Soundbar do 4000zł

jurcio6

New member
Witajcie,
Poszukuję soundbara do max 4500zł.
Przeznaczenie: 40% TV i seriale VOD (cyfra/hbo), 25% film, 25% muzyka, 10% konsola i inne.
Głównym źródłem będzie TV 4k Sony kd55xe9005.

Poszukuję czegoś niezbyt wielkiego, ponieważ TV stoi na szafce RTV i o ile szerokość szafki nie jest problemem (120cm), o tyle głębokość może boleć trochę bardziej - szafka ma 45cm, kształt podstawy TV i jej głębokość to około 30cm. Daje to 15cm głębokości na SB, mało tego podstawa tv nie jest zbyt wysoka i aby nie zasłaniać ekranu mam około 10cm. Z tego powodu rozważałem też całe podstawki (np. Sonos Playbase). Oczywiście jak będzie trzeba podnieść TV, to coś wymyślę (zamówię w meblopłycie trochę laminatu i coś się skręci :) ).

Chciałbym też, aby zapewnić dobrą integrację z TV 4k, czyli support dla odpowiednich standardów.
Na dodatkowych funkcjach niespecjalnie mi zależy, może poza integracją z pilotem TV (ograniczenie liczby pilotów, włączanie + głośność) i łatwe puszczanie radia (mogę też z TV i dekodera).

Moje typy po wstępnym przeglądzie rynku:

1)
3500 zł - Focal Dimension Bar + Sub CUB-3 + APTX - fajna i stosunkowo niedroga (w porównaniu) opcja, boję się trochę tego małego Suba że będzie pierdział zamiast grać ? Dopytałem w sklepie, ten Sub jest mniejszy, kablowy i nie ma regulacji odcięcia w porównaniu z Sub Air.

2)
3900 zł - YAMAHA YSP-2700 - niby fajnie, ale słyszałem że napakowane efektami i zdatne głównie w kinie domowym. Na plus mała wysokość, ale znów głębokość blisko 15cm i mogą być kombinacje z szafką RTV.

3)
4500 zł - Focal Dimension Set (bar + subwoofer) - największa zaleta to podstawa, na której stawiam TV i rozwiązuje mi się całkowicie problem umiejscowienia, natomiast Sub jest pasywny i słyszałem że gra tak sobie, ciężko go wyregulować... no i cena.

4)
4500 zł - Focal Dimension Bar + SubAIR + APTX - wydaje się być optymalną opcją jeżeli chodzi o Focala, ale cena trochę już ucieka.

5)
3500zł - Sonos Playbase - równie prosta i łatwa w instalacji opcja, ale dźwiękowo chyba odstaje od konkurencji wymienionej powyżej

No i ból, co wybrać i jak to ustawić na szafce :) A może coś jeszcze innego? Pomóżcie proszę :)
 
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Posiadam Yamahę YSP-2700 i z czystym sumieniem mogę polecić ten sprzęt. Pod względem multimedialności bije na głowę Focal Dimension Bar ale już pod względem dźwięku grają równie dobrze i na prawdę mogę polecić ci opcję 4 w dużo niższej cenie od naszego forumowego kolegi blackninja lub jeżeli masz rodzinkę w UK to 1000PLN taniej kupujesz Jamaszkę :)

Jak masz dobre słuchawki to wsłuchaj się w to:

[youtube]nwiIyJelCmQ[/youtube]

A tak prezentuje się Yamaha YSP-2700:

[youtube]dxKeKF8zpss[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

jurcio6

New member
Dzięki - generalnie na tych filmach dźwięk jak ze studni :D Sprawdzę jeszcze w domu na FiiO E10k + Superlux HD330 ;)

Czy możesz napisać coś więcej o cenach? Nie za bardzo zrozumiałem post, ponieważ wpierw polecałeś Yamahę, potem pisałeś o opcji nr 4 (czyli Focal), a potem znów Yamaha z UK :p

Generalnie mam możliwość wzięcia tego na firmę z fakturą VAT :) Ewentualnie taniej bez faktury.

Sam plan sytuacyjny pokoju poniżej - dlatego też obawiam się takich przestrzennych rozwiązań.
attachment.php
 

Attachments

  • pokoj.jpg
    pokoj.jpg
    9,7 KB · Wyś: 2149
Ostatnia edycja:

mystaloba

New member
Jeżeli chodzi o dźwięk to z dwóch belek będziesz zadowolony. Natomiast jeżeli chodzi o multimedialność to opcja nr. 2 przewyższa Focal. Swoją kupiłem >>TU<< przez rodzinkę w UK.
Co do planu sytuacyjnego to różnie z tym jest. U mnie po jednej stronie jest firanka i też miałem obawy o gubienie wiązek dźwięku, ale zaryzykowałem i dzisiaj zrobiłbym to samo. Dźwięk ze środkiem bardzo czysty i co najważniejsze słychać sorround, najwięcej w grach i filmach 5.1, 7.1
 

jurcio6

New member
Dzięki za wyjaśnienie, teraz już czaję :)
Czy mógłbyś mi rozszerzyć (np. na priv) kwestię opcji nr 4 w dużo niższej cenie? :> Sam masz może jakieś dojście czy coś?
 

