Soundbar Bose 700

krlm

New member
Cześć,



Mam kilka problemów z nowo zakupionym bose 700:


- Mimo kalibracji Adaptiq efekt sceny jest dość mizerny, tj. nawet na utworach gdzie na słuchawkach efekt stereo jest bardzo wyraźny, przy odtwarzaniu przez soundbar praktycznie go nie słychać. (źródło Spotify, sprawdzałem z AirPlay jak i z Bose Music). W katowickim salonie bose efekt był zdecydowanie lepszy - m.in. dlatego zdecydowalem sie na ten soundbar - a układ pomieszczenia mam bardzo zbliżony.



- Aplikacje z TV (już trochę leciwy Samsung 55 F8000), np. HBO GO - przy wyborze głośników "odbiornik" - pewnie HDMI ARC mam do wyboru tylko format PCM, jeżeli leci po optyku (głośniki zewnętrzne) dochodzi jeszcze dts neo 2.5, ale z tego co wiem to konwersja z ścieżki stereo.



- Orange TV - jaki format powinien być wybrany mają jako wyjściowy audio - do wyboru jest automatyczny i bezpośredni - obecnie mam bezpośredni, przy automatycznym w TV brak możliwości wyboru Dolby Digital. Soundbar podłącz



- Kontrola głośności - z poziomu Spotify i Bose Music (iOS) praktycznie można poruszać się w 1/4, max 1/3 możliwej do ustawienia głośności - powyżej jest już zdecydowanie zbyt głośno. Z powodu tak małego zakresu trudno ustawić wymaganą głośność z poziomu telefonu. Z pilota jest ździebko lepiej.


Z góry dzięki jak ktoś mógłby odnieść się do tych problemów. Zwłaszcza do tego pierwszego, bar kupilem glownie pod katem muzyki (z powodu dzieciakow na razie odpuscilem opcje zestawu stereo) ale efekt na razie jest mocno rozczarowujacy.
 

szybal

Banned
Sprawdź czy w apce nie masz ustawionego trybu dialogowego to dużo zmienia , ADAPTIQ zrób jeszcze raz około 1m od Soundbara zmieniając 5 pozycji lewo prawo , ja testowałem te ADAPTIQ z różnych odległości według mnie bliżej jest dużo lepiej.
Używam osobiście Androida , a głosnosc reguluje pilotem bez problemu.
 

szybal

Banned
Witam pytanie do posiadaczy Bose 700 .
Wczoraj miałem duża aktualizację czy u was na pilocie też sie podświetla - TV input i Source ? Wydaje mi się że wcześniej tego nie było ;)
 

Attachments

  • 20200513_091740.jpg
    20200513_091740.jpg
    50,1 KB · Wyś: 53

xavierpl

New member
U mnie tez [emoji846] zauważyłem ze dodali w aplikacji przycisk źródło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
 

Sayko

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy możecie polecić jakieś sprawdzone statywy/stojaki do Surround Speakers 700? Właśnie nabyłem głośniki droga kupna w promocji w MM i zastanawiam się nad wyborem statywu.
 

Sayko

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie zastanawiałem się czy ktoś posiada trochę mniej oryginalne :) Brałem pod uwagę jeszcze BOSE UFS-20, ale na jakimś forum ktoś pisał, że do 700tek nie pasują :(
 

Placek

Member
Chłopaki.
Czy jest coś w prawdy w tym ze soundbar 700 ma miec następcę w niedługiej przyszłości?
Pytam bo jak mam poczekac 4-5 mies. to nie kłopot.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka
 
Do góry