Stereo (może nie tylko) doa max 5000 zł.

Szym3k

Member
Witam,

Jako, że zmieniła mi się koncepcja i zakup telewizora odłożyłem na czasy kiedy TV 4K się sprawdzą i ich ceny będą w normalniejszych granicach, postanowiłem odłożone pieniądze zainwestować w stereo (obecnie żona na kino domowe nie wyraża zgody - nie podoba jej się pomysł satelit podwieszonych pod sufitem lub wiszących na ścianach), ewentualnie apmlituner kina domowego, który obecnie by obsłużył kolumny stereo, a po przekonaniu drugiej połówki zestaw by został rozszerzony do 5.1. Budżet jaki bym na to przeznaczył (na dwie kolumny i amplituner) to 5000 zł i ani złotówki więcej.
Teraz trochę szczegółów:
- zestaw będzie grał w salonie 28m^2 (6,80x4,10)
- muzyka - przenajróżniejsza: Iron Maiden, Tool, klasyczna, Queen, czasami elektorniczna itp.
- musi być amplituner - dwa oddzielne klocki nie wchodzą w grę
- do amplitunera będę chciał podłączyć: BD, cyfrowy polsat, komputer, może w przyszłości jakiś odtwarzacz sieciowy - zatem, żeby amplituner ruszał pliki flac
- amplituner musi mieć możliwość podłączenia do internetu (fajnie gdyby miał wi-fi, ale to pewnie nie w tej cenie) no i obsługiwać radia internetowe
- kolumny - poza dobrym dżwiękiem, muszą ładnie wyglądać inaczej żona nie da mi spokoju
Jeżeli chodzi o brzmienie - lubię gdy jest czyste, lubię soczysty nisko schodzący bas (ale nie lubię gdy dudni), ale też lubię też gdy kolumny "cykają"- nie wiem jak to inaczej określić.
Dodam również, że żadnym audiofilem nie jestem, nawet bym powiedział, że słoń mi nadepnął na ucho - do tej pory za nagłośnienie salonu robiły "kolumny" solo 7C podłączone do TV i komputera.
Czy koledzy coś doradzą?

P.S.
Jeżeli mi się coś jeszcze przypomni to dopiszę ;) .
Dzięki i pozdrawiam.
 

Szym3k

Member
Dzięki za szybką odpowiedź. Czy podany przez Ciebie amplitunery spełniają moje wymagania?
Co do kolumn - może zamiast Zensor 5 pomyśleć na siódemkami?

Oczywiście zapomniałem dodać, że amplituner ma przepuszczać sygnał 3D i przyszłościowo 4K(chyba przez niego będzie przechodził - pytam bo w ogóle się nie znam) i świetnie by było gdyby miał bluetooth.

No i jak te ampli będą grały w stereo?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zensor 5 zdecydowanie za małe na 28m2. Zensor 7 to minimum. Jako alternatywę odsłuchałbym Monitor Audio MR6/BX6, Melodika BL40, JBL Studio 280, Paradigm Monitor 9 v.7, Boston Acoustics A 360, Canton Chrono.
 

Szym3k

Member
Paweł dzięki za podrzucenie kolumn, bez odsłuchu i tak pewnie niczego nie wybiorę.
Co myślicie o zaproponowany przez Collider Onkyo 636 - czytałem, że często mają problemy z sekcją HDMI. Z kolei wyczytałem, że w Pioneer'ach oprogramowanie działa jak chce.
Macie może jeszcze jakąś alternatywę spełniającą moje wymagania? No i nie wiem czy potrzbne mi jest 7.1-7.2. Takiego zestawu raczej nigdy nie zbuduję, szczerze mówiąc 5.2 to max.

P.S.
Pioneer wygląda zdecydowanie ładniej od Onkyo, ale to kwestia gustu.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaproponowane przez kolegę Collider (Onkyo 636, Pioneer 924) to nowe wchodzące modele. Będą miały wszystkie nowinki, ale ich cena będzie dość wysoka. Zawsze tak jest jak wchodzą nowe modele. Jeśli zależy Ci na dość dobrym stereo rozważyłbym Marantza 5008, Denona X3000, Harmana avr370. To są modele, które moim zdaniem grają dość przyzwoicie w stereo. Z Onkyo posłuchaj 828. A to amplitunery są 7.1 czy też 7.2 nie patrz. Tak już jest, że wyższe modele są wyposażone w więcej końcówek mocy. Co nie znaczy, że musisz koniecznie podpinać 7 kolumn. Wyższe modele są lepiej wyposażone i są mocniejsze co się przekłada na lepsze brzmienie.
 

Szym3k

Member
Niestety Marantza i X3000 raczej nie będę brał pod uwagę bo nie mają wi-fi i bluetooth, natomiast avr370 i Onkyo 828 są za drogie i razem z kolumnami przekroczył bym budżet (a takiej możliwości nie ma).
 

collider

New member
Bez reklam
Zensor 5 zdecydowanie za małe na 28m2. Zensor 7 to minimum. Jako alternatywę odsłuchałbym Monitor Audio MR6/BX6, Melodika BL40, JBL Studio 280, Paradigm Monitor 9 v.7, Boston Acoustics A 360, Canton Chrono.

Podalem Zensor 5 by zmiescic sie w budzecie a czy sa zamale? Z tymi wielkosciami glosnikow w stosunku do pomieszczenia to nie zawsze wyglada to tak jak wszyscy tu pisza. Prosty przyklad to sprzet prezentowany w pomieszczeniach sklepowych gdzie czesto wielkosc obszaru do naglosnienia jest nieadekwatna do wielkosci i mocy kolumn a jednak mozna tam uzyskac zaskujaco dobry efekt. Waznym parametrem jest oprocz wielkosci i mocy glosnika jego skutecznosc a Zensor 5 sa efektywne. Oczywiscie jezeli autor watku jest w stanie doplacic i kupic 7 to jak najbardziej zachecam.
 

