Splash Player - wersja Lite dostępna

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
O ile pamietam chłopaki z Mirillis mieli problemy z licencją Oxygen Player. Musieli chyba przebrnąć przez te wszystkie papiery i biurokracje, bety, itd., a i po pół roku odtwrzacz nazywa się już Splash Player. Prawdopodobnie to ten sam silnik, tylko nieco odświeżona kosmetyka. Używam go od czasów Oxygen. Pamiętam, że gdy zaczęły pojawiać się wersje beta Splash, to gdy instalowałem wyskakiwał komunikat, że nowsza wersja jest już zainstalowana w systemie (a miałem najnowszego Oxygena). Dla mnie OK. Czasem się przydaje
 

m2008

New member
krzysztofradio: Co ty silnik jest zupelnie inny, robilem kiedys porownanie bo tez uzywalem jeszcze oxygena kiedys. Splash bierze gdzies z 30-40% mniej cpu do dekodowania h.264. Wiec silnik raczej zupelnie nowy albo mocno zoptymalizowany. Pozatym maja juz mpeg-2, vc-1, divxa jak jest kodek w systemie i co njawazniejsze DXVA.

Ja tego uzywam namietnie. Jak dla mnei najlepszy soft do filmow hd szczegolnie z kamer, normlanei fanbojem chyba juz jestem.

Nie chce mi sie rozpisywac za abrdzo nad tym plejerem ale tak kilka plusikow na szybko:
- po przypisaniu plikow do splasha otwieraja sie w mig po kliknieciu nawet jak plejer jest wylaczony. to wazne dla mnie bo mam tony filmikow z kamer ktore czesto tak przegladam.
- przechdozenie miedzy klipami - blysk.
- super jakosc obrazu nawet bez dxva
- stablinie dziala z dxva, szczegolnie skakanie po plikach z kamer (mpc-hc lezy i kwiczy)
- bierze malo mocy z cpu, przy dxva o ponad polowe mniej niz mpc-hc chyba jakos

Pare rzeczy jeszcze bym sobie zyczyl miec w nim ale patrzac jak szybko soft sie rozwija to licze ze neidlugo bedzie all :)
 

bigelvis

New member
ja wczesniej nie slyszlaem o tym playerze, ale zachecony opiniami, przetestowalem i potwierdzam ze programik jest bardzo dobry, szkoda ze poki co wersja lite nie odtwarza struktury avchd, dvd (ani zadnej innej) z plyty lub wirtualnego dysku, wylacznie gole pliki
 

Shinzon

New member
No ja mam inne komercyjne playery (Nero Show Time, Power DVD 9 Ultra) i brakowało mi takiego lite-owego programu, który szybko otwierałby mi pojedyncze pliki z katalogów. Pod tym względem Splash mi bardzo pasuje jako uzupełnienie.
 

Maxavelli

New member
Rozumiem, ze glownym ograniczeniem wersji Lite z ktorym musze sie niestety pogodzic jest wypuszczanie dzwieku jedynie w stereo i brak bitstreamu po SPDIF?
 

m2008

New member
Maxavelli napisał:
Rozumiem, ze glownym ograniczeniem wersji Lite z ktorym musze sie niestety pogodzic jest wypuszczanie dzwieku jedynie w stereo i brak bitstreamu po SPDIF?

w lite chyba bedzie dzwiek 5.1 ale nie po spdifie.

na zagranicznym forum wycyztalem ze Splash gra 1080 filmiki po wifi :)
zrobilem swoje testy i rzeczywiscie gra, takjak ludzie pisza na zachodnich forach sa malutkei probelmy z avchd 1080 ale filmy i trailery (mov mkv) smigaja az milo. ludzie na tych forach troche jechali po vlc i mpc-hc sprawdizslem jak oni daja rade po wifi z 1080 no i nie daja wcale :)
vlc to mi nawet przycinalo lekko na 720p chyba.
 

m2008

New member
bigelvis napisał:
dzisiaj sie pojawila wersja 1.0.2, i ma 5.1 audio

No to juz jest praktycznie wszystko czego mi potrzeba :)

Jeszcze:
1) napisy w mkv
2) edycja clipow z kamer i dodawanie do m2ts info o lokacji gps - czytalem na jakims forum ze ma byc cos takiego :) ale nie wiem czy w wersji darmowej czy juz platnej. Sprobuje pozniej znalezc to.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
o czym piszesz!
przeciez czyta zewnetrzne napisy!

czy ktos zauwazyl, ze dzwiek jest dosc cichy w porownaniu co oferuja inne odtwarzacze, jednak jak dla mnie krolem jest KMPlayer
 
Do góry