Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

bogdanp71

New member
Okulary orginalne to Sony TDG-BT500A. Trochę drogie bo kosztują 250, ja kupiłem zamiennik na all... za 130 i powiem Ci że działają bardzo fajnie, czytałem że nie odbiegają jakością od orginałów, nie wiem, nie miałem orginałów na nosie, ale nie wiem w czym miałyby być lepsze od tego zamiennika.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kamillo sorki - miałem na myśli 500 sa naprawde fajne i zdecydoeanie lepsze....a mam i 250 jak i 500... co do zamienników to różnie to bywa... na tym forum troszke o tym było. ...
 

Kamillo4891

New member
Czy mając takie dane jak poniżej mogę się dowiedzieć czy materiał obsługuje HDR ?

Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : 61.9 GiB
Duration : 2h 23mn
Overall bit rate : 61.5 Mbps
Encoded date : UTC 2016-10-05T15:15:03Z
Writing application : HandBrake 20160604111422-9206444-master 2016060501
Writing library : Lavf56.1.0 / Lavf56.1.0

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L6.1@Main
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 2h 23mn
Bit rate : 59.7 Mbps
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.300
Stream size : 60.0 GiB (97%)
Writing library : x265 1.9+3-63308f7658c3:[Windows][GCC 5.2.0][64 bit] 10bit
Encoding settings : wpp / ctu=64 / min-cu-size=8 / max-tu-size=32 / tu-intra-depth=1 / tu-inter-depth=1 / me=1 / subme=2 / merange=57 / no-rect / no-amp / max-merge=2 / temporal-mvp / no-early-skip / rdpenalty=0 / no-tskip / no-tskip-fast / strong-intra-smoothing / no-lossless / no-cu-lossless / no-constrained-intra / no-fast-intra / open-gop / no-temporal-layers / interlace=0 / keyint=240 / min-keyint=24 / scenecut=40 / rc-lookahead=20 / lookahead-slices=8 / bframes=4 / bframe-bias=0 / b-adapt=2 / ref=3 / limit-refs=3 / no-limit-modes / weightp / no-weightb / aq-mode=1 / qg-size=32 / aq-strength=1.00 / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rd=3 / psy-rd=2.00 / rdoq-level=0 / psy-rdoq=0.00 / signhide / deblock / sao / no-sao-non-deblock / b-pyramid / cutree / no-intra-refresh / rc=abr / bitrate=61000 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.601
 

MichalTJE

New member
Cześć
czy ktoś z użytkowników zauważył problemy z obsługą pilota 65" xd9305...?
czy zawsze działa płynnie szczególnie funkcja wybierania głosowego... od miesiąca uzytkuję, już wymieniłem oryginalne baterie, przez kilka dni na nowych było ok po czym znów zaczyna szaleć.... oczywiście wszelkie parowania z TV czy update przeprowadzone ...
jak to u Was wygląda...
nadmieniam ze aplikację którą mam na smartfonie czy tablecie imitująca pilot TV współpracuje idealnie z TV, czyli coś jednak po stronie "lotnika" :)
dzięki
MB
 

gks22

New member
Cześć
czy ktoś z użytkowników zauważył problemy z obsługą pilota 65" xd9305...?
czy zawsze działa płynnie szczególnie funkcja wybierania głosowego... od miesiąca uzytkuję, już wymieniłem oryginalne baterie, przez kilka dni na nowych było ok po czym znów zaczyna szaleć.... oczywiście wszelkie parowania z TV czy update przeprowadzone ...
jak to u Was wygląda...
nadmieniam ze aplikację którą mam na smartfonie czy tablecie imitująca pilot TV współpracuje idealnie z TV, czyli coś jednak po stronie "lotnika" :)
dzięki
MB
u mnie tez sie zacina mam go od listapada na paczatku bylo ok ale teraz coraz gorzej nieraz nic nie dziala
 

MichalTJE

New member
... ja nie parowałem... po wyjęciu z pudła powieszeniu na scianę, baterie w lotnika i działało, super,,, dopiero podejrzewam , ze któraś z kolejnych update zmaściła temat... tak jak pisze ja uzywam i tak telefonu, ale wiadomo, że nie o to chodzi w tym temacie ... ma działac i już...
podejrzewam ,że trzeba czekać na aktualizację jakąś, bo którać po drodzę unieruchomiło voicea i nie tylko...
co do zdjęć nie przesyąłałem do Tv... sprawdze w weekend to dam znaka...
MB
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie jest duża szansa że to kwestia aktualizacji.. trzeba pisać do Sony niech mają taką świadomość..
 

feerdek

New member
W tych tv ten jeden pilot trzeba sparować z tv żeby mieć obsługę głosową ?


To zależy. Raz po wyjęciu z pudła "obsługa głosowa" działa od razu. Drugim razem (inny egzemplarz) nie działała i myślałem, że coś nie tak. W ustawieniach jest opcja parowania pilota do "obsługi głosem". Po parowaniu działało. Obydwa tv nowe w momencie wyjęcia z pudła bez aktualizacji.

@MichaTJE za pierwszym razem bardzo często pilot? zacinał się.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Teraz przeciętna cena za telewizor firmy Sony KD-55XD9305 wynosi 6490.00 zł , czyli jest moim zdaniem
w miarę "przyzwoita" . Być może "zejdzie" jeszcze niżej . :|
Ciekawy jestem , czy seria telewizorów XD 9305 otrzyma również aktualizację aplikacji YouTube , aby można było odtwarzać
treść materiałów 4K HDR . Firma Sony trochę "zawile" podaje , które ich telewizory otrzymają taką
możliwość w 2017 r. Prawdopodobnie jednak nie będzie miała takiej możliwości , bo seria ta została
wprowadzona do produkcji na wiosnę 2016 r. , gdyby była wprowadzona do produkcji jesienią 2016 r. to taką możliwość by otrzymała , gdyż w telewizorach wprowadzonych jesienią firma Sony zastosowała prawdopodobnie inną wersję procesora MediaTek . Życie zweryfikuje , jak to będzie w praktyce . :|
BTW ,
dziwne , bo wcześniej firma Sony podawała , że będzie to możliwe .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

simonbl

New member
Witam,
Jestem świeżo po zakupie tego tv i zauważyłem dziwną sprawę odnośnie ustawień obrazu. Dla każdego źródła obrazu (HDMI) - te same ustawienia np : "własne" mają inne wartości - np. youtube ma inne parametry w "własne" w stosunku do nc+ "własne". Troche to myląca.

Inna sprawa to te same ustawienia w "własne" inaczej wyglądają jak się je przepisze do np "Kino pro" - też tak macie?

Pozdrawiam
 

simonbl

New member
Nie mogę odpowiedzieć na pw, odp wiec tutaj. Mam ten sam objaw. Dopóki nie zrobiłem sobie zdjęcia poczas ładowania androida to myślałem ze jest dużo lepiej niż u ciebie, ale jest identycznie, podejrzewam ze wszystkie modele tak mają tylko nie każdy to zauważa. Podczas oglądania telewizji nie widać tego.
c73abf8ca521bba44db94032fb3355a1.jpg

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jedne mają więcej drugie mniej w końcu to podświetlenie Edge.. z tego roku będzie lepiej bo diody będą z każdej strony tv.. ale oglądając film jest naprawdę spoko.. na tym tv..
 
Do góry