic swoja opinia ?
Ja zamierzam go nabyc w przyszlym tygodniu,konkretnie 60" ,ale jak czytam te opinie o wypalaniu
ekranu to az sie troche boje.
 

don111

Banned
Jak się nie wie na co patrzeć, to się takich wypaleń w ogóle nie zauważy. Ja ten wypalony krzyż zauważyłem dopiero w tydzień po tym, jak ostatni raz go wyemitowali, i to tylko dlatego, że ktoś zwrócił mi uwagę, że coś tam widzi w prawym dolnym rogu ekranu - ja tego nie widziałem.

Tak, że takie wypalenie to raczej problem psychiczny ze świadomością, że ono jest, niż faktyczny problem przy oglądaniu czegokolwiek.
widocznie 100h bez dłuższych przerw na oglądanie czegoś innego, na raczej wciąż niedotartym panelu okazało się zbyt długim czasem dla Panasonica G20...
co do ostatniego zdania zgadzam się całkowicie, podobnie jest z powidokami, wiem że są ale większość ledwo można dostrzec z nosem w ekranie na czarnej planszy...
 

bluray

Banned
Ja ok. rok exploatowałem PIONEER KURO 5090H.
Wypaliło sie logo TVN24.

Srawa druga:
driving pixel i tym podobne (są skuteczne) zabezpieczenia pogarszają jakość (szczegółowość) obrazu. HD Fan tego nie toleruje.

Sprawa trzecia:
Jak już wiemy, że mamy powidok to bardzo trudno się pozbyć tego ze świadomosci. Szlag trafiał mnie cook. 30 min. A to boli.

Nigdy więcej plazmy !!!
 

Jareckiw

New member
Nigdy więcej plazmy !!![/QUOTE]

To rzeczywiście dosc dosadnie powiedziane, az tak jestes zawiedziony plazma ?
Moze trafiles akurat na takiego pioneera ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Kwestia użytkowania i świadomość że WSZYSTKIE plazmy są tym zagrożone.Wystarczy o tym pamiętać,ale bez przesady....człowiek by całkiem zwariował jakby się wszystkim miał przejmować....dla przykładu mój Lg skończył niedawno rok i ma 5163 godz. ''przebiegu'',więc całkiem sporo jak na tak krótki okres użytkowania i jakoś ''wypaleń'' brak.....
 
Do góry