Soundbar do 1000zł

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Masz miejsce to może być ten , ale za bardzo nie sugeruj się opiniami innych . Sam idz do sklepu zobacz , pomacaj , posłuchaj i będziesz wiedział czy Tobie będzie pasowało;) .
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Trzeba było żądać podłączenia , a jeżeli by nie chcieli to powiedzieć im ; dobitnie ; co myślisz o takim podejściu do ewentualnego klienta.
 

geforc

New member
A jeszcze pytanie mam odnośnie funkcjonowania takiego kina domowego. Za każdym razem będe musiał włączać telewizor i kino domowe no i ustawiać żeby było 5.1 ? (obydwa będa od LG) Czy to samo się zapisuje i pilot od tv rownież zgłaśnia i scisza kino domowe ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nie mam tych sprzętów ,ale na 99% powinna być możliwość używania jednego pilota tym bardziej że to jedna firma , a co do 5.1 to pewnie w menu kina będzie opcja ustawienia dzwięku ; automatycznie ;.
 

geforc

New member
Panowie, jeszcze pytanie o samo podłączenie, czytałem że te kina domowe nie mają kabla HDMI w zestawi i trzeba kupować, no własnie, kupić HDMI czy optyczne ? co będzie lepsze ?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Przecież musisz podłączyć kino z tv aby zobaczyć film który wrzucisz do blu ray więc kabel HDMI musisz mieć , równierz tym kablem ; wrzucisz ; na kino dzwięk z tv .
 

Disto

New member
Bez reklam
Moim zdaniem będzie to samo :wink:
Moim też, pod warunkiem że wszystko sprawne.
Ja mam taki problem,że po optyku zTV [LG] sporadycznie przerywa mi sygnał w DD. Na polsacie z naziemnej co chwilę, tak że nie da się tego słuchać.
Niestety moje kino nie ma wyjścia HDMI ARC/TV tak . Może z takim połączeniem nie byłoby tej wady.
To tak troszkę na marginesie...
 

MuM1980

New member
Prośba o pomoc w doborze nagłośnienia

Witam
Chciałbym polepszyć sobie odbiór audio w pokoju o wymiarach 5x5m, tj 25m2. Rozkład w pokoju: W jednym kącie pokoju stoi telewizor, a w przeciwległym kącie stoi miejsce do siedzenia w formie narożnika.

Żona nie życzy sobie żadnych kabli i nie zależy jej na wrażeniach 5.1 itd, więc raczek skłaniam sie ku Soundbarom niż kinom domowym. Chociaż nie powiem, zastanawiam się też nad kinem domowym z tylnimi głośnikami bez kabli, ale o tym później.
Mam dość stary telewizor Philips 42PFL5322/10 (42 cale). Poszukuję sprzętu do ceny ok 1000zł (nie jestem jakimś wielkim znawcą dźwięku więc pewnie to mi wystarczy) i póki co głośników 2.1. Zaciekawiły mnie dwa Soundbary, tj:
Samsung HT-J450 za ok 800zł oraz Sony HT-GT1 za ok 1000zł. Czy możecie poradzić mi który z nich Waszym zdaniem jest lepszy ?
Ten pierwszy ma bezprzewodowy subwoofer, tylko gdzie w takim razie najlepiej byłoby go ustawić w pokoju ?
Drugi ma radio, co nie ukrywam byłoby fajnym dodatkiem.
Sprzętu zamierzam używać do oglądania filmów i słuchania muzyki z pendrive'a.

I drugie pytanie. Gdybym jednak zdecydował się na kino domowe z głośnikami bez kabli, oraz zwiększył budżet do ok 1600zł, to co polecacie z poniższych ?
Philipis HTB5580G czy Samsung HT-J5550W ?
Z góry dziękuję za pomoc
 

Disto

New member
Bez reklam
to co polecacie z poniższych ?
Philipis HTB5580G czy Samsung HT-J5550W ?
Z góry dziękuję za pomoc
Polecam modele LG z tego tematu, które mają 2 wejścia hdmi, a te powyższe, przy ich dość wysokiej cenie, tych wejść nie mają - porażka!
Na soundbar za 1000 zł szkoda kasy.
 
Ostatnia edycja:

zotac

New member
Polecam modele LG z tego tematu, które mają 2 wejścia hdmi, a te powyższe, przy ich dość wysokiej cenie, tych wejść nie mają - porażka!
Na soundbar za 1000 zł szkoda kasy.


Szkoda to płacić za pseudo soundbary typu LG,Samsung
Posiadam JBL SB 150 to mogę powiedzięć ze to jest soundar z prawdziwego zdarzenia i cenowo przystępny.
 

