Subwoofer - jaki wybrać?

Który Subwoofer


  • Total voters
    0
I

irek6311

Guest
MAGNAT SUB301A używany moim zdaniem najlepszy z tych wszystkich i polecam < bass będzie mocny jak na cenę tego suba .
 

macias13_84

New member
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, poszukuję subwoofera nic wygórowanego tani sprzęt który nagłośni pokój 20-25m2 słabo umeblowany na podstawie foremnego prostokąta.

Miałoby to grać na Yamsze RX-V459 z Prismami HT-300, oraz posiadać automatyczny wyłącznik.
Zastanawiałem się nad KODĄ 1000V2 lub TAGAmi TSW-90 i TSW-150, ale posiadają one skrajne opinie(od huraoptymistycznych po mieszających z błotem).

Najbliżej mi do STXa S-200, i Tonsila Fenix 100. Opcją jest też JAMO SUB210 i tu mam kolejne pytanie jak się ma różnica w orientacji głośnika w tych modelach tzn. co lepsze głośnik umieszczony wertykalnie czy horyzontalnie do podłoża
 

pawel_sag

New member
Witam
interesuje mnie zakup aktywnego sub, pokój ok 18m2, 70% muzyka, 30 % filmy, cena do około 1000zl. Zastanawiałem się nad tymi dwoma:
POTĘŻNY SUBWOOFER MAGNAT SUB301A CZARNY GŁ.30cm (2685135328) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Subwoofer aktywny Harman Kardon do np HK 3390 3490 (2701706844) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
który z nich będzie lepszy? Chyba, że możecie coś innego polecić.
z góry dziękuje za pomoc
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli 70% muzyka to powinien być to sub o konstrukcji zamknietej. Więc z tych dwóch lepszy będzie harman. Troche droższe to KH2, Jamo sub660.
 

ander67

New member
Witam przymierzam się do zakupu tego subka Yamaha YST-FSW050. Grać to będzie z leciwym zestawem Magnat Monitor set990 i amplitunerem kenwood KDF 5100. Pokój 25m. I stąd moje pytanie czy ma to racje bytu. Zagra sensownie czy nie zawracać sobie głowy. A może lepszym wyborem będzie JAMO 210 Proszę o poradę.
 

ander67

New member
Aby nie być zwykłem forumowym pasożytem, który tylko czerpie wiedzę z forum i znika napisze co nie co o doradzonym mi subie. Zgodnie z sugestią bardziej doświadczonych kolegów zdecydowałem się na JAMO 260. Sub jak do pokoju 25mk z otwartym przejściem do korytarza 10mk wypełnia pomieszczenie niesamowicie. Na co dzień gra z 1/3 mocy żeby sąsiadów nie drażnić. Myślę że z czystym sumieniem mogę polecić ten model. Jedyną "wadą" dla takiego amatora są dwa pokrętła których działania nie do końca rozumiem i może ktoś z forumowiczów doradził by mi o co chodzi i jak ustawić odcięcia i częstotliwości. Podziękował.
 

mariozurek

New member
Witam
Szanowni koledzy przeczytałem wszystkie ostatnie wywody na temat sub-ów ponieważ przed paroma dniami zdobyłem Amplituner Pioneer VSX-920-K 7.1 i przesiadam sie na niego z ampli Sony który nie miał mozliwosci podpiecia Suba.
Zestaw 5 kolumn mam i jeszcze 2 dodatkowe kolumny zakupiłem teraz kolej na Suba pomieszczenie w domku jednorodzinnym 3,5x8,8 na scianie krotszej jest cały sprzet łacznie z telewizorem Prosze o dorade jakiego Suba mam kupic tak w maxymalnej cenie 1500zł
Pozdrawiam
Mario
 
Do góry