Subwoofer Taga, Jamo, Magnat 25m2

atibor

New member
Witam,
zastanawiam się nad kupnem subwoofera do pomieszczenia 25m2, mam na ten cel do 600,-
Głównie będę go wykorzystywał do kina ale czasem warto głośniej posłuchać muzyki głównie rocka. Chciałbym aby sub miał także automatyczne włączanie/wyłączanie.
Myślałem nad;
KODA SW-100 B V.2
MAGNAT SUPREME SUB 201A
JAMO SUB 210


Mam aktualnie Onkyo 578 oraz Taga Harmony TAV-606
 

schwarz

New member
Miałem Koda SW1000 i powiem ci, że do muzyki się nie nadawał i miał sporo wad. Podejrzewam, że inne będą podobne. Jeśli już miałbym się decydować na sub Kody to zobaczyłbym Koda Harmony SW-1211. Dokładany on jest to znacznie ambitniejszych zestawów a kosztuje ok 550zł.
Wydaje mi się, że 8 calowe głośniki będa za słabe do twojego pomieszczenia. Najfajniejszym i pewnym wyborem do twoich potrzeb byłby sub 300.

PS. Jak ci się spisują te głośniki?
 

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Według mnie nie warto jakie Tagi. Jak już to jako choćby Jamo 210. Ja mam i nie narzekam. Tylko z Jamo 300 to kolega nie zmieści się w budżecie.
 

atibor

New member
Miałem Koda SW1000 i powiem ci, że do muzyki się nie nadawał i miał sporo wad. Podejrzewam, że inne będą podobne. Jeśli już miałbym się decydować na sub Kody to zobaczyłbym Koda Harmony SW-1211. Dokładany on jest to znacznie ambitniejszych zestawów a kosztuje ok 550zł.
Wydaje mi się, że 8 calowe głośniki będa za słabe do twojego pomieszczenia. Najfajniejszym i pewnym wyborem do twoich potrzeb byłby sub 300.

PS. Jak ci się spisują te głośniki?

bardzo jestem zadowolony, mam w domu yamahe 465, qq qlx 150, onkyo 578 i te głośniki. oczywiście przetestowałem wszystkie opcje i powiem Ci że te głośniki wypadły bardzo przyzwoicie.
quadrale mają lepszy bas ale tagi lepszy środek i dlatego potrzebuje suba.
 

pkomp

New member
10 cali będzie ok....a do muzyki zdecydowanie zamknięty

ale zainteresuj się akustyka pomieszczenia w kwestii niskich tonów bo braki basów moga własnie wynikac z kiepskiej
 

atibor

New member
10 cali będzie ok....a do muzyki zdecydowanie zamknięty

ale zainteresuj się akustyka pomieszczenia w kwestii niskich tonów bo braki basów moga własnie wynikac z kiepskiej


Jest to możliwe, mieszkam aktualnie na poddaszu i głośniki są ustawione wzdłuż skosu.

Niedługo będę zmieniał lokum i będzie to pokój 30m2 (6x5)
 

schwarz

New member
No to odpuść zakup, dozbieraj kasy i kup conajmniej Jamo sub 300. Na 30m2 8 calowe głośniczki 210 czy 201a nie dzadzą rady.
 

Kondor910

New member
Jeśli bas reflx to zdecydowanie lepszy od jamo będzie
Magnat Supreme Sub 301 A
Przetwornik 12" to sporo zmienia w brzmieniu.
Ma filtr częstotliwości.
Niżej schodzi.
Na samą moc nie ma co patrzeć chyba że ktoś wyszuka jakie konkretnie przetworniki siedzą w tych subach i porówna ich sprawność, inaczej to bezsens.
No i nie wiem jak kolega ale większość myślących ludzi to kupuje sprzęt za pomocą uszu a nie klawiatury.
 

schwarz

New member
Panowie bardzo mnie ciekawi jak 301A zagra w muzyce? Ale w torchę bardziej ambitnej gdzie mamy kontrabas np. Przed zakupem Jamo 300 też zwróciłem na niego uwagę ale wydaje mi się, że to typowy sub do kina.
 

