Stereo (może nie tylko) doa max 5000 zł.

hans2

Banned
chyba wlasnie nastepca, ale bedzie jeszcze 7200W:
Denon AVR-X7200W 9.2/13.2ch 2014/2015 Receiver Details-

i jeszcze nowy prepro na poczatku 2015 ale niewiadomo jeszcze czy denon czy marantz

ale jak ktos patrzy na hdmi 2.0 to jeszcze trzeba sie wstrzymac bo nie wszystkie ampli obsluguja hdcp 2.2 ktory raczej bedzie wymagany przez playery.
w kazdym razie sony cisnie zeby byl wymagany...
wiec moze byc tak ze ktos kupi sprzet z hdmi 2.0 ktory nie bedzie kompatybilny z nowymi bd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widze na naszej stronie X5200w to 7.1 (rozumiem ze pomyłka), bo juz w 4520 mamy 9.2, wiec cos mi tu nie pasuje i powyzsza strona to potwierdza. Za to X7200w to juz ladny potworek. Jednym slowem małe zamieszanie sie szykuje.
Siłą rzeczy Marantz też będzie mieszał, moze sie doczekamy serii SR8xxx.
 

Szym3k

Member
Wniosek z tej strony jest taki, że z ewentualnymi inwestycjami (tak jak w przypadki TV) pozostaje czekać do minimum do października. Wtedy na rynku będą juz wszystkie tegoroczne modele, zeszłoroczne pewnie stanieją.
Pozostaje tylko dalej odkładać kasę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z tego co widze na naszej stronie X5200w to 7.1 (rozumiem ze pomyłka), bo juz w 4520 mamy 9.2, wiec cos mi tu nie pasuje i powyzsza strona to potwierdza. Za to X7200w to juz ladny potworek. Jednym slowem małe zamieszanie sie szykuje.
Siłą rzeczy Marantz też będzie mieszał, moze sie doczekamy serii SR8xxx.

I jeden i drugi zapowiadają się ciekawie, Jesienią się okaże ;)


Denon AVR X5200W, 9.2 :
 3D Ready
 Upscaling Ultra HD/4K
 Certification AirPlay
 Certification ISF
 Function Gapless
Audyssey MultEQ XT 32, Audyssey Dynamic Volume et Audyssey Dynamic EQ
 Traitements Audyssey DSX
 Traitements DTS‑Neo X 11.1
View attachment 9741

X7200
- 9.2 Amplification: 9 x 150 watts into 8 ohms (200 W / 6 Ohms)
- DTS-HD MA, Dolby TrueHD and Prologic IIz, Audyssey DSX, DTS-Neo-X
- Compatible DSD 5.1 optimized via Denon Link HD
- 8 inputs and 3 HDMI 2.0 ARC 3D, Deep Color, xvColor, 1080/24p, CEC, 4K/60 Passthrough, Zone 2
- Pure Color: UHD 12-bit 4:4:4 and 24p (4:4:4 10-bit and 60 im / s)
- Sources 3/3 areas: ability to stream different connected via HDMI HDMI HDMI out + Zone 2 sources
- InstaPrevue (PIP HDMI)
- Video processor V8003 Analog Device AD: 1080p upscaling, and 2160p/60 video configurable after treatment
- ISF Certification
- Audyssey MultEQ XT32 Pro Ready, Dynamic Volume, Dynamic EQ and Audyssey LFC
- Variable cut off frequency
- DAC 192/32, three 32-bit DSP, Denon transistors and monolithic cirtui amplifcation for low noise
- Circuit DDSC-HD32 with AL32 Processing Plus

- 5 x RCA Phono 1 MM, 3in/3out Composite, 2 Optical, 2 Coaxial, FM antenna, Ethernet, 2 preout Sub,
- Available in January 2015, Silver or Black indicative prices of 2800 €
View attachment 9742
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czasy z przed krzyzysu, to byl AVP-A1HDA, a do tego POA-A1HD.
Mysle ze omawianym powyzej, jeszcze trochę brakuje. To będą ampli oscylujące w granicach 10k.
 

werf

Active member
Bez reklam
Owszem ale to inna liga Dsp z11 i Susano u konkurencji a tu wraca następca 4311 oraz 4810 Ostani 4520 zastępował oba modele
Ciekaw jestem czy Yamaha coś wypuści pokroju Dsp z7
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To daje nam w przeliczeniu prawie 16k. Do tego koncowka i mamy 25tysi.
Cena tez wysoka z uwagi na 13.2.
Jeszcze zobaczymy jak wypadnie cenowo AV7702.
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Witam,

Odświeżę trochę mój stary temat.
Ze względu na prace ogrodowe musiałem trochę odłożyć w czasie zakup zestawu, ale już chyba przyszedł czas kiedy mogę wrócić do tego pomysłu.
Nasunęły mi się dwa pytania:
1. Czy istnieją amplitunery stereo (które by grały lepiej od x3000) pod które mógłbym za pomocą hdmi podłączyć wszytskie urządzenia z pierwszego postu (cyfrowy polsatm bd, komputer, tv)
2. Czy jeżeli zdecyduję się na x3000 da się go podłączyć z cp i tv w ten sposób, że dźwięk i obraz dekodera będą przechodziły przez amplituner przy normalnym oglądaniu tv - chodzi mi o to żeby kolumny były równie wykorzystywane do oglądania telewizji a nie tylko filmów z BD.

Jeżeli moje pytania są głupie, to z góry przepraszam - wynikają one tylko z mojej niewiedzy.

Dzięki i pozdrawiam,
 

edi7777

Member
Amplitunery stereo raczej nie mają wejść hdmi (chyba był jakiś pionier który takie wejścia posiada). Nie jest to specjalnie problematyczne bo i po co Ci wejścia hdmi? Sam mam podobne sprzęty tylko zamiast bd ps3, a zamiast tv, projektor. Można dźwięk puścić po analogu, optyku, coax etc. Sam posiadam Onkyo tx-8050 z zensor 7. Porównywałem z 626 i jakiejś przeogromnej różnicy nie ma ale jest zdecydowanie słyszalna. Zmieściłem się z kablami w Twoim budżecie z zapasem około 500zł i polecam ten zestaw. Ewentualnie monitor audio BX6 ale raczej z innym amplitunerem bym łączył np. harmanem, z nim warto też obsłuchać jbl. O ceny pytaj Blackninja.

Aha, no i jeszcze jedno - odsłuch uważam za konieczność jeżeli chcesz się przekonać, że dokładnie kupujesz taki zestaw jaki Ci pasuje. Pewnie z każdego połączenia głośników z ampli stereo w tym budżecie będziesz początkowo zadowolony ale jak się obsłucha kilka zestawów to zaczynasz wiedzieć czego chcesz. Odsłuchy są często darmowe i wcale nie zajmują dużo czasu. Poza tym to bardzo przyjemne siąść sobie na kanapie i słuchać różnic w sprzęcie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry