Starcie gigantów plazm - porównanie (Panasonic 50 PV 700 i Pioneer 507 XD)

KotD

New member
Witam Wszystkich!
Jest to mój pierwszy post na tym forum, chociaż śledzę je już kilka tygodni. Znalazłem się tu ponieważ mam zamiar kupić nowy telewizor, a wybór padł na plazmę i w związku z tym czytam wszystkie posty dotyczące tego typu telewizorów. Byłem również w kilku sklepach i oglądałem różne telewizory w realu.
Chciałem włączyć się do tej dyskusji i w związku z tym mam kilka zastrzeżeń do ocen Kikiego. Zauważyłem, ze bardzo promujesz Pioneera, a bardzo negujesz Panasonica (nie jestem po stronie żadnej z marek).
Rozmawiałem ze sprzedawcą ze sklepu Panasonica, który też śledzi to forum. Nie podważał jakości Pioneera, ale kwestionował sposoby ustawień telewizorów przez Kikiego. Wiadomo, że każdy sprzedawca będzie bronił swojego towaru i będzie starał się zwrócić uwagę na produkty sprzedawane przez niego, ale powtórzę to jeszcze raz: nie podważał jakości Pioneerów.
Nie jestem wielkim znawcą telewizorów i interesuje mnie wyłącznie obraz wyświetlanego obrazu, a ten który widziałem na Panasonicu był jakości która mnie zadawala. Nie widziałem takich problemów jakie przedstawiane są w tym wątku. Na pewno telewizor był ustawiony na optymalnie najlepszy obraz, ale chyba o to chodzi.;)
Jeszcze pytanie do Kikiego. Czy Panasonic naprawdę nie ma zalet, że w ogóle o nich nie wspominasz?
Jeszcze nie wiem jaki telewizor kupię, być może będzie to Pioneer:) . Czekam na więcej obiektywnych porównań:)

Pozdrawiam
Darek
 

jtd

New member
Bez reklam
KIKI jak to jest z tym balansem bieli, nadal masz ustawiony na zimny ? Hojlo twierdzi ze jak zmienisz na normalny to bedzie lepsza czern, moze sprobojesz tak zrobic, zeby nie bylo niedomowien ?
 

raul1

New member
Zgadzam się z mądrą i wyważoną wypowiedzią przedmówcy tj. kotD. Większość serwisów też chyba najbardziej promuje pioneera, skoro wygrywa we wszystkich porównaniach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wracamy do sprawy wg spojrzenia Hojlo.
Co prawda konkurentem stojacym obok jest LCD 40 M 87 Samsunga - ale zasada dotyczy jeszcze plazmy Panasonica.
Ustawienie Dynamiczne / najczęściej prezentowane na sklepach oraz uzywane przez klientów aby mieć żywy obraz /
Ustawienie plazmy do sprawdzenia nocnych ujęć - jak się zmienia obraz zmieniając tylko balans bieli - proszę sobie późnie porównać z Pioneerem.

A przy okazji sprawdź wielkość ekranu 40" / ilość cali tak właśnie wygląda/


808eff98268cf69amed.jpg


opisy masz na ekranie Panasonica - zimny
96111a52ec140d76med.jpg


balans bieli - normalny

b6c0074f7007bfdamed.jpg


balans bieli - ciepły

7f95a4f8ef8ab553med.jpg


powtórzone zdjęcia na życzenie Hojlo1 - czyli w ustawieniu dynamicznym ale na normalu jak dla mnie nic nie zmieniło

7037814896950fbfmed.jpg

nie analizujemy jesze zdjęć porównawczych z Samsungiem 40 M 87 full Hd - bo będzie to w innym wątku.

Ale ponieważ są obawy co do jakosci ekranu a balansu bieli , powstał dzięki Hojlo 1 - nowy wątek.
Panasonica - a odzwieciedlenie rzeczywistości - nowy wątek , bardzo ciekawy.

a Panasonicowi - brakuje czerni / kolejne zdjęcie - najlepsza czernią bez ząbkowania dysponuje LOEWE Modus - pierwszy z prawej/ /

824b08a080e25967med.jpg


A Panasonic jak był bez sensacji tak pozostał
0f68274170feda06med.jpg


A jak odzweirciedla naturalne kolory - to juz w wątku - obok.

