Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Konkrety poproszę. Tak jak napisałem, nie każdy ma takie warunki że pokój w którym stoi sprzęt służy tylko temu by go dobrze ustawić i osiągnąć maksimum jego możliwości. Niektórym 17m2 musi robić za kino-salon-sypialnie-goście-impreza itd.

Już Ci podpowiedziałem konkrety.
 
jeśli nie można idealnie lub chociaż poprawnie rozmieścić kolumn, to zawsze można ustawienie poprawić czasówkami w ampli ... jest to jakieś rozwiązanie :)
 
Rozumiem Kolego, że nie zawsze można cały pokój poświęcić dla kina ale zobacz mój post w "nasze zestawy - błękitny pokój" i zobacz o co mi chodzi.

1. Usuń głośniki efektowe z przodku i podłącz je tam gdzie powinny (jeśli jest możliwość)
2. Usuń kwiatka ;)
3. Nie wiem jak z subem bo to kwestia odsłuchu ale wydaje mi się, że on tam się "dusi"
4. Jeśli masz możliwość to przewieś TV bardziej w lewo lub przestaw szafkę bardziej w prawo tak aby TV, szafka i głośnik centralny były równo ze sobą na środku.
5. Jeśli chodzi o mnie to mnie najbardziej drażni ta listwa po lewej stronie szkoda, że od razu tego nie wycentrowałeś no ale cóż.
6. Na sam koniec spróbuj użyć kalibracji automatycznej z MIC i powinno być w porządku.
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.

siecschemat.png
 
Rozumiem Kolego, że nie zawsze można cały pokój poświęcić dla kina ale zobacz mój post w "nasze zestawy - błękitny pokój" i zobacz o co mi chodzi.

1. Usuń głośniki efektowe z przodku i podłącz je tam gdzie powinny (jeśli jest możliwość)
2. Usuń kwiatka ;)
3. Nie wiem jak z subem bo to kwestia odsłuchu ale wydaje mi się, że on tam się "dusi"
4. Jeśli masz możliwość to przewieś TV bardziej w lewo lub przestaw szafkę bardziej w prawo tak aby TV, szafka i głośnik centralny były równo ze sobą na środku.
5. Jeśli chodzi o mnie to mnie najbardziej drażni ta listwa po lewej stronie szkoda, że od razu tego nie wycentrowałeś no ale cóż.
6. Na sam koniec spróbuj użyć kalibracji automatycznej z MIC i powinno być w porządku.


1. Efektowe jak na razie fizycznie usunięte i schowane do szafy. Ale kiedyś na pewno powędrują na ściany, tylko znajdę wenę i kogoś do pomocy.
2. Kwiatek out.:p
3. Co proponujesz? Jak na razie to zamieniłem go miejscem z lewym frontem. Suba ustawiłem pokrętłami z tyłu : Volume na 5/10, Odcięcie na 80Hz, Faza na Normal. Dobrze?
4. TV w żadnym wypadku nie może być przewieszony niestety. Robię podchody do żony żeby przesunąć szafkę w prawo i żeby wtedy to wyglądało symetrycznie.
Centralny niebawem powieszę pod TV, tak żeby był na środku szerokości TV.
5. To akurat już wytłumaczyłem, musiałbym wszystkie kable HDMI wyginać w prawo od wejść w TV i wymieniać je na dłuższe. A poza tym w tym momencie gdybym tak zrobił to centralnego nie dałoby rady już powiesić pod TV. Mi to akurat najmniej przeszkadza w tym wszystkim.;)
6. Właśnie zrobiłem automatyczną kalibrację po tych zmianach i powiem Ci, że wszystko gra ciszej, z mniejszym przytupem i oglądając TV bądź też słuchając muzyki muszę rozkręcać amplituner o ok. 15-20 jednostek więcej żeby osiągnąć efekt podobny do wcześniejszych ustawień.

Co mógłbym w opcjach poprawić jeszcze? Bo czuję, że działam po omacku i raz mi gra lepiej raz gorzej i sam nie wiem co tam namieszałem:x

Warto podłączyć fronty jako Bi-Amp? Bo te kolumny mają taką możliwość. Co to daje?

Dzięki Wam wszystkim za wszelkie rady:blagam:
 
Witaj Kolego.

Jeśli chodzi o ustawienia suba to myślę, że powinno być wporządku bo też tak mam u siebie.

Jeżeli głośniki po kalibracji za słabo dla Ciebie grają to w ustawieniach dodaj im więcej mocy i po problemie.

Fajnie by było jak byś wstawił nowe fotki.

Coś na temat Bi-Amp musiałbyś poszukać w innych działach.
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.

