Soundbar do pokoju ~25m2.

NewUser

New member
Wczoraj słuchałem BAR 3.1, bas jest potężny podoba mi się, ale według nie brakuje średnich tonów. BAR 5.1 zagra lepiej?
Z którego z tych uzyskam najlepszy dźwięk w muzyce i 5.1 w filmach, z czasem może kupie BR żeby mieć Dolby Atmos. Jednak teraz chodzi o muzykę i dźwięk 5.1:
1. HW-K950
2. Focal Dimension i sub air.
3. BAR 5.1
4. HW-N850
5. Yamaha YSP-2700
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To odpowiedz na Twoje pytanie: "Wczoraj słuchałem BAR 3.1, bas jest potężny podoba mi się, ale według nie brakuje średnich tonów. BAR 5.1 zagra lepiej?"
 

Pingwinek

Banned
Muszę Cię zmartwić ale tak się składa że posiadam JBL Bar 5.1 i dekoduje każdą ścieżkę dźwiękową nawet atmosa, czego nie można powiedzieć o Sony który teoretycznie obsługiwał większą ilość kodeków ale jakość była taka, że żadnej różnicy nie słyszałem pomiędzy DD a DTS HD MA mało tego jak przełączyłem na ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos nastała błoga cisza. Jak przełączysz w Jbl-u na atmosa to dźwięk wydobywający się z głośników jest tak soczysty jak królik w panierce, w DD już tak kolorowo nie jest.
Nie zmartwiłem się nic a nic. Musisz zadzwonić do JBL bo chyba masz jakiś cudowny sprzęt. Cytat ze strony JBL:" ***Filmy, muzyka i gry wideo nigdy jeszcze nie brzmiały tak niesamowicie. A to wszystko dzięki technologii Dolby[emoji2400] Digital, Dolby Pro Logic II i DTS".
Kurcze nawet się nie zająkneli o atmosie
http://pl.jbl.com/JBL+Bar+5.1.html
Audio processing: DD i DTS
Więc cię zmartwie twój sprzęt nie dekoduje atmosa, tak jak DTS HD master audio, dd true HD. Baaa nawet nie dekoduje DD+
 
Ostatnia edycja:

milanoa

Member
...wiedziałem że zaraz będzie wojna, dlatego ostatnio nie lubię się udzielać na forach, wyluzuj szkoda zdrowia :). Sam Jbl tego nie robi pewnie pomaga mu w tym tv, przekształca ścieżkę dźwiękową na dd co mi osobiście w zupełności wystarcza. Pozdrawiam :)
 

Pingwinek

Banned
...wiedziałem że zaraz będzie wojna, dlatego ostatnio nie lubię się udzielać na forach, wyluzuj szkoda zdrowia :). Sam Jbl tego nie robi pewnie pomaga mu w tym tv, przekształca ścieżkę dźwiękową na dd co mi osobiście w zupełności wystarcza. Pozdrawiam :)
Jaka wojna? Ktoś pisze bzdury to trzeba reagować. Nikt nie wie wszystkiego. Sam dzięki temu forum ostatnio się dokształciłem. Za co podziękowałem
"tak się składa że posiadam JBL Bar 5.1 i dekoduje każdą ścieżkę dźwiękową nawet atmosa, czego nie można powiedzieć o Sony" Jakbyś był jednym ze sprzedawców tutaj to może bym zrozumiał po co oczerniasz inny sprzęt a dodajesz swojemu niewidzialnych funkcji.
"Sam Jbl tego nie robi pewnie pomaga mu w tym tv, przekształca ścieżkę dźwiękową na dd co mi osobiście w zupełności wystarcza" To już nie dekoduje JBL? To że to tobie starcza dd to nie znaczy, że innym też.
 
Ostatnia edycja:

NewUser

New member
Wczoraj słuchałem BAR 3.1, bas jest potężny podoba mi się, ale według nie brakuje średnich tonów. BAR 5.1 zagra lepiej?
Z którego z tych uzyskam najlepszy dźwięk w muzyce i 5.1 w filmach, z czasem może kupie BR żeby mieć Dolby Atmos. Jednak teraz chodzi o muzykę i dźwięk 5.1:
1. HW-K950
2. Focal Dimension i sub air.
3. BAR 5.1
4. HW-N850
5. Yamaha YSP-2700


Chodzi mi o to który z tych pięciu zagra najlepiej, BAR 3.1 nie biorę nawet pod uwagę.
HW-k950 w 5.1 zagra tak samo jak BAR 5.1 czy lepiej lub gorzej ? Napiszę jak ja to myślę: jeśli w 5.1 oba grają tak samo to poszedł bym w HW-k950 z możliwością uzyskania w przyszłości Atmosa.
 

Pingwinek

Banned
Królik w panierce ??? ;) Co to za porównanie ??? :)

Pewnie milaoan zna się na kuchni tak samo jak na swoim sprzęcie. Najpierw pieje z zachwytu:" Jak przełączysz w Jbl-u na atmosa to dźwięk wydobywający się z głośników jest tak soczysty jak królik w panierce, w DD już tak kolorowo nie jest" A w kilka postów później : " Sam Jbl tego nie robi pewnie pomaga mu w tym tv, przekształca ścieżkę dźwiękową na dd co mi osobiście w zupełności wystarcza".
Więc ten DD, z którym nie jest tak kolorowo, już mu wystarcza. A Atmos, który miał być soczysty, okazuje się zwykłym Dolby Digital
HW-k950 w 5.1 zagra tak samo jak BAR 5.1 czy lepiej lub gorzej ?
Sprzęt audio można porównać słuchając go w domowych warunkach. Dlatego radzę Ci oba zamówić do domu i wybrać, który lepiej Ci zagra
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Chodzi mi o to który z tych pięciu zagra najlepiej, BAR 3.1 nie biorę nawet pod uwagę.
HW-k950 w 5.1 zagra tak samo jak BAR 5.1 czy lepiej lub gorzej ? Napiszę jak ja to myślę: jeśli w 5.1 oba grają tak samo to poszedł bym w HW-k950 z możliwością uzyskania w przyszłości Atmosa.
Podpytaj mzeromski , wczoraj słuchał i już się wyleczył :)
 
Do góry