Czy Panasonic ma zalety - oczywiście że ma , ale prawdziwej czaerni nie ma i KONIEC.
Oczywiście że sprzedajemy na sklepach plazmy Panasonica , ale porównujemy je w klasie cenowej . Do sygnałów SD do ciemnych pomieszczeń, do nocnego ogladania w swoich klasach cenywych to niezły wybór, ale sensacji zapowiadanych nie ma .

W przyszłym tygodniu wjadą również plazmy Hitachi - więc ciekawe będzie porównanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma Samsunga przyjeżdża jutro C 91 i z całą pewnoscią stanie w szranki , a Hitachi to model 9700 .
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...jeszcze tylko sprawa 50' (faktycznie zmierzonych) ;)

-----------------------------------
....no cóż z "wielkim bólem" wyłania się calkiem inny obraz... niż w pierwszych postach....

np: kiki coś takiego umieszcza:
powtórzone zdjęcia na życzenie Hojlo1 - czyli w ustawieniu dynamicznym ale na normalu jak dla mnie nic nie zmieniło
, a ja na to zestawiam fotki do tego tekstu (też jego) i tylko ja to widzę????:

NORMALZIMNY.jpg

NORMAL.jpg



(jest odwrotnie = zmiana o 180 stopni, jakby ktoś TV zamienił miejscami, choć obraz nadal przejaskrawiony)
.........można i więcej szukać, ale chyba to wystarczy.... . ;)

/DODANE PO CZASIE!!!!/ - FAKTYCZNIE TV JEST PODMIENIONY (TEN PO PRAWEJ = TAK , TO MOZNA WSZYSYTKO TESTOWAĆ, jednak przyjrzyjcie się cegłom panasonica = mur , róznica odcieni kolosalna !!!!
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
Tego rodzaju zdjęcia powinny być robione w ciemnym pomieszczeniu - tyk aby zminimalizować odbicia jasnego tła w szybie ekranu.

Byłem dzisiaj specjalnie w sklepie, żeby przyjrzeć się plazmom (50" i 42") Panasonica. Były to inne modele (seria 70, czarna obudowa) i nic tak drastycznego jak na tych zdjęciach nie zaobserwowałem. wniosek albo TEN egzemplarz jest niepotrzebnie źle ustawiony (być może fabrycznie) albo jest to egzemparz WADLIWY czyli zepsuty. Tamte plazmy, które oglądałem, miały zwyczajny, dobry obraz - czy to na jasnym motywie czy na ciemnym.

Widać też że zdjęcia (jak sądzę dla lepszego zróżnicowania) są wyraźnie prześwietlone - czerni brakuje wszystkim prezentowanym modelom a to co powinno być czarne (lub choćby bardzo ciemno szare jest szaroniebieskie.
 
Ostatnia edycja:

scott

New member
qwerty napisał:
Przecież szyby są styłu, to co ma się odbijać, w ambilighcie też się stosuje tylne podświetlenie, także powinno to lepiej wyglądać.

Oglądałem obie plazmy i panas gra słabo.

nie, nie - na zdjęciach (post trzydzieści osiem) w scenie z księżycem widać, że w szybie Panasonica odbija się dobrze oświetlony przedmiot stojący za obiektywem - to miałem na myśli. Widać go na błyszczącej ramce i na ekranie. to jeszcze zmniejsza czerń.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
.....przyciąlem specjalnie ostatnie zdjęcia....

Jak ktoś chce wnioski wysnuwać = jego sprawa.;)

(ja tylko pokazuję, ze ta metodyka testu "kupy się nie trzyma" jak można mieć tak różne wyniki testu... patrzac tylko na 2 obrazki DO TEGO SPRZĘT JEST PODMIENIANY, BO JUŻ COŚ INNEGO STOI PO PRAWEJ STRONIE)


..............................................................................