jurcio6

New member
Damn, źle zrozumiałem :p Odczytałem to "od" jakbyś Ty pisał że Ty masz takie coś dużo taniej OD Blackninja :D hahhaa :p Ok dzięki, napiszę :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Miałem kiedyś u siebie na testach Yamaha ysp 4100 (?) za ponad 5k .
Dobrze, że mogłem zwrócić. Jedna wielka porażka. Lepiej złożyć mały system na monitorach .
Nie daj się zwieść reklamie :) Zamów przez internet, zawsze będziesz mógł zwrócić .
 

jurcio6

New member
Zawsze można dalej, lepiej, szybciej, drożej. Nie chcę kabli ani remontu. Miało być jakieś ampli i do tego stereo lub 2.1. Ale zmieniłem zdanie, nie mam na to miejsca, rzadko słucham muzyki w salonie (odsłuchy robię na kompie). Dlatego chcę coś do telewizora, co zagra fajnie i ciekawie, a przy tym będzie proste i zajmie mało miejsca. Tym czymś jest w moim przekonaniu sound bar.

I tu też miał być JBL bar 2.1, ale jako że mam możliwość odliczenia VAT, to postanowiłem trochę dołożyć. Natomiast koncepcja się nie zmienia ;) Decyzję podjąłem i jest ona kompromisem - ale która decyzja w życiu nie jest? ;)
 

raf2007

Member
A ja używam SONOS Playbar, SUB, 2 x Play 1 i jestem mega zadowolony. Sprzęt mam prawie cztery lat i jest rewelacyjny. Wszystko bez kabli, sterowane pilotem od TV lub aplikacją na telefon, tablet lub laptop. Jedyny minus to brak DTSu, ale mi to nie przeszkadza ponieważ i tak oglądam w DD 5.1. Do muzyki jest super ! Poczytaj, odsłuchaj i zdecydujesz.
Pozdrawiam
 

jurcio6

New member
Marantz 611 i monitory , zagrają o niebo lepiej od belki

Czuję się jakbyś nie przeczytał w ogóle mojej wypowiedzi ;) Nie twierdzę nigdzie że taki zestaw nie zagrałby lepiej, ale nie jestem zainteresowany takim rozwiązaniem z wielu innych powodów. Nie chcę kabli, nie mam gdzie postawić wzmaka, nie mam na czym postawić kolumn (stojaków nie kupię, mam dwoje małych dzieci...) a muzyki słucham na tym zbyt mało, aby dobierać sprzęt głównie pod to. Po prostu nie ma żadnego uzasadnienia dla mnie.

PS. Kiedyś już zestawiałem sobie takie stereo, które by spełniło moje oczekiwania i dobiłem do 6000zł... po czym zacząłem się zastanawiać po co mi to do oglądania tv i seriali ;o
 

jurcio6

New member
No nie powiem, mam dylemat. W zasadzie wybór pomiędzy dwiema opcjami:
Focal Dimension Bar + SubAIR
Yamaha YSP-2700


Z opinii wynika, że Focal lepiej i głębiej zagra, ale musiałbym zmajstrować jakąś podstawkę 10cm pod TV, bo zakryje mi 6-7cm ekranu...


Yamaha z kolei multimedialnie bije Focala na głowę + nie muszę nic majstrować przy szafce RTV - kupuję, spinam i jest.


Gdzieś tam majaczy jeszcze Fidelio B8 - ale czy warto?
 

Pingwinek

Banned
Miałem kiedyś u siebie na testach Yamaha ysp 4100 (?) za ponad 5k .
Dobrze, że mogłem zwrócić. Jedna wielka porażka. Lepiej złożyć mały system na monitorach .
Nie daj się zwieść reklamie :) Zamów przez internet, zawsze będziesz mógł zwrócić .

4100 nie miał suba, który w przypadku 2700 jest nie tylko subem. Więc nie dziwię się, że 4100 grał mało przekonująco
 

jurcio6

New member
Różnice na papierze już widziałem, ale nie za bardzo mam możliwość odsłuchu, stąd też chciałem się podeprzeć informacjami od Was ;)

O ile obraz Focala oraz Yamaha ysp-2700 już mam, o tyle Fidelio i LG o nieznanym symbolu niewiele mi mówią.

Co do dźwięku to zdecydowanie jestem fanem charakterystyki w stylu V, z podbitym basem i jasną górą oraz wycofany środkiem. Preferuję dość analityczny dźwięk, w którym wyraźnie można odróżnić instrumenty i detale. Muzyka rock/metal/progressive, gitarka, szybka i sprężysta perkusja bez dudnienia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie soundbara są dobre.
Fidelio który podałem i LG są z Dolby Atmos SK10 - zbierają 100% opinii radosnych. Użytkownicy odpisali że wyrywają kapcie z nóg.
Do kina spełniły się extra.
 
Do góry