Subwoofer - jaki wybrać?

Który Subwoofer


  • Total voters
    0

jotek75

New member
Wiesz, nie chodzi mi o to żeby wydać zbędą gotówkę. Zależy mi na jakości basu i na tym żeby wszystkie efekty, za które sub odpowiada były czysto odgrywane. Jamo nie jest zły ale mam wrażenie, że czasami więcej huczy niż gra.
Więc, czy warto wydać prawie 2,5kzł, czy różnica w cenie jest równoznaczna z jakością emitowanego basu bo wyświetlacz, pilot i aktokalibracja w Velodyne chyba tyle nie kosztuje.
 
Ostatnia edycja:

Moonalisa

New member
Gdybym kupowal nowy subwoofer to na pewno cos z trojki JL, Velodyne, Rel. Osobiscie ze swoich Velodynow jestem bardziej niz zadowolony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

schwarz

New member
A w jakim pomieszczeniu użytujesz tego Jamo 250? Bo jak w większym niż 20m2 to nie dziwie się, że nie chce ci grać.
 

pkomp

New member
przesadzasz...20 metrów to pełen relaks dla takiego suba...nawet 30...problemem jest AKUSTYKA na którą tu wszyscy zlewają
 

Moonalisa

New member
pkomp, o ile w pewnych aspektach jestem w stanie kupic Twoja wiedze, o tyle w kwestii sub'ow absolutnie NIE. Sluchalem "tego czegos" w dedykowanym pomieszczeniu i dla mnie to jeden wielki brzeczacy, dudniacy dramat - mowa o D650. Jedyny znany mi sub, ktory gra gorzej to tylko Tannoy Arena Higline TS 500.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

babylock

New member
I tu jest pies pogrzebany, bo niestety mimo szczerych chęci nikt nie jest w stanie tak na prawdę pomóc w wyborze jakiego kolwiek sprzętu. Właśnie z powodu akustyki pomieszczenia. Podpowiadające głosy ewentualnie pomogą nakierować na pewne firmy. Nie oznacza to, że sprawdzą się one w danym pomieszczeniu. Osobiście również szukałem suba i dzięki uprzejmości właściciela sklepu miałem możliwość odsłuchania kilku. Wybrałem całkowicie coś innego niż proponowane na forum głośniki, co nie oznacza, że u kogoś innego będą one złe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkomp

New member
w dedykowanym pomieszczeniu czyli (wymiary podaj :) )?widzisz pomijasz jak i reszta wpływ akustyki - naprawdę ten sub nie jest zły ale to niestety bassrefleks - troszkę sie ciągnie a i zestrojenie jest pewnie na najbardziej kłopotliwe okolice 60Hz.....

jesli bym potrzebował dynamicznego i mocnego basu to tylko sub zamknięty na minimum 10 calach chociaż prędzej byłoby 12
znacznie mniej problemów z podbijaniem drażliwych częstotliwości pomieszczenia

tannoy....ech...nie wiem czy od nich którykolwiek sub gra fajnie - nawet seria TS jest marna a do tego lekka jak piórko :)
Co innego kolumny - maja parę super modeli szczególnie studyjnych...

gdzieś mi umknęła stronka gdzie oferują pułapki basowe - to niestety często jedyne wyjście z sytuacji jak mamy problemy z basem
 

Insdel

New member
Haha osobiscie moge tylko odradzić zakup YAMAHA YST-FSW050, mam mocniejsza wersje a przy RXW12 siedząc przy YAMAHA YST-FSW150 włączając i wyłączając wogole nie słychać czy jest włączony a głoścnośc suba yamahy na 3/4 :) zbędnie wydane pieniadze, chciałem coś do efektów, bo w kinie brakuje bass reflex. RXW12 to jak narazie najlepszy moj zakup, dosłownie masuje sąsiada stopy, ma taki bas jaki ma JBL potężny i mięsny, słuchałem RELa i jak za taka cene szału nie ma.
 

pangoral

New member
podepnę się bo też szukam suba mam jako fronty Cantony GLE 490, tył to b&w dm600s3 (na sprzedaż akurat)
i myślę nad CANTON AS 85 SC ale może coś doradzicie za ok 1000
muza i filmy
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
490 maja sporo basu. Basówka o srednicy 20 cm , a as 85 ma głosnik 22cm. Czy nie będzie zbyt mały? Moim zdaniem zbyt mała róznica. Do 490 przydał by się AS 105 lub sub 10 czyli 26 cm. Do zestawu opartego na 470 zastanawiałbym się nad sensem wyboru AS85 lub sub 8, a co dopiero do 490.
 

termin

New member
Dodam swoje 3 grosze.
Zaryzykowałem i do Quadrali 5000 zamówiłem sub STX S-200.

Sub jest w najgorszym możliwym miejscu za plecami za ściętym rogiem rogówki.

I powiem jedno bardzo ładnie uzupełnia doły tym quadralom. Teraz słyszę dzwięki których quadrale wogóle nie emitowały zwłasza w kinie.

Jedyna wada deliktanie buczy sam z siebie.

Ogólnie jest DIT - Dobrze i Tanio.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
A mam pytanko a cenowo sub 200 i 250 na Olsztyn jak wychodzi.
No i najwazniejsze wspołpraca z hk255 i zbieranina głośników heco 700 centr wharfedale diamond 8 i sur jamo 602 sub teraz sw 12 yamaha z góry dziekuje za odp.
 
Ostatnia edycja:
Do góry