Splash Player - wersja Lite dostępna

kwasior21

New member
Prostota, prostota i jeszcze raz prostota.... player jest swietny, bardzo sie szybko uruchamia, natychmiastowa reakcja.... czekamy na dalsze udoskonalenia ...:)

Pozdro.
 

m2008

New member
Seba_Fan napisał:
o czym piszesz!
przeciez czyta zewnetrzne napisy!

czy ktos zauwazyl, ze dzwiek jest dosc cichy w porownaniu co oferuja inne odtwarzacze, jednak jak dla mnie krolem jest KMPlayer
no pewnie ze czyta zewnetrzne napisy, nie wiem czy wszystkie formaty ale ja nie mialem jeszcze takich ktore nie dizalaly.

ten cichy dzwiek to ja mam tez na 5.1 jak jest output ustawione. ale to chyba normalne jak jest ustawione 5.1.

ja juz nie uzywam km playera, nie uzywa dxva (choc czytalem gdzies ze niby uzywa), no i do klipow z kamer jest sporo gorszy od splasha. na avchd strasznie niestabilny i jakosc obrazu gorsza w interlacowych klipach. no i nie gra dvb-t.
 

Saracen

New member
To albo ja nie umiem tych zewnętrznych napisów włączyć albo to nie był format obsługiwany przez ten player. Miałem napisy w pliku TXT i film w MKV.
 

m2008

New member
Saracen napisał:
To albo ja nie umiem tych zewnętrznych napisów włączyć albo to nie był format obsługiwany przez ten player. Miałem napisy w pliku TXT i film w MKV.

no jak to, gorne menu -> "subtitles" zaraz obok open file.
mozliwe ze przeciagales plik txt na plejera - to to jeszcze nie jest zrobione jak widac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze ciepła wersja 1.0.5:

- Overscan area removal in TV mode added
- Subtitle size changing added
- Automatically load subtitles from file function added
- Improved blocking of screen saver
- 3:2 pulldown improvements
- Seeking improvements
- Fit window to video added
- Reset window position and size to default added
- Volume control using mouse wheel added
- Drag and drop support for subtitles added
- Various small GUI improvements

Duże przydatne zmiany
 

m2008

New member
krzysztofradio napisał:
Jeszcze ciepła wersja 1.0.5:

- Overscan area removal in TV mode added
- Subtitle size changing added
- Automatically load subtitles from file function added
- Improved blocking of screen saver
- 3:2 pulldown improvements
- Seeking improvements
- Fit window to video added
- Reset window position and size to default added
- Volume control using mouse wheel added
- Drag and drop support for subtitles added
- Various small GUI improvements

Duże przydatne zmiany

Hehe, jak dla mnie male zmiany, ale fakt - przydatne :)
Musialem sobie w quickstart znalezc ze 1 i 0 robia fit window to video i restuja polozenie i rozmiar okna. W sumie dl amnei spoko ze to pod skrotami jest. 0 nie bede pewnie uzywac a 1 rzadko.
 

m2008

New member
na forum splasha pojawilo sie info co bedzie w nowej wersji:

Expected release date: 21 Dec 2009.

Changes:
* New H.264 software decoding core. New v2.0 decoding core includes optimizations for Intel SSSE3 and SSE4.1 extensions and is up to 30% faster than v1.0. It also features a new SMP model to allow multicore video decode regardless of video sequence types.
* Fixed playback of unindexed MKV videos
* GPU video decoding improvements on nVidia GPUs (decoding of 1920x1080 H.264 video streams with more than 5 reference frames)
* LPCM audio in VOBs support
* Support for files with more then 6 audio tracks
* Several other fixes

link do forum: http://www.mirillis.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=19
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i mamy kolejną wersję - prezent noworoczny:

http://www.mirillis.com/splash.html
31/12/2009 Splash Lite 1.1

  • New H.264 software decoding core. New v2.0 decoding core includes optimizations for Intel SSSE3 extensions and is up to 30% faster than v1.0.
  • Improved H.264/AVC video start up time (in software decoding mode)
  • Fixed playback of unindexed MKV videos
  • GPU video decoding improvements on nVidia GPUs (decoding of 1920x1080 H.264 video streams with more than 5 reference frames)
  • GPU video decoding improvements on Intel and ATI GPUs
  • LPCM audio in VOBs support
  • Support for files with more then 6 audio tracks
  • EcoMode tab added to Splash settings (limited functionality in Splash Lite)
  • Field coded VC-1 video decoding support
  • Desktop shortcut drag'n'drop support
  • TV Tuner initialization improvements
  • Screensaver management improvements
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dosc czesto jest update, po odpaleniu jest info na zielono po proawej stronie, ale i tak pewnie niedlugo beda inwestowac czas tylko w wersje pro, niebawem pewnie bedzie tez program do edycji.
 

daro123

New member
Czy wiecie może dlaczego w Splash jest u mnie lepsza jakość obrazu (kontrast, wyrazistość) niż np. w Nero? kwestia jakości programu czy ustawień?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pewnie jedno i drugie. Często bywa tak, że producent celowo, np. podbarwia obraz, zwieksza kontrast by przyciągnąć uwagę niejako lepszą jakością. Tak dzieje się np. z telewizorami na sklepowych półkach. Moze podobnie jest w tym przypadku?
 

czarli45

New member
Witam! Mam problem ze Splashem lite, zainstalowałem najnowszą wersję 1.3.0 i nie mogę go uruchomić. Klikam na ikonkę Splasha i nic się nie otwiera. Instalowałem też starsze wersje i ciągle to samo. A bardzo zależy mi na tym playerku.
 
Do góry