Starcie gigantów plazm - porównanie (Panasonic 50 PV 700 i Pioneer 507 XD)

scott

New member
można podesłać im fotki : ))) może się goście ucieszą : )))

nie jestem fanem żadnej z prezentowanych na zdjęciach opcji, ale po obejrzeniu Panasonica w MM nie wierzę: że to co na zdjęciach to jest sprzęt w pełni sprawny - albo - że nie można go ustawić do poziomu zbliżonego do Pioniera.

Druga sprawa, że na ustawieniach firmowych różnych firm (tutaj zadaje się też - Pionier) nie da się oglądać niczego dłużej niż 10 minut, czyli tyle ile w sklepie...
 

bankroot

New member
ronin napisał:
Ale koniecznie z Japonii (zdaje się, ze w Polsce Panas nie ma żadnej fabryki - ewentualnie można go zaimportowac z Czech). Najlepiej z fabryki w Kobe. Inny nie wchodzi w rachubę .... czlowieku to jest FORUM. F O R U M. Inżynierowie producentów sprzętu nie biorą udziału nawet w testach profesjonalnej prasy barnżowej, nie tylko u nas, ale i na zachodzie. Zjedź na ziemie i ciesz się, że komuś chce się coś takiego na forum robić. F O R U M. Nie w gazecie za 14 zeta i z reklamą zwycięskiego produktu na sąsiedniej stronie.

Mnie takie testy człowieku do niczego nie sa potrzebne.
Idę do sklepu i potrafię sam ustawić i ocenić sprzęt.
Takie testy są właśnie dla Ciebie człowieku.
Przeprowadzone i przedstawione niekoniecznie obiektywnie (ale za darmo i też z reklamą zwycięskiego produktu).
Bez podanej logicznej procedury i metodologii.
Włączamy na jednym i drugim "dynamiczne", w jednym dajemy biel zimną w drugim ciepłą i jazda robimy zdjęcia!
Z innego wątku wynika, że tester kalibruje ekrany przed testem profesjonalnym przyrządem.
jak ktos tu twierdzi, że ten panasonic był kalibrowany to ma chyba nie po kolei w głowie, albo jest bleszczaty.

Nie miałem na myśli inżyniera z fabryki człowieku, a z przedstawicielstwa lub serwisu.
Jest np. w Warszawie facet w Panasonic, który wszystkich tu ekspertów zagoniłby w piętkę.
Dam mu znać o pokazach w Warszawie, w końcu autorytet firmy dość znacznie ucierpiał ostatnimi czasy i może dowiemy się czy słusznie
 

scott

New member
bankroot napisał:
Mnie takie testy człowieku do niczego nie sa potrzebne.
Idę do sklepu i potrafię sam ustawić i ocenić sprzęt.

W pełni popieram:
Oglądać samemu, NAOCZNIE - nie ze zdjęć - to jest to.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jestem fanem . Oczywiście że jestem fanem -wszystkiego co zachwyca, co jest extra , wszystkiego co powoduje zainteresowanie , radość , uśmiech . Wcale nie musi być najdroższe - np. ostatnie modele Samsunga M, Benq , Tatunga - bardzo mi się podobają . Bez znaczenia czy to jest Panasonic czy Pioneer, Samsung czy Sony.
Ale to producenci niech zadbają o swój produkt.
Wydając ciężko zarobioną kasę chcemy się cieszyć z wydanego każdego grosza.
Oczywiście ,że nie ma lepszej formy na świecie niż prezentacja w domu.
Tam uwzględnione są wszystkie podstawowe czynniki :
kasa
odległość
sygnał
złącza
nasłonecznienie
funkcjonalność

Testy , zdjęcia , wypowiedzi - mają za zadanie przygotować osoby z małą wiedzą do rozmowy w sklepach gdzie personel jest nieprzygotowany do należytego wyboru - naszego okna na świat.
I to okno może być czyste , kryształowe , lub ciągle brudne i nadające się do czyszczenia - aż przechodzi ochota korzystania z niego.
Czasami się wypacza , czasami rysuje i dlatego dobrze jest posłuchać różnych stron i wyciągnąc wnioski dla siebie najlepsze . Krtytyka powoduje że musimy się ciągle doskonalić.
Dziękuję zatem za wszystkie krytyczne i konstruktywne wypowiedzi.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...no cóz kiki - nadal moje "zarzuty" aktualne (potwierdzone przez poprzedników, którzy na fotki patrzą z jakimś doświadczeniem, a nie bezkrytycznie)

to temat, a na finał (gdy panasonic na fotkach powoli zaczynał naturalnie kolory odtwarzac, to konkurent znika...!!!)