Kondor910

New member
To pojęcia nie mam pod co go podłączyłeś że Jamo zagrał lepiej.
Domyślam się że pod Onkyo. (podpis)
I tu zachodzi pytanie czy Onkyo nadaje się w ogóle do muzyki już nie mówię o ambitniejszej.
To nie jest oczywiście złośliwy atak czytałem wcześniej twoje posty.
Pod wszystkim co nadaje się do słuchania muzyki zagra lepiej, choć to oczywiście kwestia gustu.
Oczywiście nie porównuję tu decybeli tylko kulturę dźwięku i jego charakterystykę.
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
To nie jest atak. Nie jestem z tych co chwalą tylko to co mają. Szczerze pytam jak 301A zagra w muzyce? Czy jest wystarczająco szybki i zróżnicowany? Nigdy nie słyszałem 301A a naprawdę ciekawi mnie jak gra w muzyce... Bo, że w kinie się sprawdzi to oczywiste.
 

pkomp

New member
to tylny bassrefleks - będzie troszke mulił a do tego musi stać daleko od scian
generalnie jak ktos lubi nadmiar basu to ok ale zapomnij o ładnym kontrabasie

kolego kondor - do oceny podstawowych zasad wystarczy zdjecie - nie trzeba słuchać bo juz to dawno zostało odsłuchane i nic sie w tym temacie nie zmieni - bas refleks wali basem i spowalnia dynamikę ale membrana bierna a tym bardziej podwójna wypada jeszcze gorzej w przypadku subów...i to sie nigdy nie zmieni
 

Kondor910

New member
Z tego co mogę przybliżyć temat przyjemne ciepłe brzmienie, schodzi nisko i gra lekko.
Odnośnie ewentualnych przypadłości:
Słuchałem kilku kawałków w salonie Magnata i nie słyszałem na nim wszystkiego co bym chciał. Czyli szybki bas np ale ogólnie wyrabiał się nieźle i podejrzewam po tym jak lekko mu to przychodziło że spokojnie ogarnie
np Metallica-one bez większych plam
Krótko mówiąc warto posłuchać, jeśli trafi w gust to będzie ok.

pkomp
Postaraj się przeczytać więcej jak 2 posty do tyłu a zwłaszcza post 9 pierwsze zdanie. Nic nowego nie odkryłeś.
Ja do muzyki ogólnie nie polecam subów ( całkowicie subiektywnie uważam to za profanację) ale jak ktoś lubi czy musi to ja to rozumiem.
Domyślam się że chodzi ci o konstrukcję zamkniętą więc coś poleć do KD i muzy z tego asortymentu
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Wczoraj przesłuchałem 3 płyty Avishai Cohena i może dól nie jest taki jak na frontach za 10 000 zł ale uwierz mi, jest naprawdę ładny. Wszystko jest szybkie, zróżnicowane i kontrolowane.
Przy wcześniejszych ustawieniach suba było tak, że jak w takiej muzyce zacząłem podkręcać suba to dźwięk z frontów uciekał, im głośniej sub tym bardziej wszystko zalane beznadziejnym basem.
Ale teraz jak daleko mu do jakiejkolwiek ściany podkręcać można do woli i bas nie zmienia się ani o 5% na minus. Ucho odbiera to jakby sub w ogóle nie grał a tak jakbym zwiększał bass w ampli na fronty. Także nie uogólniajmy, że jak sub nie kosztuje 5000 zł i BR to nie zagra w muzyce bo zagra i to ładnie.
 

atibor

New member
Niestety po burzliwych negocjacjach z żoną doszliśmy "wspólnie" do porozumienia że jednak nie jest ważna moc :cry: a wymiary...
Mam do wyboru jamo sub 210/250, koda sw 1000, Supreme Sub 201A, YAMAHA YST-SW030, WHARFEDALE VARDUS SUBWOOFER 8, TAGA TSW-100
Cena do 800,-

A co sądzicie o Mivoc SW 1100 A-II?
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Black agresywnie reklamujesz się a jak pisałem do ciebie w sprawie sprzętu to ceny z przesyłką wychodziły takie jak u innych więc pochwal się co możesz zaproponować za 250...
 
Do góry