Stereo i kino domowe

Spitter

New member
Witam,

Nie wiedziałem, w którym dziale napisać, więc z góry przepraszam jeśli miejsce niewłaściwe.

Mam taką zagwozdkę. Ogólnie chodzi o to, że mam BX6 zestawione z Yamahą RX-V771. Plan był prosty - dokupić resztę głośników z serii BX i zamknąć temat na jakiś czas. Jednak muzyki słucham częściej niż oglądam filmy, a PianoCraft mojej żony gra lepiej niż mój zestaw. Słucham praktycznie wszystkiego, z wyjątkiem ciężkich brzmień. Mam przez to całą masę pytań, ale ograniczę się do 3...

1. Czy naprawdę pierwsza lepsza integra za ok 1500zł zagra lepiej od "lepszego" amplitunera? (np A-S301 od Marantza SR6009).

2. Jak w praktyce wygląda korzystanie z integry podpiętej do wyjść preamp amplitunera? Jak z regulacją głośności? Czy fakt przejścia sygnału przez ampli nie pogarsza jakości (sama integra zagrała by lepiej)?

3. Jaki sprzęt konkretnie polecilibyście do odsłuchania z tymi głośnikami.

Budżet mam tak do powiedzmy 6tys. Pytanie czy kupię wzmak stereo i głośniki, czy wymienię tylko amplituner i źródło.

Help...
 

SDman

Banned
1. Czy naprawdę pierwsza lepsza integra za ok 1500zł zagra lepiej od "lepszego" amplitunera? (np A-S301 od Marantza SR6009).

3. Jaki sprzęt konkretnie polecilibyście do odsłuchania z tymi głośnikami.

Budżet mam tak do powiedzmy 6tys. Pytanie czy kupię wzmak stereo i głośniki, czy wymienię tylko amplituner i źródło.

Help...

Witam,
pierwsza lepsza na pewno nie, ale wyszukana i dopasowana do kolumn na 100% tak.
Co więcej kino domowe aby satysfakcjonowało w pełni dźwiękiem musi być baaaardzo drogie.
Samo stereo dobrze dopasowane (synergia kabli, elektroniki, kolumn) dobrze zasilane (o tym się zapomina) zawsze
wygra z kinem 3-4 krotnie droższym.
O jakiej jakości tutaj mowa -o referencyjnej,a taką uzyskuje się z baaardzo drogich wydań CD i w tym
przypadku nie potrzeba nic więcej, hi-res, sacd nawet się nie umywa.

Mam 15 letnią Micromegę minium AMP2, jeżeli firma utrzymała jakość na tym samym poziomie to zdziwisz się co to
potrafi.
Rewelacyjny wzmacniacz MICROMEGA AI-60 (5602892575) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Do dziś nie jestem pewien co ma ją zastąpić, po odrzuceniu większości znanych marek do 6 tyś, zostały na placu boju
2 firmy (już przesłuchane) u siebie w domu Moon 220i oraz Goldenote S1 co śmieszne oba o mocy zaledwie 40W ale trącające
o klasę A.
Bliżej mi chyba do czarowania włoskiej integry -chociaż kanadyjczyk kopie ździebko lepiej.
Może jeszcze dam szansę Atoll`owi IN100 ale musi w Łodzi się pojawić -szansa jest.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Spitter

New member
krzysztofradio - dziękuję za link. Jakoś wcześniej na niego nie wpadłem. Sporo rozjaśnił, ale i kilka kwestii zagmatwał... ;)

Wstępna decyzja jest taka - szukam wzmacniacza z main-in oraz DAC. Amplituner odciążę z napędzania frontów, a za źródło posłuży (tymczasowo) BD-S671. Kolejność typów jest następująca:
1. NAD C375BEE,
2. Onkyo A-9070,
3. Marantz PM8005 (brak DAC).

Z tematu o pre-out'ach i kilku innych źrodłach mam pewną wątpliwość - czy regulacja głośności zawsze znajduje się w sekcji preampa? Pytam, bo chciałbym mieć pewność, że w trybie KD jedyną regulacją będzie ta w amplitunerze.

Czy w przypadku stosowania DAC'a w amplitunerze rodzaj napędu ma jakiekolwiek znaczenie? Chciałbym na razie zostawić BD-S671 jako źródło cyfrowe dla NAD'a. Cyfra to cyfra...

Czy macie jakieś doświadczenia z tym zestawieniem (C375 + BX6)? Jest sens?
 
Do góry