Soundbar do 4000zł

vvv

Well-known member
Bez reklam
Nie,ale widzę że opcja dość ciekawa... Tylko miałbym trochę wyzwanie z tylnymi głośnikami - kanapa jest pod samą ścianą. Mam co prawda tam gniazdka, ale jeden głośnik byłby w kącie, a drugi przy jednej ścianie.
Pomyśl a najlepiej abys sam zobaczył Jan to gra 😉
 

jurcio6

New member
Wszystkie soundbara są dobre.
Fidelio który podałem i LG są z Dolby Atmos SK10 - zbierają 100% opinii radosnych. Użytkownicy odpisali że wyrywają kapcie z nóg.
Do kina spełniły się extra.

Patrząc na popularność o radosne opinie to nic tylko brać Yamaha ysp-2700 :) A o takim Focalu czy Sk10y ciężko już znaleźć jakieś rzetelne wypowiedzi czy testy. Cholera wie co z tego jest sponsorowane dodatkowo...

Gdzie najbliżej Kielc można by posłuchać takich sprzętów? A może na miejscu coś jest? Możecie polecić takie miejsca?
 

Pingwinek

Banned
Patrząc na popularność o radosne opinie to nic tylko brać Yamaha ysp-2700 :) A o takim Focalu czy Sk10y ciężko już znaleźć jakieś rzetelne wypowiedzi czy testy. Cholera wie co z tego jest sponsorowane dodatkowo...

Gdzie najbliżej Kielc można by posłuchać takich sprzętów? A może na miejscu coś jest? Możecie polecić takie miejsca?

Ysp 2700 ma mało osób a myślę że tutaj piszących na forum są dwie lub trzy. Wniosek z lektury wątku o tym sounbarze. Ja mogę go jedynie porównać do Fidelio B5 , który miałem nie przyjemność posiadać. Co do brzmienia niestety ci nie pomogę. Nie jestem specjalistą a raczej zwykłym zjadaczem chleba i w tej materii. Słyszałem lepszy dźwięk (nie z soundbara) ale też i gorszy. Jeżeli chodzi o interesujące cię detale odsyłam do jednego z testów po polsku. Tam wypowiada się osobą bardziej do tego adekwatna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawialiśmy o modelu B8 a nie B5- który nie jest produkowany już ponad rok i otrzymywał same pozytywne oceny.
Ile masz max kasy bo juz się pogubiłem.
 

jurcio6

New member
Rozmawialiśmy o modelu B8 a nie B5- który nie jest produkowany już ponad rok i otrzymywał same pozytywne oceny.
Ile masz max kasy bo juz się pogubiłem.

Chce się zamknąć w 4,5k PLN.

A ten Samsung hw-k950 niestety muszę odrzucić - wykluczam (a nawet nie do końca ja... :p) możliwość postawienia głośników z tyłu ;(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I Fidelio B8 i LGSK10 obsługują Dolby Atmos i mieszczą się w klasie cenowej.
Świetne sprzęty z kalibracją miejsca do kina domowego.
I mieścisz się w klasie cenowej.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jestem ciekaw , co zrobisz jak Ci dzieci urosną , a Ty z żoną potyjecie :) Jak już teraz nie masz gdzie wcisnąć 2 satelit :)
Chłopie, szukaj normalnej chałupy !
To , co budują teraz deweloperzy, az prosi się o pomstę do nieba ...
 

jurcio6

New member
@jurcio6 >>TU<< masz recenzję Focala. Natomiast >>TUTAJ<< anglojęzyczne forum z wątkiem poświęconym Yamaha YSP-2700 z którego ja skorzystałem przez zakupem.

Dzięki, czytam wiele i raczej wybór ograniczy się do tych dwóch modeli.

Jestem ciekaw , co zrobisz jak Ci dzieci urosną , a Ty z żoną potyjecie :) Jak już teraz nie masz gdzie wcisnąć 2 satelit :)
Chłopie, szukaj normalnej chałupy !
To , co budują teraz deweloperzy, az prosi się o pomstę do nieba ...