(już pominę sprawy: różnicy mocy , "zimny kolor" itp....).

Kto prześliedzi dokladnie wszystkie fotki (nawet na lichym monitorze) niech zwroci uwagę na jeden aspekt.

NA WSZYSTKICH FOTKACH NAJWIECEJ DETALI POKAZUJE PANASONIC
- (a jak więcej detali, to znaczy,że odbiega poziomem: jasnosci/kontrastu od konkurentow)
- 7em stron postow , a suwaki w stałej pozycji (firma zablokowała????)

No coż - moze TV popsuty , ale to znowu nic nie oznacza w "starciu gigantow" (tylko popsuty, kontra mniej popsuty..)

Na pytania = odpowiedzi konkretnych brak, a sprawa wielkości ekranu gigantow rzuca się w oczy od 1wszego zdjęcia (róznica wielkości postaci !!!!)

Zamiast starcia gigantow mamy zbior fotek "popsutych" TV (wszystkich) , bo kazdy pokazuje jakieś inne detale , które nie ma stojący obok TV.

Tylko tyle wynika z obecnego testu i nic więcej
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
...teraz podsumowanie testu (na obecną chwilę):

Panowie - metodologia nakazuje zaczynać test od wzorca!!!!

Nie wiem jaki jest obraz wzorcowy (detaliczny , niebieski, zielony)???
Przecież Pioneer nie może być wzorcem, jak pokazuje mniej detali od Panasonica.
(zrównania poziomów się nie doczekałem !!!!)

Oglądając "test" w takiej postaci można szukać w inny sposób:
...............

Napiszę tak (moze do kogoś to dotrze......, choćby humor :D ):



O 23:00 będzie kultowy film, gdzie na początku jest dosć isotna scena z kochankiem w kawiarnianej sali.
Ma go odnaleźć zdradzany mąż, a kluczem do poszukiwań jest czarna marynarka w szarą "pepitkę" (poszukiwanego)
Do tego w klapie matowa róża (więdnie, jak kochanek)....tak wyczytałem w autorecenzji samego reżysera...


Okazuje się, że mój TV padł, a kredyt "0 %" jest dostępny i zaraz będzie zwiastun filmu , .....więc udaję się do sklepu zamieszczonego na zdjeciu nr 1, 2, 3... (itd).
Jest zwiastun i szok:
a/ TV po lewej stronie pokazuje faceta z marynarką w pepitkę - ale niebieską
b/ TV po prawej stronie pokazuje faceta, ale w czarnej marynarce (bez pepitki)
c/ na 3cim TV (o wzorcowej czerni) nawet róży nie widać.....
d/4ty TV???......

(i tu zaczyna się szok - wynikły z "ustawień fabrycznych"!!!)

...widze jak nawet aktor (zdradzany mąż) się miota, bo nie spodziewal się ustawień fabrycznych (.... do tego jakiś krzyk za moimi plecami - to chyba reżyser do aktora ..."to ten"...., ratując film tu ujmuje niebieski , tam jasnością miesza..., ale np. z różą nie moze sobie dac rady (zbyt jaskrawa)....
...już po filmie (reżyser myśli, by jednak Pokemony zaczać krecić, moze tam uda mu się jakś myśl przemycić).....

Jednak szczęście nie opuszcza...w rogu salonu stoi 14' CRT marki "Pcim" za 299zł i na jego ustawieniach fabrycznych .....(po załaczeniu) widać....jak aktor odetchnął z ulgą..., znalazł cel... i ...??????... (reszta to tajmnica fimu, bo prawa autorskie....).... .

Teraz mam problem:
a/ brać ten za 299zł (przecież tamte do niczego się nie nadają)?
b/ czy może salon zmienić....

Fikcja?

..ależ nie ...znalazłem wzorzec, którego na początku nie bylo (a problem "popsutych" TV zostawiam wlaścicielowi salonu).


i jak najbardziej aktualne jest to , co kiki napisał:
Testy , zdjęcia , wypowiedzi - mają za zadanie przygotować osoby z małą wiedzą do rozmowy w sklepach gdzie personel jest nieprzygotowany do należytego wyboru - naszego okna na świat.
- sklep wybierzcie sami .;)
 
Ostatnia edycja:

pmcomp

New member
To i ja dodam swoje 3 grosze ...

Dla mnie test na ustawieniech fabrycznych to NIEPOROZUMIENIE.

