Starcie gigantów plazm - porównanie (Panasonic 50 PV 700 i Pioneer 507 XD)

byczy

New member
mialy byc fotki z Hitachi 42PD9700......

a moze kiki by postawil kolo siebie hitachi panasonica i pionka? ciekaw jestem jak by to wygladalo :)

gdzies na necie widzialem ze hitachi zaciesnia wspoplprace z panasoniciem w produkcji TV ciekawe co z tego wyniknie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są - wlaśnie skończylem , jest ich kilkadziesiąt .
W poniedzialek bedą podczepione.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer 507 XD/ Sharp 52 Xd1/ Hitachi 9700

to są tylko zdjecia pogladowe . TZN. takie z którymi głównie spotykaja się klienci wchodząc do sklepu. Na podstawie takich obrazów kształtuja swoja opinię o tym co jest dobre a co jest gorsze.
Ustawienia fabryczne - jednakowe.

a tu przy okazji opinie na temat porównań z innego forum
http://**********.com/index.php?showtopic=5568&st=60

od góry od lewej Pioneer 507 XD , od gór z prawej Sharp 52 XD1 , na dole Hitachi 9700

652c83759b1e79e7med.jpg


Hitachi 9700 na dole , Sharp 52 XD1 u góry
Sygnał HD po DVI z IO-Data
2faaa95d6ff46892med.jpg



przy okazji wyszła też różnica nasłonecznienia pomieszczenia , co daje matryca aktywna matowa . Ile więcej widać na ekranie .
Oraz jaka jest czerń na LCD Sharpa 52 X d1]
5a59d09b2b2823eamed.jpg



e6c639e8279bfb9amed.jpg


a teraz różnice nasycenia kalorów. Co to znaczy jesli ktoś mówi ,że kolory są pełniejsze . Jeśli sie powiększy to zdjecie to wiecej szczegółów widać na Sharpie, ale większa paleta barw jest na Pioneerze
8c183612ee0b411dmed.jpg



f68f8544a8e234d9med.jpg


71b4b57fa613ef28med.jpg
 

jjb

New member
Witam,

poza twoimi wypowiedziami na tamtym forum reszta jesc conajmniej sceptycznie nastawiona do tego rodzaju porownan.

pozdrawiam i polecam wszytskim lekture watku do ktorego link umiescil kiki

p.s.

ladne zdjecia ale nie wnosza wiele do dyskusji. Ja osobiscie nie widzialem wiekszosci tych tv (poza pionkiem) w realu wiec ciezko mi sie odniesc i porownac.
 

gajos

New member
Moze male OT strzele tutaj, ale ktos wspominal o odswiezaniu obrazu.
Ciagle bladzi mi po glowie Sharp 46XD1 oraz Sony 46X2000, teraz doszla plazma, ktora wczesniej odrzucalem - mniejsza dlaczego.

Dla mnie w TV wystarczy kilka kanalow (w podanej kolejnosci):
Eurosport, Eurosport2, TVN Turbo, TVN Kuchnia i Animal Planet.

Pierwsze dwa kanaly to raczej dosc 'zywe' obrazy i nie chcialbym ogladac tenisa nie widzac pilki lub widzac zamiast niej tenisistow grajacych wstazka.

Podoba mi sie Pioneer ktorego dotyczy ten watek, jednak czy moje powyzsze obawy sa uzasadnione? Sport na czym lepiej bedzie ogladac? Plazma czy LCD? Juz mi rece opadaja...

Jesli offtop to przepraszam.
 

jjb

New member
Witam,

w przypadku przewazajacej ilosci kanalow SD zdecydowanie polecam plazme. Teraz mozna w calkiem przyzwoitej cenie kupic plazme fullHD (jesli ktos potrzebuje) wiec powinienes znalesc cos dla ciebie. Plazma to zdecydowanie ladniejszy obraz i wbrew pozorom nie koniecznie duzo wieksz ezuzycie pradu (porownujac ekrany o tej samej przekatnej).

