Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

Kamillo4891

New member
Miałem taką samą sytuację tylko 2 zielone pixele w XD93, wymienili mi na tego roczny model XE93, cała reklamacja trwała 7dni.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

MichalTJE

New member
Cześć
co mozę być przyczyną ze jak odtwarzam film z pena lub z sieci mam czarne pasy góra/dół... film np w 1080P... gdzie szukać ustawień aby to zlikwidować w ustawieniach odtwarzacza czy setting TV ?
xd65" 9305
 

Kamillo4891

New member
Film jest w takim formacie i nic nie zrobisz, ewentualnie możesz rozciągnąć obraz, ale odradzam, bo to brzydko wygląda i psuje oglądanie filmu.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
 

tomaszeklolek

New member
Cześć
co mozę być przyczyną ze jak odtwarzam film z pena lub z sieci mam czarne pasy góra/dół... film np w 1080P... gdzie szukać ustawień aby to zlikwidować w ustawieniach odtwarzacza czy setting TV ?
xd65" 9305

tak powinno byc. w takim formacie sa filmy krecone. jak zrobisz overscan zeby pasow nie bylo to obetniesz obraz z prawej i lewej strony, obraz bedzie powiekszony zeby wypelnic czarne pasy ale nie jest to zalecane do ogladania filmow.
 

lukimann

New member
Witam , bardzo proszę o podanie optymalnym parametrów do telewizora Sony XD 55905.. w trybie kino pro.

Będę bardzo wdzięczny.
Czy ktos już korzysta z modułu UPC , jak się sprawdza moduł przy tym modelu telewizora?
 

maciek8791

New member
Sony xe93 vs oled lg b7, c7 ?

Witam Panowie mam takie pytanie, jestem od wielu lat wiernym klientem SONY. Niezależnie od specyfikacji ich telewizory zawsze najładniej oddawały sygnał z NCplus. Mało tego jedyny telewizor jaki po prostu musiałem oddać po zakupie to był LG (wymieniłem go na sony, był tragiczny).

Ale teraz stoję przed wyborem - albo xe93 , albo w podobnej cenie OLED LG. Sony xe93 kosztuje ok 9 tyś, natomiast ten OLED można wywrać za 10,5 z bonusem na konsole xbox więc cenowo jest podobnie.

Czy ktoś miał może okazje porównać te dwa telewizory i może coś napisać ze swoich doświadczeń? Czytałem że jest 50% wzrost zakupów telewizorów OLED w 2017 r. , możliwe że LCD to technologia która odchodzi. Jakość obrazu z tych b7, c7 robi wrażenie. Z drugiej strony LG to LG, a SONY to SONY...

pozdrawiam Maciej
 

nagdob

Member
Bez reklam
Byłem przed identycznym wyborem pod koniec tamtego roku. Wybrałem sony 65xe9305. Jestem mega zadowolony. Najbardziej obawiałem się kątów patrzenia, bo dużo się naczytałem. Między bajki niech pójdą te posty, kąty są ok., a nikt nie ogląda TV z kąta 170 stopni. Kupiłem nawet odchylany uchwyt na ścianę - zupełnie niepotrzebnie. A tak faktycznie to zadecydował jeden fakt: otóż w MM porównałem obraz z naziemnej TVP3 na oledzie i lcd. Oled to była całkowita katastrofa. Wiem, wiem, zaraz się odezwą, że to nie do takiego obrazu, ale czasami jednak ogląda się regionalną tv z naziemnej w jakości SD. Wydaje mi się, że obraz FullHD też jest lepszy na soniaku, a jak na razie 4k to rzadkość w TV. Chociaż 4k w tym soniaku to też bajka. Czerń absolutnie wystarczająca. Na oleda przyjdzie czas za kilka lat, jak wszystko dopracują. I też będzie to Sony :)
 

MichalTJE

New member
Podpowiedzcie... czy jedyna możliwość otworzenia napisów w odtwarzaczu systemowym w TV jest taka ze na nośniku będę miał plik z filmem i plik z napisami? czy jest możliwość dodać napisy o odtwarzanego już filmu z inne lokalizacji np z USB.... odtwarzam filmy 3D z Kodi systemowym odtwarzaczem ale nie mogę sobie poradzić z dodaniem napisów z jakiegoś zewnętrznego źródła... pobrałem tez MXPlayer ze sklepu G... ale za nic nie mogę go ustawić jako domyślnego dla TV.... VLC również,,, czy jest opcja?
moje TV to SONY XD9305...
dzięki z gory
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Powyżej 2TB nie będzie czytał? Myślałem, że dla androida to nie będzie już problem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

MichalTJE

New member
1)czy ogarnął ktoś w jaki sposób w systemowym odtwarzaczu "video" otworzyć plik z napisami ? jak dodaje do jednego folderu plik video i plik z napisami nie otwiera mi automatycznie napisów... czy gdzieś to jest zblokowane?
2) czy inny odtwarzacz np VLC lub MXPlayer ma możliwośc na tym TV odtworzyć film 3D ? menu TV blokuje uruchomienie trybu 3d gdy używa się innego odtwarzacza niż systemowy...
 
Do góry