I nie ma to znaczenia, ile potem osób będzie z tych ustawień fabrycznych korzystać. Dużo sprzętu miałem i mam i ŻADEN nie gra(ł) na ustawieniach fabrycznych ... bo tak się nie daje oglądać.

Ustawienia fabryczne są po to aby TV wyglądał jak najlepiej (cokolwiek dla kogokolwiek to znaczy) na półce w sklepie w momencie sprzedaży.
Dlaczego tak twierdzę? Ponieważ nie może być czegoś takiego jak ustawienia fabryczne ponieważ zpomniamo tutaj o tym co wchodzi czyli o sygnale AV. A sami wiecie, że z każdego żródła z różnych wejść parametry sygnału AV SĄ RÓŻNE. To jest po prostu niemożliwe.

cnd.

:D

Pozdrawiam
 

pete

New member
Kiki - czy mozna prosić o więcej zdjec porównawczych z Loewe Modus? Było tylko jedno takie zdjęcie, a myśle, że Loewe wypada ciekawie na tle bardzo utytułowanych rywali. Nie tylko poziom czerni jest kryterium oceny, jestem ciekaw jak to wyglada w innych aspektach, np. kolory, detale,itp. Co o tym sądzisz?
Druga sprawa: czy mozliwe jest, że Panasonic jest po prostu uszkodzony? Sprawdzałeś inny model, niekoniecznie 50 cali?
 

puz

New member
Witam wszystkich.
Postaram się wtrącić parę uwag. Ale moze od poczatku. Siadła mi plazma LG px5r, dostałem zwrot kasy i kupuję nową. Byłem wczoraj w sklepie i przymierzam sie do kupna pansa 42' pv700. Oczywiscie proponowali mi pioniera ale za 1,5 tys drozszego.
Bardzo zdziwiły mnie te zdjęcia porównawcze. Dlaczego?. Ja absolutnie nie zauważyłen tak słabej czerni w panasonicu, a przyglądałem sie dość długo. Nawet żonie zwróciłem uwagę na bardzo dobrą czerń. W pionierze było trochę lepiej ale bez przesady. A w stosunku do starszych modeli pansa ten miał zdecydowanie najlepszy obraz.
Może rzeczywiscie ten w teście jest uszkodzony?
 

hoodlum

New member
Moim zdaniem Panasonic jest zbyt szacowną firma aby pozwolić sobie na wypusczenie bubla. Czerń u Panasonica byłą zawsze mocnym atutem i nie sądze żeby akurat teraz tak mocno obniżył loty. Ktoś gdzieś tu popełania błąd ale myślę ze się niedługo wszystko wyjaśni.
 

scott

New member
pmcomp napisał:
Ustawienia fabryczne są po to aby TV wyglądał jak najlepiej (cokolwiek dla kogokolwiek to znaczy) na półce w sklepie

Dokładnie - gdyby "Ustawienia fabryczne" równało się OBRAZ SKALIBROWANY, to można porównywać. Te ustawienia fabryczne są po prostu bo są. Jak już Hojlo1 zauważył na Pionierze jest mniej szczegółów w cieniach - czyli obraz za bardzo kontrastowy i (!) jasność zmniejszona.

Proponuję dla spokoju tu obecnych zrobić test po kalibracji obu.
 

ein

New member
Najlepsze

co mozna teraz zrobic to kalibrator (Ar2 w koncu niedawno nawijal na temat prof kalibracji i nawet komus kalibrowal sprzet) i oba TV ustawic na referenycjne dla nich parametry a potem strzelic foty porownawcze pt. TAK SWIECA NAJNOWSZE PLAZMY... Faktycznie ustawienie parametrow fabrycznych i do tego tych najslabaszych w jednym z opisywanych modeli po prostu NIC NAM NIE MOWIA jak ten sprzet swieci. Moj PV60 po aplikacji dynamicznego jest trudnoakceptowalny a po mojej kalibracji na kazdym uzywanym wejsciu obraz jest imho bardzo dobry. Klient swiadomy odrazu zmieni takie nastawy i dostosuje plazme do mozliwie najlepszych uzyskiwanych przez sprzet parametrow (o ktorych nadal w przypadku ...obu plazm, nic nie wiemy) a klient nieswiadomy bedzie mial paski zaklocen, przejaskrawione barwy oraz brak szczegolow nawet na topowym modelu i bedzie mozna tylko podsumowac: a bylo kupic jakiegos mirai czy inny szit a reszte przeznaczyc na futro dla zony :)

Niebawem byc moze sam bede mial okazje na przynajmniej krotki test PV700, takoz full-a (oby!) moze uda sie obgladnac. Na pewno posiedze nad kalibracja, wezme DVE + pare plytek z testowym materialem. Panas to firma ktora lubie, mam pare sprzetow, z ktorych jestem wielce zadowolony, ale bede bezlitosny... ale tez sprawiedliwy.
 