MaXeN84

New member
LAS450H od LG spokojnie łyka droższego SB250 od JBL, w dodatku łatwiej się paruje i ma wyświetlacz (nazwa piosenki, źródło, głośność itd.), a LAS550H spokojnie daje radę SB350 - sprawdzone w odsłuchu i nie dajcie sobie większych bzdur wmawiać tylko sami śmigajcie gdzieś do sklepu odsłuchać i porównać sobie różnice w jakości, parametrach i cenie.
 

zotac

New member
LAS450H od LG spokojnie łyka droższego SB250 od JBL, w dodatku łatwiej się paruje i ma wyświetlacz (nazwa piosenki, źródło, głośność itd.), a LAS550H spokojnie daje radę SB350 - sprawdzone w odsłuchu i nie dajcie sobie większych bzdur wmawiać tylko sami śmigajcie gdzieś do sklepu odsłuchać i porównać sobie różnice w jakości, parametrach i cenie.



Widzę że masz dobrą fantazje i piszesz teraz bajki...Jeszcze dopisz że łyka harmana itd.LG robi dobre TV i też nie do końca a nie sprzęt muzyczny to nie ta liga.
 

Damaranus

New member
Co mi po bezprzewodowych kolumnach jeśli i tak musisz pociągnąć do nich zasilanie. I tak kabel i tak, plus taki że nie musisz ciągnąć kabli dookoła pokoju, co jak dla mnie jest żadnym argumentem bo korzystam z listew przypodłogowych i czy drewniane czy plastikowe wszystko chowam.

Sam stoję przed wyborem ale celowałem w SONY CT380. GT1 za mną nie przemawia w ogóle, chociaż nie ukrywajmy że ma RADIO co dla zwykłego Kowalskiego czyni ten sprzęt bardzo użytecznym. Korzystam w TV SONY z radia internetowego, ale czasem po prostu zwykłe radio się przydaje.

Z drugiej strony myślę o kinie domowym Samsung J5500 lub LG LHB725. Gadanie że plastikowe kina domowe do 1000 zł to pic na wodę nie przekonują mnie, bo do tej pory u rodziców i teściów grają stare Philipsy 10 lat temu kupione jak nie 15 i wszystko gra lepiej niż wbudowane fabryczne głośniki telewizora. Więc jak się ktoś przesiada z głośnika telewizyjnego, to i tak będzie i jest duży szok. A jak już o drewnie mowa, to dysponowałem (niestety czas przeszły) zestawem Acoustic Energy evo3 i Cambridge Audio, w stereo i dobrego stereo nic nie zastąpi. A to i tak była budżetówka, tyle że dobrze wygrzana.

Niestety do tego zestawu nie wrócę i nawet nie planuję, chyba że zacznę się budować.
Druga kwestia to po co Kowalskiemy 2 wejścia HDMI. Jeśli jest konsola, no to jeszcze, a tak poza tym? Do niczego. lepiej już zadbać o HDMI ARC.

Za kinem domowym przemawia fakt że mam 5x5 ponad, słucham radia, nie zależy mi na 5.1 ale z drugiej strony jakoś mam wątpliwości co do CT380 czy poradzi sobie z moim pokojem i 4,5 metrem od TV do głowy. Owszem, będę szczęśliwy ze wszystkiego co zagra lepiej niż mój TV SONY W755C, ale z drugiej strony jak już się bawić to bawić się.

Więc póki co 2:1 dla kina domowego, z czego 1 punkt zyskuje SOUNDBAR za realne potrzeby (a więc 2.1 wystarczy) a Kino za RADIO i większą funkcjonalność.

Nie ukrywam że o wieży też myślałem, bo jednym z powodów zakupu jest fakt, że moja aktualna wieża odmówiła już współpracy, a stereo poszło na sprzedaż. Słucham muzyki, oglądam teledyski, oglądam filmy, nie oglądam BR.

Więc pytanie jest proste, czy SOUNDBAR za 1100 zł podoła zadaniu i sprawi mi przyjemność, nie tylko poprawiając dźwięk telewizora, ale i wprowadzając mnie delikatnie w przyjemne dla ucha brzęczenie, czy też wzmocni dźwięk, nic poza tym. 150 zł więcej i biorę LG, albo 300 zł mniej i kupuję więżę z HDMI ARC, która w ogóle nic nie zmieni pewnie w moim życiu, chociaż zawsze będzie i tak lepsza niż fabryczne głośniki.
 
Do góry