Soundbar do OLEDa LG

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam.
Mam problem z wybraniem odpowiedniego. Nawet na stronie LG trudno o dane do porównania.

A sprawa jest taka:
1- Mam w tej chwili stare analogowe audio o mocy elektrycznej ok 250W, jednak na wyjściu ma zaledwie ok 2x30W. Do tego są kolumny po ok 90W i gra to dobrze, ale ze starym TV (jeszcze LCD). Tymczasem w nowych sprzętach podają moc np 500W a pobór prądu np 90W. Co to jest ? Perpetuum mobile ? Jaką wobec tego wybrać moc soundbara ?

2- Nowy TV musi dobrze współpracować ze soundbarem. Czy wobec tego nowy model TV nie będzie mieć problemów z belką np z 2018 ? Jeśli tak to które modele będą się nadawać ?

3- Znalazłem informację że na starszych soundbarach nie ma funkcji wyświetlania na ekranie i informacje o źródle cały czas świecą na belce. Które soundbary mają już tak jak być powinno ?
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przeczytałem i nadal nic konkretnego nie wiem.
Tylko jedna kwestia daje tu jakieś światło.
Sprawność. Dla cyfraka to ok 90% a przy analogu ok 50-70%.
Czyli mój stary analog to odpowiednik cyfrowego zestawu o mocy elektrycznej ok 180-200W. A takich soyndbarów LG nie robi....
Czyli jednak musi być tradycyjnie, czyli wzmacniacz i kolumny. Szkoda mojego starego sprzętu, ale jest niekompatybilny z nowymi TV. Ma tylko wejścia Chinch.
Jak to rozwiązać ?
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niby tak, tylko które się nadają.
Przydałoby się próbkowanie 192Hz (czy jakoś tak) i odstęp sygnału od szumu przynajmniej 100dB. A to już spore koszty.

Druga sprawa to wygoda.
Osobne łączenie każdego sprzętu.
Teraz tak mam i w praktyce oznacza to, że sprzęt hi-fi włączam z TV tylko od wielkiego dzwonu. Bez sensu.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Chyba pomyliło ci się z przetwornikiem analogowo cyfrowym. Mówimy o prostym połączeniu kablem tv z urządzeniem audio.

Co to znaczy osobne łączenie każdego sprzętu ? Masz wpięte do zestawu audio coś więcej ?
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli z wyjścia HDMI, jeśli zastosować taką przejściówkę , otrzymamy sygnał analogowy ? Coś wątpię.

Np soundbar jeśli jest tej samej firmy co TV to chyba sam się uruchomi po włączeniu TV.
Jeśli jest innej firmy, lub jest to normalny wzmacniacz HiFi to trzeba go włączyć osobno. Sam się nie uruchomi po włączeniu TV.
A jeszcze gorzej to wygląda jeśli ma się wzmacniacz z osobnym korektorem.
Dlatego wolałbym soundbar a sprzęt hi-fi używać tylko do muzy. No ale który będzie dobrze współpracował z nowym modelem TV LG i nie będzie to męka dla moich uszu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostajesz dalej przy soundbarze SONY ?
Bo masz specjalnie zaprojektowany do Oleda LG - soundbar Meridian G1 lub GX - za pół ceny.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś Ci się pomyliło KiKi.
Nigdzie nawet nie wspominałem o soundbarze Sony.
Jeśli kupuję TV od LG to tylko soundbar od LG.
Tylko który będzie dla mnie najlepszy....
Nawet na stronie LG nie ma pełnych danych o wszystkich soundbarach które robią !
To jak wybrać ?
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może i najlepszy. Tylko soundbar za taką kasę ? No bez jaj.
Za taką cenę kupi się dużo lepszy nowy zestaw hi-fi i to z kolumnami o średnicy niskotonowych ponad 25cm.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
To jest dużo :) za soundbar?
Ja mam zestaw Bose 700 to i tak nie najdroższy zestaw jaki jest na rynku.
Za dobre rzeczy trzeba zapłacić.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawet najbardziej genialna grajbelka to tylko substytut prawdziwego dźwięku.
Zdecydowanie wolę przeciętny zestaw hi-fi niż najlepszy soundbar. Oczywiście licząc po podobnych cenach. Tu za sn11 trzeba z pewnością rzucić przynajmniej 3,5 klocka. To tak jakbyś kupował Yariskę za 250 tysięcy.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przykładowo
Yamaha MusicCast R-N303D (czarny), Pure Acoustic NOVA 8 (czarny).
Cały zestaw w sieciówkach ok 2500.
Pobór mocy 200W !!!

Jak to się ma do LG sn11 ?

Nawet nie ma co porównywać...

A w cenie LG sn11 jest zestaw:
Yamaha R-N602 Czarny + Indiana Line Tesi 561 Orzech

A to już zupełnie inna galaktyka.
 
Ostatnia edycja:

maderos

Member
Bez reklam
Wszystko pięknie, tylko, że czasem nie ma już miejsca na pełnowymiarowy ampli i do tego spore kolumny. Bądź, jak w moim przypadku, mam już zestaw stereo, ale potrzebuję "coś do kina domowego". Ja upatrzyłem taki zestawik ;) Samsung HW-Q950A ( ewentualnie Q950T ).
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja właśnie z oszczędności miejsca wolę normalne stereo niż soundbar + stereo.
Co prawda początkowo zastanawiałem się nad właśnie takim rozwiązaniem, jednak jakość dźwięku i oszczędność miejsca wzięły górę.
Kolumny to spore i delikatne szafki. To fakt. Ale jak wyglądają przy dużym TV :)
Kiedyś przy kineskopach to byłby problem.
Dzisiaj już nie, więc aż grzech tego nie robić.
Nie ma miejsca na pełnowymiarowe, to zawsze się zmieszczą 2,5 drożne. To i tak będzie wyższa liga niż soundbar.
Jedyny problem może tu wystąpić ze strony małżonki.
No ale tego to już nikt nie przeskoczy.
 

maderos

Member
Bez reklam
No tak, tylko stereo nie załatwi mi dźwięku z bluraya ( Dolby Atmos ) ;) . Szukam jakiegoś rozwiązania, które sprawi, że wszystko idealnie się zmieści. Mam miejsce pod TV na zawieszenie bara, woofer też znajdzie swoją miejscówkę, a satelitki ( szczególnie te bezprzewodowe to już w ogóle bajka ) raczej nie sprawią kłopotów.
 

Artur244

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, tylko stereo nie załatwi mi dźwięku z bluraya ( Dolby Atmos ) ;) .

Wobec tego pytam teoretycznie (bo jeszcze tego nie robiłem na nowym TV ale na starym tak miałem) - sygnał z blu-ray trafia przez HDMI do TV a z TV na stereo.
Przy zastosowaniu odpowiedniego wzmacniacza da się więc chyba zrobić i dźwięk przestrzenny (stereo + satelitki).
 
Do góry