Soundbar do pokoju ~25m2.

NewUser

New member
Witam wszystkich, jestem nowy. Zarejestrowałem się bo chciałbym zasięgnąć porady odnośnie wyboru soundbara do pokoju wielkości ok.25m2. Jeżeli piszę w złym miejscu przepraszam i proszę o przeniesienie. Sprawa wygląda następująco: soundbar będzie grał głównie z telewizorem Samsung UE55MU7042 ale też chciałbym móc podłączyć do niego przez bluetooth np.telefon. Głównie będzie on wykorzystywany do muzyki i do gier na PS4,filmy są na drugim planie. Lubię mocny ciepły bas. Do wydania mam max. 2500zł i jest to kwota której nie chciałbym przekroczyć. Zastanawiam się nad JBL bar 3.1. Proszę o pomoc i propozycje z Waszej strony.
 

NewUser

New member
Witam. Przepraszam że dopiero po takim czasie się odzywam. Stanęło na tym, że do tej pory nie kupiłem soundbara, zeszło to na drugi plan, jednak teraz plan wraca. Byłem ostatnio w Media Markt we Wrocławiu i trafiłem akurat na podłączony soundbar i subwoofer BOSE SoundTouch 300. Według mnie gra pięknie, jednak nie jestem ekspertem, a wręcz laikiem w dziedzinie dźwięku. Wszystko mi się w nim podoba jednak cena jest odstraszająca. Po powrocie do domu zacząłem przeglądać internet w poszukiwaniu jakiegoś sensowego soundbara. Teraz max jaki mogę wydać to 3700zł wiec przeglądając ofert trafiłem na:
1.Samsung HW-K950
2.Yamaha YSP-2700
3.JBL bar 5.1
4.Focal Dimension + Sub Air (przekracza trochę budżet).
5.Samsung HW-MS750 lub MS650 + subwoofer SWA-W700

Króry z tych sprzętów sprawdzi się najlepiej, albo inaczej który z nich jest najlepszy w porównaniu z BOSE.
Jak to jest z tym Dolby Atmos, mam telewizor i PS4 Pro, czy bez kupna odtwarzacza Blu Ray jest możliwość uzyskać dźwięk w tym formacie, czy jest to konieczny zakup żeby cieszyć się w pełni np. HW-K950. Pewnie to o co pytam jest dla was rzeczą oczywistą, ale tak jak napisałem jestem zielony w te klocki.
 
Ostatnia edycja:

Pingwinek

Banned
Yamaha ysp 2700 to liga wyżej niż JBL 5.1
1 wejscie HDMI w SoundTouch 300 to jakieś nieporozumienie ;)
Z K950 nawet jeżeli twój TV bytemu podołał to ten soundbar nie ujrzy atmosa po ARC więc zakup BR jest niezbędny do Atmosa
 
Ostatnia edycja:

NewUser

New member
Czyli rozumiem że cała reszta którą podałem jest gorsza od BAR 5.1 i YSP-2700? A co z tym opóźnieniem dźwięku w BAR 5.1 i pukającym subem, dalej to występuje?
 

Pingwinek

Banned
Czyli rozumiem że cała reszta którą podałem jest gorsza od BAR 5.1 i YSP-2700? A co z tym opóźnieniem dźwięku w BAR 5.1 i pukającym subem, dalej to występuje?
Nie to że reszta jest gorsza. Ja porównałem te gdyż yamahe mam a JBL słyszałem. Gra fajnie, jednak ja oglądam dużo filmów z BR i mkv, a tam są ścieżki audio HD, których JBL nie obsługuje.
 

NewUser

New member
Rozumiem że jeśli nie mam BR to nie warto iść w dolby atmos. Jak ma się do tego wszystkiego ten HW-K 950? Jak nie bedzie dolby atmos to on zagra 5.1 lepiej niż BAR 5.1? Mogę też wziąść pod uwagę HW N850 choć trochę przekracza budżet. Jeszcze chciałbym wiedzieć coś o tym Focalu bo zdobył tyle nagród chyba nie za darmo. Gdzie we Wrocławiu można porównać i pooglądać jakieś soundbary oprócz MM i Saturn ?
 

Pingwinek

Banned
Ja dużo filmów oglądam też z shield tv. BR może nie jest niezbędny ale się przydaje. Co do dźwięku to ciężko odpowiedzieć, który będzie lepiej grać. Jeden lubi bladynki inny brunetki. Co innego słychać w sklepie co innego w domu. Sounbary bardzo często wykorzystują efekt odbicia , co na sklepowej półce ciężko uzyskać.

Wysłane z mojego FS8032 przy użyciu Tapatalka
 

milanoa

Member
Nie to że reszta jest gorsza. Ja porównałem te gdyż yamahe mam a JBL słyszałem. Gra fajnie, jednak ja oglądam dużo filmów z BR i mkv, a tam są ścieżki audio HD, których JBL nie obsługuje.

Muszę Cię zmartwić ale tak się składa że posiadam JBL Bar 5.1 i dekoduje każdą ścieżkę dźwiękową nawet atmosa, czego nie można powiedzieć o Sony który teoretycznie obsługiwał większą ilość kodeków ale jakość była taka, że żadnej różnicy nie słyszałem pomiędzy DD a DTS HD MA mało tego jak przełączyłem na ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos nastała błoga cisza. Jak przełączysz w Jbl-u na atmosa to dźwięk wydobywający się z głośników jest tak soczysty jak królik w panierce, w DD już tak kolorowo nie jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JBL Bar 5,1 ma wjechać w tym tygodniu.
Faktycznie zapisanych jest 13 osób ale wjeżdża 20 szt - więc jeśli ktoś dokona jeszcze rezerwacji to dostanie.
 
Do góry