Sub do Yamaha RX-V 779 + JBL Arena 180

gislantychy

New member
Witam wszystkich.
Jestem przed kupnem suba do powyższego zestawu.
Jestem również po rozmowie z Blackninja odnośnie dopasowania suba. Rozmawiałem o subie JBL 260p.
I ja akurat nie rozglądałem się za innymi bo w sumie doszliśmy do wniosku, że do zestawu JBL Arena 180 powinien dobrze się zgrać ten sub.
Moje wątpliwości to żona - nie ma pewności czy aby to na pewno dobra inwestycja - chodzi o kwotę. Do tego gabaryty i mało już miejsca aby go gdzieś wsadzić.
Pokój to połączony salonik (4mx4m) z kuchnią (5mx4m) - oczywiście najwięcej miejsca mam miedzy pokojem a kuchnią:) ale sub z tyłu chyba nie zagra jak trzeba. Ostatnie miejsce to albo delikatnie przed jednym z frontów lub całkowicie w rogu pokoju - tam będzie zasłonięty przez rogówkę i drugą kolumnę frontową.
I pytanie mojej żony - a co jak nie będzie dobrze grał w tych miejscach?

Więc pisząc to chciałby uzyskać odpowiedź - czy zakup tego suba to w miarę bezpieczna inwestycja? Odpowiedź aby uspokoić żonę - ale spokojnie - jakby co to nie będzie na Was;)

Pozdrawiam
 

Killarmy

New member
Ach te Żony... zamawiając przez Internet masz 14 dni na zwrot. Zawsze możesz sprawdzić łopatologicznie u siebie. Jak nie będzie pasowało- oddajesz. Z doświadczenia, zawsze da się suba gdzieś dobrze ustawić- kwestia samej akustyki pokoju. U mnie gra z tyłu i gra dobrze. Pamiętaj, że niskie częstotliwości rozchodzą się wielokierunkowo.

p.s. po 4 ampli/wzmacniaczu/kolumnach Żony przestają komentować itp.
p.s. 2 zawsze możesz kupić torebkę ;)
 

gislantychy

New member
Mam nadzieję, że ta wiadomość przekona moja połówkę. Właśnie o tym rozchodzeniu fal gdzieś czytałem, że nie zawsze sub z przodu będzie lepiej grał niż położony w innym miejscu.

W ogóle to bardzo mało informacji jest o tym subie tutaj na forum. Zazwyczaj są polecane inne w podobnej cenie. Ciekaw jestem dlaczego? Czyżby nie był wart swojej ceny?

Co do PS;) uśmiech na twarzy jak czytam:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

abdul0412

New member
Bez reklam
Do kina bedzie super. Ale jak widzisz chlopaki uzywaja roznych subow jak bardzo ci zalezy na jakosci to musisz poszukac wsrod omawianych na tym forum. Byc moze jbl to dla bedzie to czego szukales.

Pzdr
 

gislantychy

New member
Dziękuje bardzo za informację.
Co do jakości to pewnie nigdy się nie dowiem, póki nie porównam. Tak samo jak z obecnym zestawem 5.0 Jbl Arena 180. Bardzo mi się podoba ich dźwięk, ale nie miałem porównania z innymi ... i może dobrze bo może szukałbym jeszcze czegoś innego, a tak jestem zadowolony z tego co mam.

Tak jak pisze - może akurat ten sub też mi się spodoba. Pisałem tylko, że zazwyczaj są opisywane inne modele, a o tym cisza. Jedynie jest parę opinii w sklepach internetowych - raczej dobre, ale u naszych forumowiczów jakoś nie cieszy się zainteresowaniem:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gislantychy

New member
Więc z ustawieniem powinno być w miarę łatwo. Chociaż już teraz basem potrafi szarpać tak, aż czuć w środku siebie. A to tylko fronty.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka
 

katka10

New member
Koledzy trochę mnie zaskakuje to co doradzacie bo wiadomo że podczas kalibracji to akustyka pomieszczenia decyduje gdzie ustawimy sub względem miejsca odsłuchu by uzyskać zadowalający efekt w KD. Na forum opisujemy metodę czołgnia się po podłodze!!! http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/93984-kalibracja-kina-domowego-dyskusja.html Sub jbl 260 nie musi grać dobrze w wybranym przez zainteresowanego miejscu jeżeli akurat to miejsce nie będzie odpowiednia akustycznie.
Każdy sub gra inaczej w danym pomieszczeniu.
JBL 260 to Kawał kolumny i na powierzchni pow 20m2 sprawdzi sie super w kinie w tej klasie cenowej pod warunkiem właściwego ustawienia.
Sam nan JBL 150 i wybrał sobie takie miejsce ze muszę go stawiać blisko frontów, a poprzedni grał lepiej w tej samej lini ale za miejsce odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
W ogóle to bardzo mało informacji jest o tym subie tutaj na forum. Zazwyczaj są polecane inne w podobnej cenie. Ciekaw jestem dlaczego? Czyżby nie był wart swojej ceny?

Pozdrawiam

Sam mam JBL ES150 kupiłem używkę i uważam że w cenie używki ( 700zł) dźwiękowo zadowala, ale
tylko jako używka, bo w cenie ok 1800 zł można kupić coś lepszego.

Przemyśl opcję używki bo zaoszczędzisz, a nie stracisz na jakości w stosunku do nowego suba.
 

gislantychy

New member
Sam mam JBL ES150 kupiłem używkę i uważam że w cenie używki ( 700zł) dźwiękowo zadowala, ale
tylko jako używka, bo w cenie ok 1800 zł można kupić coś lepszego.

Przemyśl opcję używki bo zaoszczędzisz, a nie stracisz na jakości w stosunku do nowego suba.

Dziękuje za informację. Sprawdzałem na różnych serwisach aukcyjnych i akurat tego suba u nas nie ma. Natomiast dostałem kiedyś dobrą ofertę od Blackninja ale okazało się, że pojawiły się u mnie niespodziewane wydatki i musiałem przesunąć zakup. Może w najbliższych dwóch miesiącach będę mógł kupić.
Pozdrawiam
 
Do góry