Soundbar z Dolby Atmos ?

Przemko82

New member
Witam.
:bober:Takie pytanie mam co byście polecili mam do wyboru dwa zestawy co byście polecili ?

Który zrobi większe wow w kinie domowym ? Który będzie mocniejszy ? Ogólnie zestaw do netflixa.
Panasonic SC-HTB700EGK

Czy

SONY HT-G700
 
Ostatnia edycja:

Przemko82

New member
Kupiłem SONY HT-G700, na chwilę obecną SONY KDL-42W805B ale to się za jakiś czas zmieni :)
Na razie mnie ten soundbar nie urzekł może wina tv ? Trochę przytłumione są dialogi niestety... Pomieszczenie około 20 m w sypialni :)

Rozumiem żeby coś wycisnąć z tego sundbara muszę mieć tv z dolby atmosem ? Sorrki ale trochę zielony jestem dlatego też wpadłem do Was się podszkolić :)
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz co Sony bazuje na oprogramowaniu , nie na sprzęcie. Ja zanim kupiłem soundbar z Atmos , przejrzałem setki stron , testów , filmów. I zauważyłem że Sony w swoich belkach ma 2 głośniki przeważnie ! Ten model co kupiłeś ma 3 , moim skromnym zdaniem nie ma opcji żeby to dobrze zagrało.

Jedyne model jakie są w miarę ok to Samsungi i LG w rozsądnych cenach. Masz oczywiście i lepsze ale dużo droższe modele.
Ja postawiłem na Samsunga HW-Q70R i podłączyłem do Xboxa One S , i powiem ci wymiata. Nic lepszego nie potrzebuję , ostatnio obejrzałem Midway w Atmos i szczęka mi opadła, mimo że widziałem ten film wcześniej ale tylko na głośnikach z TV.
Ten model już jest zastąpiony nowymi na 2020 rok , ale póki do jutra można chodzić po sklepach podjedź i posłuchaj coś innego i zwróć Sony.

Chyba że faktycznie nie wykorzystujesz belki bo nie masz dobrego źródła, podłącz jakiegoś boxa TV od kumpla , albo nawet telefon samsunga S9 ma Dolby Atmos, na pewno jeśli ma potencjał to pokaże.
 

Przemko82

New member
Chyba zwrócę ten zestaw... Trochę przy zwykłym oglądania tv dzwięk wysokich tonów jest przytłumiony. A co do samsungaHW-Q70R to on 6 głośników ma w belce hmmm zaraz poszukam jakiegoś przekroju. Jbl 9.1 ehh jakbym miał na wydanie na bar 4 tys. to pewnie bym się nie zastanawiał.
 
Ostatnia edycja:

Przemko82

New member
Masterjam. Dzięki. Właśnie wrocilem z euro agd. Kupiłem samsunga q70 harman'a ;) 1499 zł ;) Sony zwrócony. Ostatnia nowa sztuka moja była, nie z wystawy ;)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Usłyszysz różnice względem Sony zapewniam , ja mam TV podłączony optycznym , a konsolę HDMI , i tu i tu jest ok, Najpierw zajrzałem na PW i odpowiedziałem , a później dopiero że już kupiłeś , za 1499 zł świetna cena , jak jeszcze nie z wystawy to już w ogóle :)
 

Przemko82

New member
Dobra pytanie.

Soundbar samsungaHW-Q70R podłączony arc out do tv hdmi arc w TV KDL-42W805B.

Posiadam dekoder
DEKODER ŚWIATŁOWODOWY ABOX42 z jednym HDMI i wyjściu cyfrowym audio.
Dekoder jest podłączony przez hdmi do tv. Przełączę na tv cyfrową już belka nie gra tak jak z naziemnej.

Wyłączę hdmi w dekoderze żeby puścić przez cyfrowe w ogóle dźwięku nie ma. Niestety muszę w dekoderze wybrać źródło hdmi. Czy adapter zastosować z dekodera podłączyć tv i do soundbara drugim hmmm
 
Ostatnia edycja:

Przemko82

New member
Dobra ogarnąłem temat faktycznie dekoder pod belkę, a nie pod tv wszystko gra, w końcu gra..... Sony to w ogole nieporozumienie w porownaniu do samsunga :)
 
Do góry