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sportu plazma jest lepszym rozwiązaniem.
Na ile dla Ciebie - to musisz sprawdzić sam przed zakupem w swoim domu . Kto miał prezentację wie że to naprawdę bez stresowy wybór - tym bardziej że prowadzone z różnych źródeł dają pełny przegląd potencjalnych potrzeb.
Dlaczego o tym piszę bo np. LCD mające dużą płynność / testowaliśmy / extra wypadły na meczach Eurosportu w tenisie ziemnym 46" full hd i to z odległości 2 metrów. Celowo piszę o Eurosporcie , bo TVP na każdym telewizorze wypada tak sobie.
Do sportu obecnie polecam Plazmę .
A Prezantacja powinna obejmować :

50 "Pioneera 507
50 Panasonica PY 700
LCD 46 Sharpa XD1
46 JVC 46 Z 70
==================
Nie ma możliwosci żebyś był niezadowolony przy Twoim wyborze potrzeb.
pozdrawiam
 

loniu74

New member
jarzak napisał:
Witam serdecznie,

Mirek 555 - masz problem z głowy, już kupiłeś plazmę. Ponadto jest ustawiona w miejscu nie narażonym na działanie promieni słonecznych. Ja niestety muszę powiesić mojego przyszłego pionka na ścianie, na którą będzie świeciło słońce późnym popołudniem i wieczorem. Przy zasunięciu rolet i tak w pokoju jest w miarę jasno. Na crt panasa to widać, choć bardzo nie przeszkadza. Z tego powodu, mimo, że w zasadzie jestem już zdecydowany na pionka, cały czas zastanawam się nad lcd, np. sharp LC-46Dxi. W MM stał obok pionka i nie odbijał światła jarzeniówek w sklepie. Na pionku widoczne były 3 fioletowe ślady po ww. oświetleniu jarzeniowym.
Prosiłbym posiadaczy pionka (i ewentualnie lcd sharpa) o sugestie dot. wyboru - pionek czy sharp - pod kątem komfortu oglądanie tv, szczególnie z kablówki i n-ki.

Pozdrowienia,
:)
J.Z.

Ja robiłem porównanie z Pionka z 52xd1e i wybrałem Pionka, jeżeli uda mi się uniknąć powidoków to myślę że nigdy nie będę żałował.
 

jarzak

New member
Dzięki za podpowiedź, ja też już wybrałem - oczywiście pionka 507. 508 za droga. Zresztą wczoraj na pokazie w Platinium nowych modeli byłem pod wrazeniem plazmy pionka, szczególnie czerni. Szkoda że nie było obok 8G siódemki.

Czy 507 nie posiada głośników, czy koniecznie trzeba kupić te opcjonalne za ok. 600 zeta???

Pozdro,
J.Z.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
próbowałem Cię wczoraj namierzyć - ale Ar2 nie wziął spisanych telefonów.
W której grupie byłeś , bo my w - 1.
Pioneer - musiał przeprowadzić pokaz zgodnie z nakazem Europy.

Jeśli masz kino - to głosniki nie są Ci potrzebne.
Ale często kupują je , jeśli żona , starsi rodzice - nie chce włączać urządzeń towarzyszących
http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
tu masz zdjęcia które oddają rzeczywistość. Trwała sesja ponad 8 godzin.
Mam zdjęcia z prezentacji na której byłeś - ale tam nie wszystkie ustawienia były właściwe. Zdjecią mogą służyć jedynie jako relacja z imprezy towarzyskiej - bo trzeba przyznać było miło.
 

dnx

New member
Zastanawiam się, czy w plaźmie Panasonic-a w grę nie wchodziło działanie systemu nazywanego przez Panasonic CATS (rozumiem, że jest to po prostu OPC).

Ze strony Panasonica pozwolę sobie zacytować:
Funkcja C.A.T.S. (Contrast Automatic Tracking System)
Plasma C.A.T.S.
automatycznie rozpoznaje warunki oświetleniowe w pomieszczeniu oraz dostraja jasność oraz gradację kolorów w celu optymalizacji poziomu kontrastu. Funkcja ta zapobiega m.in. nadmiernemu męczeniu wzroku podczas długiego oglądania telewizji.
 

romaldo

New member
Heh zabytki?? To poprosze o jakiegoś konkurenta godnego uwagi, bo przeglądam i nowości są w cenie duużo wyższej, a ten model jest super więc nie wiem czy taki zabytek. A w saturnie np. cena jest 7500 a mi chodzi taniej np w internecie znalazłem za 6380:)
 
Do góry