Dość odważne stwierdzenia - nawet nie wiesz jak i gdzie mieszkam :) Ale pewnie kiedyś wywalę trochę zbędnych rzeczy z salonu i wstawię 7.1 :D Póki co mam w życiu przestrzenie współdzielone i trochę inne priorytety niż wciskanie satelit ;) A dom bynajmniej nie nowy a 40-letni po kapitalnym remoncie... Ale i tak nie jest tak, jakbym chciał - życie. Niestety przestaję się mieścić w tych 80 metrach... A nad zmianą takiego stanu rzeczy też pracuję, tylko rozbudowa kosztuje nieco więcej pieniędzy i czasu niż kompromis przy wyborze soundbara :D


Pomyślałem trochę i nie ufam konstrukcjom za 4000zl z Dolby Atmos. Siłą rzeczy taki sprzęt, jeśli ma mieć ręce i nogi, powinien kosztować. Fidelio raczej więc odpuszczę, skupię się na dwóch barach które mam na oku od początku. Znalazłem w Kielcach salon gdzie mają Focala w ofercie - spróbuję się umówić na jakiś odsłuch. Jak coś będzie nie tak, to plan b jest taki żeby zamówić Yamaha przez neta i zestawić to w domu ;)
 

jurcio6

New member
Po odsłuchu kilku różnych modeli zdecyduję się raczej na Yamaha YSP-2700 - przede wszystkim bardzo do mnie przemawia sposób, w jaki to urządzenie radzi sobie z muzyką. Dźwięk jest pięknie ułożony i harmonijny, nie ma tam efekciarstwa i próby przykucia uwagi użytkownika wybijającymi się sztucznie pasmami. Byłem bardzo zaskoczony, że ten sprzęt potrafi aż tak zagrać z płyty CD, nie będąc nawet specjalnie skalibrowanym. Gra to cholernie kulturalnie, a do tego ma bardzo przyjemną górę. Fakt, że nieco słychać echo rodem z plastikowego wiadra, no ale coś za coś. Denerwowało mnie też odczucie jakby Sub bardzo wchodził w średnicę, zamiast nisko pukać sobie tam gdzie trzeba. Z drugiej strony Sub potrafi też solidnie przywalić - na plus to, że jest zamknięty i nie dudni. Jest dość sprężyście.

Słychać, że to nie jest porządne stereo, które gra z dechy, ale jak na "pasek z kilkoma małymi pierdziawkami", to i tak ciężko uwierzyć...

Na minus to że nie udało się posłuchać Focala, na czym mi zależało... po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą okazuje się, że trochę tych Focali sprzedał. No i podobno grało naprawdę fajnie, ale blisko połowa ze sprzedanych egzemplarzy wróciła na reklamację. Ponoć dzieją się dziwne rzeczy z elektroniką, bar potrafi sam się przyciszać lub nawet wyłączać. Dziwne, może nie zrobili updatów, ale nie wiem czy chcę ryzykować.

Na ten moment Yamaha mnie przekonuje, mimo że okazało się że jestem bardziej wymagający pod kątem odpowiedniego dźwięku, niż mi się wydawało.. Cena też jest dobra, mieści się w budżecie, dodatkowo mogę zakupić na miejscu. Oddawać nie planuję :)

Przed ostateczną decyzją będę próbował jeszcze odsłuchać gdzieś Fidelio B8 oraz LG SK10Y, natomiast jeszcze nie wiem gdzie :)
 

mystaloba

New member
Fakt, że nieco słychać echo rodem z plastikowego wiadra.
U mnie żadnego efektu echa nie ma. Ale to może jest spowodowane dużym pomieszczeniem z otwartym pokojem z kilkoma drzwiami lub z samą futryną, gdzie wiązki dźwięku uciekają? Szkoda, że słuchałeś bez kalibracji, bo ja przed skalibrowaniem byłem zadowolony ale ewidentnie brakowało środka. Po automatycznym ustawieniu z lekką moją modyfikacją doszedłem do ideału, czyli tego co chciałem usłyszeć.