RoMi

New member
hoodlum napisał:
Moim zdaniem Panasonic jest zbyt szacowną firma aby pozwolić sobie na wypusczenie bubla.
Z tą "szacowną" to przesadziłeś. A ja mam odmienne zdanie co do bubli po zakupie pv600 - sposób "olewania" i pozostawienia samemu sobie klienta jakiego doświadczam - z powodów znanych na tym forum - nie życzę nikomu.:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam


intro.jpg
First impressions...you decide



Nie znam modelu PX 70 - ale zakładam że jest produkowany dla bardziej wymagającej części Europy.
Być może dlatego PV 700 - wypadł tak jak wypadł.
Ale rzeczywiście postaram się wykonać porównanie wg najlepszych mozliwych ustaleń plazmy Panasonica. Czyli nie ważne jakie parametry ważne aby było super.

pmcomp - napisał
"Ustawienia fabryczne są po to aby TV wyglądał jak najlepiej (cokolwiek dla kogokolwiek to znaczy) na półce w sklepie w momencie sprzedaży."

Ja się z tym właśnie zgadzam . Czyli każdy producent kalibruje obraz w danym ustawieniu aby był najlepszy. Dlatego porównanie jest wg. ustawień producentów - nie wymyślonych przez nas.
Ale zgadzam się również że Panasonic mógł źle skalibrować obraz na tym modelu.
Podczas dotychczasowych kalibracji zauważyłem że najmniejsze rozbieżności wykazywał właśnie Pioneer . Mogą to potwierdzić Ci - co robili kalibrację i byli na kalibracji.
Może dlatego nie wymaga zadnych innych nakładów a jakość ma zawsze w dbałosci dla klienta.

W poniedziałek ustawimy Panasonica wg. najlepszych ustawień aby zbliżyć bo - albo pokonać Pioneera.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
d209c18676d15e7emed.jpg




No i wracamy do tematu.
mimo wykonania kilkuset zdjęć - z najróżniejszych ustawień palzmy Panasonica 50 PV 700 - ocena moja jakości mocno się nie zmieniła.
Zmienialiśmy wg. życzenia wszystkie możliwe sposoby - będzie widać na ekranie - a wyszło proszę ocenić samemu.

Jak uzyskać czerń na plazmie Panasonica - trzeba zjechać jaskrawością do zera . Jaki wynik jest takiego zabiegu:
Najpierw ustawienia normale.

9f059b0d7480003amed.jpg
No

Dziś obok stoi Loewe Modus 37" i Pioneer 4270 Xa / ta jest wielkość 42"/
2941338814435dc4med.jpg



teraz zjechane na Zero - balans Zimny

6c28c7a5d47fed82med.jpg


normalny

795e12c668058a74med.jpg


Ciepły
af9a35f69884f0efmed.jpg


czym skutkuje takie ustawienie ? - ano tym że jesli zmienimy inny kanał obraz trzeba znów poprawiać w menu - tylko po to aby otrzymać czerń.
a to przykład
fe6ef30c49b37476med.jpg


Dynamiczne, balans bieli - normalny - jaskrawość na zero

75b29e1249b0e112med.jpg


a skutkuje to znów

720caeb83a401afdmed.jpg


cbf87ec6c9036aefmed.jpg



cc0fdfc6ba1e27damed.jpg


Ale załóżmy żeby nam palce nabierały gibkosci -potrzebujemy ciagłej zabawy .Mamy pilota - mamy . No to się mozna pobawić



Przejdźmy do innych jakże nieoczekiwanych zwrotów.
okazało się że program w Palu - TVp i inne naziemne - znów lepiej grają na plazmie Pioneera niż na PV 700 Panasonica
Mimo że zmieniliśmy aprat z Panasonica na Nikkona - wynik ten sam.

