Soundbar

ravy

New member
Witam

Prośba o pomoc w doborze soundbaru.
Moje typy:
- samsung hw-f750
- onkyo ls-b50
- jbl sb 400
Kwota max 2.2 tys. zł
Pokój 4x4 m. Belka będzie pod plazmę panasa 42py85. Brak miejsca skłania do środków zastępczych.
Trochę do muzyki, trochę do tv. Oczekuję nisko schodzących basów i syczacych sopranów ;)
Nie zależy mi na efektach. Jestem otwarty na inne propozycje niż powyższe.
Jeśli jednak te soundbary to gra nie warta świeczki na placu boju pozostaje używany BOSE Acoustimass 5 z jakąś integrą.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Z tych co wymieniłeś to JBL, ale znakomity jest też wspomniany Philips czy też Harman Kardon SB 16, Pioneer SBX N700.
 

ravy

New member
Philips odpada - ze względu na cenę i dziwny patent z odłączanymi głośnikami. Może na początku bajer ale docelowo belka i tak ma wisieć na stałe pod telewizorem a odłącznych głośników nawet nie ma gdzie ustawić.
Następnie samsung - po artykule Pawła Okopień na spidersweb ląduje na ostatniej pozycji na liście.
Pioneer SBX N700 - "...i przy Bose gral jak tani boombox".
JBL i Harman Kardon na prowadzeniu.
Oczywiście posiłkuję się w tym momencie opiniami i artykułami z netu - zdobywcę najwiekszej liczby pozytywnych opinii zaszczycę osobistym odsłuchem ;)
W miarę możliwości i chwili czasu postaram sie dopisać dla potomnych spostrzeżenia ze swoich poszukiwań.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście miał rację - Pioneer jest "cieniutki".
Intencja Philipsa jest zupełnie inna i jest za niewielka dopłatą dla członków forum.
Głośniki odczepiasz wówczas gdy chcesz mieć prawdziwą symulacja kina.
Możesz je postawić obok siebie na kanapie. I wówczas to jedyny taki system gdzie masz soundbar ale dźwięk otaczający.
Nie chcesz nie wyjmujesz ich i grają sobie razem.
Model za jakość dźwięku kina otrzymał nagrodę EISA
Jeśli zostajesz przy Harmanie czy JBL, napisz do Blackninja na PW dostaniesz dobre oferty .
 

rafaaaal

Member
pozwolę się podpiąć, ze wględu na brak miejsca zastanawiam się nad zakupem soundbaru, jakie są wasze opinie na temat HARMAN KARDON SB10?
Lub połączeniu mojego starego Sony STR-DE-400 z Yamaha NS-P60
Potrzebuje nagłośnić mały pokój 11m, da to radę?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
pozwolę się podpiąć, ze wględu na brak miejsca zastanawiam się nad zakupem soundbaru, jakie są wasze opinie na temat HARMAN KARDON SB10?
Lub połączeniu mojego starego Sony STR-DE-400 z Yamaha NS-P60
Potrzebuje nagłośnić mały pokój 11m, da to radę?
Poradzi sobie i odwdzięczy się jakością :)
 

krzychol38

New member
To ja też się podepnę. Szukam czegoś do 750zł. Widziałem w media expert jest SAMSUNG HW F450 i gdzieś tutaj czytałem, że bije on JBL SB 100 na łeb. Ktoś coś poleci w alternatywie? Może coś lepszego? Mam TV Samsung F6400. Wynajmuje pokój stąd rozwiazanie kina domowego nie wchodzi w grę (kable itp).
 

collider

New member
Bez reklam
Kolega raczej oczekuje czegoś z duuuuużym basem jak mniemam i soundbar bez suba nie da mu satysfakcji, a szkoda bo te JBL potrafią grać dobrze nawet obśmiana przez kogoś 100 (która jest dobrym uzupełnieniem telewizora i ma całkiem fajne opinie na zachodnich forach). Musi być MOC.
 

krzychol38

New member
No właśnie słuchałem ten SB 100 i to chyba nie w moje prymitywne ucho. Zaraz potem sprzedawca pócił LG-ka jakiegoś i on był lepszy. Może z tego powodu co mówi collider, może chodzi o subbofer? Nie wiem, jednak mnie 100 nie podciągneła. A macie jeszcze jakieś inne propozycje? Tak jak mówiłem, cena do 750. Najlepiej z subem, TV to Samsung f6400 40cali, pokó około 4x4, byłbym wdzięczny za polecenie czegoś.
 

enforces

New member
To ja też się podepnę. Szukam czegoś do 750zł. Widziałem w media expert jest SAMSUNG HW F450 i gdzieś tutaj czytałem, że bije on JBL SB 100 na łeb. Ktoś coś poleci w alternatywie? Może coś lepszego? Mam TV Samsung F6400. Wynajmuje pokój stąd rozwiazanie kina domowego nie wchodzi w grę (kable itp).

Zobacz sobie 2 drożny soundbar LG NB3530A z subwooferem 140W. Tu masz dane techniczne LG NB3530A - SKAPIEC.pl

Edit. Z Colliderem pomyśleliśmy o tym samym.
 
Do góry