Ja też równo rok temu miałem dylemat z wyborem soundbara i w tym czasie odwiedziłem różne sklepy rtv czy nawet odsłuchiwałem w wyspecjalizowanym studio i zawsze brakowało mi środka. Najbliżej moich preferencji był Harman Kardon SB26 i Sony HT-NT5, a jednak zaryzykowałem i kupiłem po wielu godzinach czytania na anglojęzycznych forach Yamahę.

Powodzenia.
 

jurcio6

New member
Ja środka i tak nie lubię, zdecydowanie jestem fanem typowej charakterystyki V i zawsze zdejmuję trochę średnie tony. Niestety zwykle przez to najbardziej cierpią wokale, ale to inna sprawa. No i tak się trochę zastanawiam, czy właśnie w wokalach te wyraźne środki nie powodują właśnie takiego wrażenia mocno wyizolowanego, podbitego wokalu z echem.

Przeprowadziłem kalibrację i ewidentnie przy surroundzie czuć, że kształt pokoju daje się we znaki - dźwięki otoczenia z prawej strony są naprawdę przestrzenne, dochodzą z boku i z tyłu (magic!), natomiast z lewej strony, gdzie pokój jest otwarty, jest dużo słabiej. Spodziewałem się, nie ma cudów.

Zrobię jednak kalibrację jeszcze raz, tym razem ustawię mikrofon nieco bliżej oparcia kanapy, bo mam wrażenie że wszystkie dźwięki skupiają się teraz kilkanaście cm przede mną, zamiast na mnie :) Cały czas dłubię, podejrzewam że będzie znaczna poprawa, jak się wszystko ustawi.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Fizyki nie odszukasz :( Proponowałem Tobie Tannoy Hts 101 XP, które za ułamek ceny Yamaha-ysp robią rozpierduchę . 2 kable w listwie przypodlogowej , to problem ? Kabelki .
 

jurcio6

New member
Fizyki nie odszukasz :( Proponowałem Tobie Tannoy Hts 101 XP, które za ułamek ceny Yamaha-ysp robią rozpierduchę . 2 kable w listwie przypodlogowej , to problem ? Kabelki .

Tak, problem. Po drodze drzwi balkonowe i wnęka, wpuszczone kable od instalacji SAT. Gdyby się to dało zrobić bez robienia rozpierduchy, to nie szukałbym soundbara ;)

Nie jest źle, powoli ogarniam wszystko - ustawienia dekodera (był dźwięk stereo... zmieniłem na AC3 i na części kanałów HD jest o niebo lepiej) i TV. Dodatkowo kalibracja YSP-2700 + dostosowanie poszczególnych ustawień i gra naprawdę przyjemnie. Zawsze może być lepiej, kwestia ograniczeń i budżetu.
 

mystaloba

New member
...ustawienia dekodera (był dźwięk stereo... zmieniłem na AC3 i na części kanałów HD jest o niebo lepiej)
Ustaw sobie jeszcze funkcje volume trim na 12, treble na +10. Dodatkowo dodałem środek przytrzymując na pilocie CH LEVEL i klikając na C +8 i Enhancer ON razem z clear voice ON.
Możesz jeszcze ustawić: Adaptive DRC też na ON, Dynamic Range Max, Matrix Decoder DPL Movie.
 
Ostatnia edycja:

jurcio6

New member
Ustaw sobie jeszcze funkcje volume trim na 12, treble na +10. Dodatkowo dodałem środek przytrzymując na pilocie CH LEVEL i klikając na C +8 i Enhancer ON razem z clear voice ON.
Możesz jeszcze ustawić: Adaptive DRC też na ON, Dynamic Range Max, Matrix Decoder DPL Movie.


Dzięki. Na razie odkryłem Advanced menu - trzeba trzymać Input na barze podczas włączania :p Ale z tym CH Level właśnie nie wiedziałem jak to działa :p
 
Do góry