869d452798f1c53cmed.jpg


podobnie jak porzednio - zadna zamiana kabli ani zabawa na całego ostrością w Panasonicu nie przyniosła zmian.

http://hdtv.com.pl/index.php?module=News&catid=&topic=&startrow=105

Każdy kto zechce przyjąć zakład o to że różnice wyrazistości j.w są widoczne pomiedzy Panasonicem a Pioneerem jest mile widziany.
I nie chodzi tu o kolorystykę a szczegóły na ekranie.

cd5156c79eb41ddcmed.jpg



7e2d77fa0e4963c2med.jpg


no i przypomnę że tak właśnie wyglada plazma 42" Pioneera . Zdjęcia na początku obejmują plazmę 50"

52e17dec6665fd9emed.jpg


Zauważyłem też jeden błąd w zdjęciach , który może rzutować na słabszą jakość plazmy Panasonica. Otóż plazma mimo że nie ma szyby to dobija znacznie więcejświatła niż palzma Pioneera , przeto obiekty stojące przed plazmą moga wpływać na jej czerń , gdyż widać odbicie na ekranie.

Tu widać to wyraźnie

30b704d883f83d3fmed.jpg


i tu widać - mimo że aparat stoi dokładnie między plazmami aby zachować jednakowe kąty zdjęć - to powłoka Pioneera mniej jest podatna na odbicia światła.
Aby uniknąć jakichkolwiek uwag na przyszłość- zdjęcia będą robione bez dostępu światła - aby nie było żadnych odbić.

Chociaż na wszystkich zdjęciach jak się przyjrzeć widać dokładnie na środku / czyli na wewnętrznych słupkach /widać - statyw, aparat a nawet osobę robiacą zdjęcia.

d2186323f90a2175med.jpg


oczywiscie zapraszam wszystkich do własnych ustawień plazmy Panasonica - Tym bardziej , że zawędruje ona na pokazy w takim właśnie zestawieniu do Warszawy.
Zapraszam też do Olsztyna - codziennie.
No i czekam na propozycje ustawień - mogą być liczbowe oraz na konstruktywną krytykę . Tym razem bawiłem się wszystkimi parametrami
/ pierwsze zdjęcia w wątku - tylko z ustawień fabrycznych - co zresztą uważam z właściwe /
 
Ostatnia edycja:

jarzak

New member
Na panasie pojawiły się nawet węże?!?!?!?!? - na zdjęciu u pani z lewej.
:confused:
KIKI, dlaczego nie postawiłeś obok panasa pionka, ale 50`???

Pozdro.
J.Z.
 

Attachments

  • węże.jpg
    węże.jpg
    35,2 KB · Wyś: 939
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wcześniej była 50 - ale niektórzy nie wierzyli że to była 50 , więc dla porównania jak wyglada 42" - postawiłem 42" plazmę.
 

jtd

New member
Bez reklam
jarzak napisał:
Na panasie pojawiły się nawet węże?!?!?!?!? - na zdjęciu u pani z lewej.
:confused:
KIKI, dlaczego nie postawiłeś obok panasa pionka, ale 50`???

Pozdro.
J.Z.
Rzeczywiscie, a juz myslalem ze ta seria PV7... poradzila sobie z tym...
 

RoMi

New member
Witam, sądzę że nawet przypadkowo ale na zdjęciu z rodzinką murzyńską po lewej na tym niebieskim tle widać znajome efekty złego odwzorowania kolorów... no chyba że mam znowu zrypany wzrok.
Toż to widać że Panas nie poradził sobie...z podstawową wadą ich plazm.:D
Ciekawe czy kupujący trafili na tą informację w katalogu serii Viera o tym że tak się moze dziać - szukajcie - może znajdziecie.
Mimo wielu oponentów na tym i drugim forum - Panowie dajcie spokój - jeżeli jest tak wspaniale zasypujcie zdjęciami sieć tak aby udowodnić że jest odwrotnie. :p pozdr
 

scott

New member
kiki napisał:
jeden błąd w zdjęciach , który może rzutować na słabszą jakość plazmy Panasonica. Otóż plazma mimo że nie ma szyby to dobija znacznie więcejświatła niż palzma Pioneera , przeto obiekty stojące przed plazmą moga wpływać na jej czerń , gdyż widać odbicie na ekranie.

Chociaż na wszystkich zdjęciach jak się przyjrzeć widać dokładnie na środku / czyli na wewnętrznych słupkach /widać - statyw, aparat a nawet osobę robiacą zdjęcia.

No toż piszę właśnie, że odbicia w ekranie dodatkowo rozjaśniają obraz w Panasonicu...
Trzeba to oglądać samemu - na zdjęciu z Sekwaną widać że Pionier ma inny, nie całkiem naturalny kolor nieba i żółte to, co zdaje się jest w rzeczywistości białe...
Ale myślę że oba te telewizory są adresowane do innych grup odbiorców i jakiekolwiek porównania bez kalibracji nie dadzą nic.
 
Do góry