Ładnie to kolego poukładałeś, też tak lubię.

Ale mam pytanie, może i głupie ale co oznacza skrót "CAT"
 
Fotki powstawiam jak już powieszę centrala i surroundy.

Co do powera to chyba zrobię tak jak mówisz. Po prostu w każdym trybie dam CHANEL LEVEL i podbiję do np. +3.0DB i tyle.
 
Co to jest UTP i RJ-45 to wiem ale ze skrótem "CAT" się jeszcze nie spotkałem a trochę z tym do czynienia mam. Ale dzięki za info :)
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.
Świetnie się to wszystko prezentuje, nawet obrazowo, no i ten serwer-wypas:). Miło podpatrzec jak inni maja rozwiazane swoje centrum dowodzenia:).Gratuluję.
 
1. Efektowe jak na razie fizycznie usunięte i schowane do szafy. Ale kiedyś na pewno powędrują na ściany, tylko znajdę wenę i kogoś do pomocy.
2. Kwiatek out.:p
3. Co proponujesz? Jak na razie to zamieniłem go miejscem z lewym frontem. Suba ustawiłem pokrętłami z tyłu : Volume na 5/10, Odcięcie na 80Hz, Faza na Normal. Dobrze?
4. TV w żadnym wypadku nie może być przewieszony niestety. Robię podchody do żony żeby przesunąć szafkę w prawo i żeby wtedy to wyglądało symetrycznie.
Centralny niebawem powieszę pod TV, tak żeby był na środku szerokości TV.
5. To akurat już wytłumaczyłem, musiałbym wszystkie kable HDMI wyginać w prawo od wejść w TV i wymieniać je na dłuższe. A poza tym w tym momencie gdybym tak zrobił to centralnego nie dałoby rady już powiesić pod TV. Mi to akurat najmniej przeszkadza w tym wszystkim.;)
6. Właśnie zrobiłem automatyczną kalibrację po tych zmianach i powiem Ci, że wszystko gra ciszej, z mniejszym przytupem i oglądając TV bądź też słuchając muzyki muszę rozkręcać amplituner o ok. 15-20 jednostek więcej żeby osiągnąć efekt podobny do wcześniejszych ustawień.

Co mógłbym w opcjach poprawić jeszcze? Bo czuję, że działam po omacku i raz mi gra lepiej raz gorzej i sam nie wiem co tam namieszałem:x

Warto podłączyć fronty jako Bi-Amp? Bo te kolumny mają taką możliwość. Co to daje?

Dzięki Wam wszystkim za wszelkie rady:blagam:
No widzę że moje rady wziąłeś sobie do serca i zmiany zaszły.
Bi-amping daje to, że na jedną parę kolumn idzie prąd z końcówek mocy które przedtem obsługiwały dwie pary kolumn. Teoretyczne plusy są takie że możesz stosować dwie pary różnych kabli, osobno do wysokich i niskich tonów w kolumnach, i w ten sposób modyfikować brzmienie. Zwiększa się też przekrój przewodów głośnikowych. Przy dłuższych odcinkach i wymagających kolumnach jest to nie bez znaczenia.Dodatkowo ,, więcej prądu'' idzie na kolumnę. Powinna lepiej zagrać. Tylko że to jest prawda jak wykorzystujesz dwie osobne końcówki mocy. W amplitunerze i tak prąd idzie z jednego trafo więc nie wiadomo jak w Twoim konkretnym przypadku będzie. Ale poprawa powinna być. Co Ci szkodzi podpiąć dodatkowe kable i sprawdzić?
Z chęcią usłyszymy co się zmieniło.
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu (miałem kilka pytań na pw w tym temacie więc przyszła pora na "ujawnienie się").
Schemat można zobaczyć tu: http://img705.imageshack.us/img705/867/siecschemat.png
Do tego dochodzi jeszcze cała masa urządzeń łączących się po WiFi.
Instalacja ta cały czas ewoluuje.
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane. Jak się komuś przyda, to super. "Besztanie z błotem" też przyjmę... a "nóż widelec" coś sie jeszcze usprawni.
Super ale jeden switch jest niepotrzebny lub na zapas(ten w szafce z licznikami-mogłeś zastąpić go od razu tym tp-linkiem 1043)
 
Super ale jeden switch jest niepotrzebny lub na zapas(ten w szafce z licznikami-mogłeś zastąpić go od razu tym tp-linkiem 1043)

Wiem, ten tplink1043 jest tylko tak z rozpędu i w sumie czeka na swój dzień aby opuścić szafkę i wrócić do pudełka. Router ADSL też ma WiFi ale bawilem się w mostkowanie, separację sieci itd.
 
Do góry