Szym3k

Member
Tak jak pisałem wcześniej - budżet to 5000 i nie będę go przekraczał. Natomiast liczę na jakieś promocje i tyle.
Armanig - Wi-fi i bt pewnie można dodać, ale są to dodatkowe koszty i czy finalnie nie wyjdzie przekroczę budżetu? Chyba, ze wspomniane modela mają coś wyjątkowego na tle 636 i Pineera, że warto się nimi zainteresować?
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Wifi to nie sa wcale duze koszty. Jezeli masz juz router to dokupienie access pointa to sa to grosze. Wcale nie musisz kupowac dedykowanych urzadzen.
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Czyli mam rozumieć, że Marantz 5008, Denon X3000, Harman avr370 będą lepiej brzmiały w stereo niż Onkyo 636 i Pioneer? Jeżeli tak, mógłbym się zastanowić na X3000 ponieważ jest najatrakcyjniejszy cenowo - a jak w nim jest z obsługą 3D i 4K no i pozostałymi moimi wymaganiami?
 

collider

New member
Bez reklam
To bardzo odwazne stwierdzenie. Na twoim miejscu bym odsluchal poszegolne amplitunery, zestawy bo kazdy ma swoje preferencje. Patrz tez na uzytkowosc sprzetu bo przy niewielkich roznicach w brzmieniu moze to byc powazny argument. A tak poprawdzie to jak chcesz miec dobre stereo to kup wzmak stereo bo KD w wielu przypadkach graja na podobnym poziomie.
 

Szym3k

Member
A tak poprawdzie to jak chcesz miec dobre stereo to kup wzmak stereo .
O tym wiem, tylko jak już pisałem audiofilem nie jestem, a nawet słoń nadepnął mi na ucho, więc boję się, że żadnej różnicy bym nie słyszał, a dźwięk przestrzenny nawet na mnie robi wrażenie.
Z tym odsłuchem zestawów to dobry pomysł, ale zajmie to całe lata ;( .
 

collider

New member
Bez reklam
Nie prawda. Znajdz jakis przyzwoity sklep i na pewno ktos ci pomoze. Podane tu modele sa dosc popularne wiec nie powinno byc problemow. Jedynie nowe modele moga sprawic problem, ale to kwestia tygodni by byly juz w szerszej ofercie. Dojda tez nowe Denony.
 

Szym3k

Member
Pewnie masz rację z tym czekaniem. tyle żyłem bez audio to i jeszcze parę tygodni mnie nie zbawi. A jak wejdą nowe modele to może stare stanieje.
Jeżeli jeszcze ktoś miałby jakieś propozycje to proszę o wszelkie sugestie.
Dzięki i pozdrawiam

W podobnym temacie znalazłem info, że amplituner z preoutem (np. X3000) można połączyć ze wzmacniaczem z mainin. Wtedy kolumny są podłączone pod wzmacniacz, a co z resztą głośników - pod ampli? Jeżeli wybrałbym taką opcją to czy w kwocie 2000 znajdę jakiś sensowym wzmacniacz (chyba bardziej bym celował w amplituner stereo - tylko czy jest sens łączenia dwóch ampli)? Amplituner i resztę głośników dokupiłbym w przyszłości.
Rozumiem, że takie rozwiązanie ma właśnie pogodzić dobry dźwięk stereo z kinem domowym?
Tylko taki wzmacniacz musiałby spełniać moje wymagania z pierwszego postu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak reszta kolumn jest podłączona pod amplitunera. Wzmacniacz zasila tylko fronty. Podczas oglądania filmów musisz mieć włączone oba urządzenia. Nie ma sensu łączenia 2 amplitunerów. Albo amplituner kd + wzmacniacz zintegrowany bądź amplituner kd + końcówka mocy. Wzmacniacze z main in do 2k kojarzę z nowych Pioneera A-50, Indiana Line Puro 500. Trochę droższy i jeśli jeszcze jest Marantz 7004. Większy wybór jest już powyżej 3k. Ewentualnie możesz szukać używek.
 

Szym3k

Member
Tylko z tego co widzę do takiego wzmacniacza nie podłączę cyfrowego polsatu i z kompem też byłby problem. A jak z BD?
Może w takim razie najpierw kupić ampli KD, a w miarę wzrostu apetytu dokupować kolejne klocki?
 

hans2

Banned
z tym ze te tansze zintegrowane wzmaki z niby-main-in dzialaja na zasadzie zworek
ktorymi mozna fizycznie rozpiac sekcje pre od koncowki mocy, czyli i tak nie mozna latwo tego przelaczac.
czyli jak ci sie znudzi kino i chcesz posluchac to i tak musisz przepinac banany i wpiac z powrotem zworke.
najtanszy normalny main-in (bez przepinania kabli/zworek a dostepy pod przyciskiem) jest w pm7004.

natomiast nie potrzebujesz main-in do laczenia wzmaka z ampli.
mozesz podpiac pre-out do aux. czy ktorys wariant polaczenia jest lepszy od innego to nie wiem,
ale na forum byly glosy za obiema stronami.
 

Szym3k

Member
Heh, to teraz Kolego mi powiedziałeś - dobrze jak w połowie zrozumiałem to co do mnie pisałeś :D. Wniosek jest taki, że nadal nic nie wiem i raczej bez odsłuchu nie podejmę decyzji.
Wiecie może kiedy mają się pokazać nowe ampli KD Denona?
 
Do góry