soudbar do malutkiej sypialni

milanoa

Member
Używam Jbl-a 5.1 na prawie 12m2. Pokój w kształcie prostokąta 4,5x2,5. Głośniki tylne wiszą na ścianie 1.65 m od podłogi. Głowa praktycznie przy samej tylnej ścianie. Bardzo dobrze słychać efekty z tylnych głośników. Sub potrafi przyłożyć ostro w czasie projekcji filmu.
 

leszekmw

New member
ok..
wczoraj przyniosłem do domu sony xf9000 . ale go jeszcze nie rozpakowałem..))
posłuchałem jeszcze xf9..no nieźle to chodzi tylko cena inna..
ale teraz jest promocja jak się kupuje z telewizorem to 500zł taniej xf9 i ma satelity gratis za 1zł..
ja telewizor kupiłem 12 dni temu..zobaczę , może uda się podciągnąć pod tą promocję to wtedy wezmę chyba xf9
 

leszekmw

New member
a więc..
sony ustawiony , podłączony..
coś się w nim przytkało na początku jakby i nie grał ciekawie ,trzeba było odłączyć kabel hdmi i wszytko gra..
czy gra dobrze ? - nie wiem , nie mam porównania do innych.. , na pewno basu jest nie za wiele jak ktoś lubi a przypominam że mam malutki pokoik ..do mojego metrażu jak w sam raz..
muzyka - miała być lipa ale jest poprawnie . generalnie jak dla mnie ogólnie duża poprawa w stosunku do tv.
filmów na razie nie oglądałem , tyle co z telewizji , pewnie niema w nich dobrych efektów choć troszkę piratów pooglądałem ale jeżeli chodzi o jakieś efekty to sorki..nie słyszałem.. , dźwięk oczywiście bardzo fajny , "kinowy" , w porównaniu do tv.
może kiedyś jakiś film zahaczę z kompa czy jak ..nie mam odtwarzacza br na razie.
czy go zostawię - sam nie wiem ..zobaczę czy mi się będzie chciało go pakować z powrotem itd.
sparowany jest z pilotem od tv , dodatkowo głos można jeszcze regulować pilotem od dekodera.
z takich tańszych to chyba bym spróbował samsunga q60..
ale tak jak pisałem , jak usłyszam jak chodzi xf9 to chyba by było to to.. , ale 3 tyś to troszkę za dużo..choć kto wie..))
jakbym coś zmienił to się będę odzywał..
 

leszekmw

New member
słuchajcie , a skąd mogę wziąć jakieś materiały , demo lub film żebym mógł posłuchać coś z jakimiś ciekawymi efektami ?
przypominam ze nie mam odtwarzacza a jedynie laptopa podłączonego do telewizora..
z tego co sie zorientowałem to żeby coś posłuchać z laptopa to i tak musiał bym go pewnie podłączyć bezpośrednio do belki..

co do basu to jakby zaczął się pojawiać , co prawda taki bardziej punktowy..
dzisiaj jak wychodziłem do pracy to włączyłem soundbar żeby sobie pograł , może musi sie wygrzać troszkę..
 

leszekmw

New member
no i stało się ..
dzisiaj kulturalnie zapakowałem mojego sony xf9000 do pudełka i oddałem do sklepu..
niestety to nie to.. , zero efektów , owszem dźwięk że tak powiem przestrzenno-duduniący sie robił ale to nie o to chodzi , efektów zero..
nie wiem jak ludzie słyszą cokolwiek z efektów , chyba bardziej zaklinają rzeczywistość .. dodam że pokój mam dobry/ustawny ..same ściany , 3m szerokości a więc prawie idealnie.. . oczywiście ogólnie spora poprawa dźwięku względem telewizora ale nie w tej cenie , o 600zł za dużo według mnie , w dodatku jak wchodziły "efekty" to niestety prawie ginął głos lektora /podczas oglądania filmów w tv/
po kilku rozmowach w sklepach i odsłuchach w ciągu tego tygodnia..
samsung Q60 leczy tego sony spokojnie ..
samsung Q70 , dzwięk mniej soczysty jak w Q60 , ale za to ma atmosa..
po rozmowach w dwóch sklepach sprzedawcy zarówno z samsunga jak i sklepowi mówili że lepuj gra Q60 od Q70..
yamaha400 - bez szału..
sony xf9 również..
aa..i bez satelit też raczej nic z tego nie będzie ciekawego

co dalej ? sam nie wiem .. na razie czekam na jakieś promocje ..
ale każde kino domowe bije na głowę soundbary..
 
Do góry