stereo do amplitunera KD

woytaski

New member
Bez reklam
witajcie,

Pytanko mam przede wszystkim o wzmaka stereo do posiadanego zestawu KD.
Chodzi mi o wykorzystanie pre-out (podłączenie frontów do wzmaka) bez przepinania kabli.
Wstępnie zainteresowany jestem marką CA,choć otwarty jestem na inne propozycje.

Grać to ma z posiadanymi kolumnami MA, w pokoju 25m2.
Muzyka - głównie pop, chillout, głośność raczej średnia. Chodzi mi o uzyskanie jak najlepszej sceny, bez męczącego basu...
Na wzmacniacz przeznaczam ~4K; być może zmienię w przyszłości CD w celu ujednolicenia klocków...
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Z początku myślałem o 1520, ale jakoś nie mogę się na niego zdecydować :)
Rozumiem, że myślisz o CA 851 i to on przekracza budżet?

A jakieś inne pomysły? Jakie zestawienie zabrzmi ciekawie z MA BX 6?
 

woytaski

New member
Bez reklam
Po lekturze kilku testów i przejrzeniu kilkudziesięciu stron, sprawa jest jasna przynajmniej w jednym temacie - przepinanie kabli nie wchodzi w grę ;)

Zatem mam do Was jeszcze pytanie w kwestii następujących klocków:
Audiolab 8200A
na (+) rewelacyjne noty, możliwości i "zgrywalność" z BX, cena
na (-) design (przynajmniej wzmacniacz ze swoimi specyficznymi pokrętłami)

Exposure 2010
czy nie za bardzo uspokoi BX?

Denon 1520
(+) pełna integralność z resztą sprzętu,
(-/+) w porównaniu do audiolaba zdecydowanie mniej "szczegółowy",

Creek Evolution 50
coś możecie więcej napisać o tym wzmaku? Słuchałem u znajomego poprzednika, co prawda na Epos M22i (więc nie ta liga), ale brzmiało to sympatycznie...

Pytania na razie czysto teoretyczne, bo bez odsłuchów się nie obejdzie ;)
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
krzysiek1980, po prostu pytam. Takie stwierdzenie znalazłem w necie...
Ponieważ chcę odsłuchać 2-3 klocki, nie wiem czy brać go pod uwagę.
Kurczę z tym gorzej jak z autem :D
Pomijając właściwości muzyczne, w Exposure nie podoba mi się czerwony wyświetlacz w wersji "black". Nie mógł być taki jak w "silver"??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dlatego ja mam niebieski w silver:D W necie różne glupoty piszą. Mnie bardziej przypadł do gustu niż np. często polecany NAD 326. Chociaż NAD też jest spoko i wart uwagi. Testowałem na plytach ATB, Europe, Within Temptation, więc na radzej dynamicznej muzie. Ja ze swojej strony polecam przynajmniej odsłuch. Zobacz sobie też sprzęt Music Hall'a, bo bardzo fajne wzmaki.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Bo NAD nie pasuje ani do Roth'ów ani do MA BX ;) Roth'y były jak za kocem a BX'y ... hmm mi ten zestaw nie podszedł :) Jest za to wiele pozytywów że NAD z RX'ami dobrze brzmi, uo! :)

Poza tym.. BX'y trzeba uspokajać? :p

Wzmaka nie musisz przerzucać kablami, możesz też wpiąć ampli do wzmaka w wejście liniowe np. AUX... no ale to jest mało popularne rozwiązanie ;)
 

woytaski

New member
Bez reklam
Poza tym.. BX'y trzeba uspokajać? :p
Jak dla mnie te kolumienki są OK. Spokojne właśnie. Dlatego sugerując się opisem znalezionym w necie o delikatnej i spokojnej charakterystyce Exposure bałem się, że takie zestawienie nie będzie najlepsze...

Z jednej strony czytam, iż lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie końcówka mocy. Zakładając jednak brak dalszej zabawy z systemem (nie chcę rozbudowywać o kolejne elementy) nie jestem do końca przekonany w słuszności takiego rozwiązania.

Na chwilę obecną zdecydowany jestem na odsłuch Audiolab 8200A, Denon PMA 1520ae i Creek Evo 50A. Muszę tylko znaleźć troszkę więcej wolnego czasu :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakbyć miał okazję to posłuchaj Atoll-a in100. Ma dobre opinie, kolega mi go ostatnio polecał. Niestety osobiście nie słyszałem, podobno dynamicznie i żywiołowo grający wzmacniacz. I jak zawsze polecam od siebie Music Hall-a a35.2. Na pewno warty odsłuchania.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Prawda jest taka, że nie ma złych czy dobrych wzmacniaczy w danym przedziale cenowym, tylko trzeba sobie dobrać odpowiedni pod własne preferencje i kolumny. Równie dobrze mozna iść do dobrego salonu i poprosic o podłączenie większości wzmacniaczy w cenie powiedzmy 4k-5k. Najczęściej jest tak, że idziemy z nastawieniem na konkretne modele a wracamy już z calkiem innym sprzetem. Nie ograniczaj się do kilku modeli. Im więcej odsłuchasz, tym lepiej dla Ciebie.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Jakbyć miał okazję to posłuchaj Atoll-a in100. Ma dobre opinie, kolega mi go ostatnio polecał.

No właśnie Atoll'a (ale 200) polecają specjaliści z Fusic we Wrocławiu.
Podobno wspaniałe zgrywa się z BX' ami.
Wychodzi na to, że trzeba wolny dxień wziąć na odsłuch ;)
Dobrze, że mam szefa audiofila, chłop zrozumie :D
 

woytaski

New member
Bez reklam
Wyjaśnijcie mi proszę jeszcze jedną rzecz. Chodzi mianowicie o końcówkę mocy. Takie rozwiązanie poleca między innymi blackninja :)
Końcówka mocy, posiada jedno wejście liniowe, więc bez przeszkód podłączę do niej amplituner AV. Natomiast inne źródła (w moim przypadku cd-player) musiałby być podpięty tak jak dziś - czyli do amplitunera.
Pomijając kwestię tego, iż aby słuchać muzyki stereo, będę musiał mieć włączony również amplituner, to czy w takim przypadku dźwięk z CD nie będzie degradowany przez przetwornik AV?
Czy wystarczy ustawienie na amplitunerze trybu direct/pure direct aby cieszyć się lepszym dźwiękiem w stereo.

Nie ukrywam, iż w przypadku słuchania czy to radia, czy plików flac, będę to robił za pośrednictwem amplitunera (bo nie chcę rozbudowywać systemu o tuner stereo/ odtwarzacz strumieniowy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak Black, ale przedwzmacniacz w amplitunerze już macza w tym palce? Dobrze rozumiem? Wtedy pojawia się pytanie czy lepszy będzie przedwzmacniacz w amplitunerze kd czy ten który posiada wzmacniacz stereo?
 
Do góry