/dodane po czasie/ - i jeszcze jedno (bym nie zapomniał) - fotki proponuję oglądać na monitorze, który ma conajmniej 16.7 odcieni i możliwość sporego kontrastu, a najlepiej na przyzwoitym CRT - dopiero wtedy róznica się uwidacznia w dośc drastyczny sposób,... a potwierdza to rzut fotek na zwykły TV !!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

bankroot

New member
powiem więcej: ten test powinien zostać wykonany w obecności inżyniera z firmy Panasonic (pisałem niedawno o tym).
Testy robione przez sprzedawcę ZAWSZE mogą być podejrzane o nierzetelność.

Jeżeli ktos się pastwi nad tym ewidentnie uszkodzonym lub celowo źle ustawionym Panasem, to chyba jest bleszczaty nie tylko na jedno oko / kabaret/.

jeśli moge o cos poprosić to o pokazanie tego TV z ustawionymi kontrastem i jasnością na minimum

Bardzo się dziwię, że Panasonic jako firma nie zabiera głosu na tym Forum, gdzie od pewnego czasu traci dużą liczbę zwolenników i potencjalnych klientów (może warto ich uświadomić, że produkują chłam)

PS. od pewnego czasu mam wrażenie, że serwer na którym to wszystko jest położone (www.hdtv.com.pl) niedługo się właśnie położy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow
NORMALZIMNY.jpg

NORMAL.jpg



(jest odwrotnie = zmiana o 180 stopni, jakby ktoś TV zamienił miejscami)
.........można i więcej szukać , ale chyba to wystarczy.... . :wink:
=================================================
przecież na drugim zdjęciu jest LCD Samsunga 40 M 86
a na pierwszym obrazku plazma 50" Pioneer 507 XD

- ponieważ plazma Pioneera nie ma podłączonego głośnika - wyglada jakby była mniejsza.
Ale weź linijkę i zmierz wreszcie sam ekran . I nie opowiadaj że Ci cale nie pasują.
Plazma Pioneer 42" jest i stoi sobie i na pierwszym zdjęciu i na drugim - pierwsza z prawej w górnym rzędzie.

Na tą chwilę ponieważ to plazma Panasonica nie ma błyszczącej powłoki powinna przy dziennym świetle grać lepiej / bez refleksów świetlnych/ Ale ponieważ obydwa ekrany stoja obok siebie , ujecia robione są z tej samej odległosci , w tym samym czasie , tym samym aparatem , przy jednakowych warunkach oświetleniowych .
To lepiej przemilczyć.....
Zresztą dziś cała sesja zdjęciowa Panasonic 50 PV 700 kontra Samsung 40 M 87 / właśnie te drugie zdjęcie/ nie wiele pomogła Panasonicowi. Ale o tym pojutrze.
Jutro w Warszawie ustalenia w sprawie punktu i miejsca prezentacji
Najnowszych technologi - aby to samo mozna było prześledzić naocznie.

Oddzielne zdjęcia które są zrobione dziś pokazuja ża jakość czerni na Panasonicu ani o jotę się nie zmieniła . Nie był to więc wybryk natury.
 

byczy

New member
hojlo1 napisał:
.....przyciąlem specjalnie ostatnie zdjęcia....

/dodane po czasie/ - i jeszcze jedno (bym nie zapomniał) - fotki proponuję oglądać na monitorze , który ma conajmniej 16.7 odcieni i możliwośćsporego kontrastu, a najlepiej na przyzwoitym CRT - dopiero wtedy róznica się uwidacznia w dośc drastyczny sposób !!!!

tutaj kolega ma racje...bo w pracy ogladalem forum na tft 19cali IBM i nie widac bylo takiej roznicy miedzy panasaem a reszta....natomiast w domu mam CRT NEC (kineskop mitshubishi) i tutaj to juz poprostu po oczach bije to ze na panasie wyglada jak by ktos kurde ustawil jasnosc na maksa......

jestem ciekaw tylko jak kiki postawi obok tych wszystkich paneli hitachi 9700 hehe zobacze jak to wyglada a bede mial porownanie z tym co mam w domu i zobaczymy :) i nie bedzie problemu porownanie z zdjeciami zrobionymi przez kikiego :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
może się zdziwisz ale wystąpiłem z prośbą do Panasonica Polska - z którym współpracujemy od 20 lat - przed publikacją zdjęć o takie działanie . Zero odpowiedzi - potraktowałem jako brak chęci do rozmowy .
Mogę obiecać jedno :
Taki punkt będzie w Warszawie - gdzie może bedzie więcej chętnych forumowiczów do odwiedzin. Ale będzie na sklepie - przy światłach.
A profesjonalny jeszcze się tworzy w Olsztynie .
 

hojlo1

New member
Bez reklam
kiki:
1. wyedytowalem tamte posty, bo zauważyłem zmianę (i to wcześniej, razem pisaliśmy..., ja jak zwykle wolniej....) ;)
2. polecam monitor CRT = nawet na przejaskrawionym Panasonicu widać wyraźnie zmianę ciepłoty kolorów (drastycznie!!!!)
..mur wreszcie jest czerwony, a nie filetowawy... na innych fotkach tez to widać...
3. nadal Panasonic ustawiony za wysoko - bo zbyt dużo elementów widać (w porównaniu z konkurencją nawet jak we 3 stoją - popatrzcie na szczegóły, ktorych jest najwięcej na Panasonicu, a to nadal oznacza wysokie poziomy np. jasności.

.............itp itd.

Ps - nie neguję jakości Pioneerów (wcześniej to pisałem i w tym watku chyba też) - ale metodyka testu nadal nic nie wyjaśnia.

Musi stać wzorzeć (moze być Pioneer) i masz dogonić go testowanym odbiornikiem (ale we wszystkich aspektach - a tutaj nadal tego nie ma).

Dziwny ten upór , bo własnie przez to nic się nie wyjaśnia !!!!!

Tutaj nadal Panasonic jest ustawiony , jak LCD ( dużo wszystkiego - znacznie więcej od Pioneera itp , ale kosztem zgubionego kontrastu itp....)

Proszę zmierzyć cale !!!! (to prośba - opisałem i na tym forum,ze PDP LG i Panasonica 42' miały ponad 1 cm róznicy i najśmieszniejsze, że to znajomy od wejścia zauwazył - jest to dość ciekawe ,że zaczyna być roznica i w PDP !!!!) .
 
Ostatnia edycja:

byczy

New member
hojlo1 napisał:
kiki:
Proszę zmierzyć cale !!!! (to prośba - opisałem i na tym forum,ze PDP LG i Panasonica 42' miały ponad 1 cm róznicy i najśmieszniejsze, że to znajomy od wejścia zauwazył - jest to dość ciekawe ,że zaczyna być roznica i w PDP !!!!) .

hehehe no to fajnie :) okaze sie ze 42 cale matryca ma ale widzialne jest 41,6 cala.....dobre kurde, tego jeszcze nie bylo.....
 

ronin

New member
bankroot napisał:
powiem więcej: ten test powinien zostać wykonany w obecności inżyniera z firmy Panasonic (pisałem niedawno o tym).
Testy robione przez sprzedawcę ZAWSZE mogą być podejrzane o nierzetelność.
Ale koniecznie z Japonii (zdaje się, ze w Polsce Panas nie ma żadnej fabryki - ewentualnie można go zaimportowac z Czech). Najlepiej z fabryki w Kobe. Inny nie wchodzi w rachubę .... czlowieku to jest FORUM. F O R U M. Inżynierowie producentów sprzętu nie biorą udziału nawet w testach profesjonalnej prasy barnżowej, nie tylko u nas, ale i na zachodzie. Zjedź na ziemie i ciesz się, że komuś chce się coś takiego na forum robić. F O R U M. Nie w gazecie za 14 zeta i z reklamą zwycięskiego produktu na sąsiedniej stronie.
 
Do góry