soudbar do malutkiej sypialni

leszekmw

New member
witam , kupiłem kilka dni temu xf9005 w 55"
telewizor wisi jak widać na zdjęciu , oglądam tv z łóżka . pod tv stoi komoda na której chciałbym postawić soundbar. oglądam głównie tv . z racji braku miejsca myślę że lepszym rozwiązaniem będzie coś bez subwofera. chyba że dać go pod łózko ale to chyba bez sensu tym bardziej że to w końcu sypialnia..))
pytania :
czy nie będzie to za nisko ?
czy leżąc będę miał dobry odsłuch ?
czy będę miał dobry odsłuch gdy podsunę soundbar pod samą ścianę żeby nie zajmował miejsca ?
czy kupię coś rozsądnego za rozsądną kasę bez suba ?
czy lepiej sobie dać spokój a kasę przeznaczyć na coś innego ? :idea:

d0B0uxx.jpg
 

leszekmw

New member
masakra..
3 szukam info i opinie o soundbarach i dalej głupi jestem..
ale sieczka w tym internecie..
a może coś doradzicie jednak..
wyselekcjonowałem takie modele mniej więcej we w miarę rozsądnych cenach jak dla mnie..

Yamaha MusicCast BAR 40 bez suba -
Yamaha YAS-209
Sony HT-XF9000
Samsung HW-N650 /// Samsung Harman Kardon HW-Q60R
Denon HEOS HomeCinema
Denon DHT-S514
YAMAHA YAS-207
 

leszekmw

New member
dzięki za zainteresowanie..))

byłem właśnie w euro..
słuchałem samsunga i sony..
na muzyce sony gorszy , generalnie jakby bardziej plastikowy..

jeszcze ktoś coś może dodać ? jakieś jeszcze sugestie ?
pan w euro powiedział żebym wziął sobie coś na święta i potetstował , mam 14 dni na zwrot..
 

magneto86

New member
Ile metrów na pomieszczenie ? Ja mogę polecić to co sam wybrałem czyli Polk magnify mini, jest malutki ale w połączeniu z subem robi robotę, sub jednak jest sporych rozmiarów. Powinni mieć w dużych marketach, najlepiej sam posłuchaj kilku modeli. Z tych co wymieniłeś demon 514 ma świetne brzmienie, ale to już stary model i ma swoje problemy, warto też posłuchać JBL bar 2.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wejdzie nie długo Ray Danz z DOlby Atmos dla niebieskich w tej cenie powinno się mieścić. Właśnie go słuchałem na pokazach.
Naprawdę robi wrażenie.
 

leszekmw

New member
no dobrze..a co powiecie na taka opinię z jednego ze sklepów audiofilskich..
yamaha 207/209 i musiccast 400 na samym soundbarze i subie graja w zasadzie tak samo..? że dopiero podłączenie tylnych głośników daje superefekty..?
może ktoś kto ma takie sprzęty może sie by wypowiedział..
 

leszekmw

New member
no dobrze ..już powoli sie ukierunkowuję na zakup 5.1 najprawdopodobniej..
pytanie - łóżko stoi węzgłowiem pod ścianą więc tylne głośniki będą na "wysokości" głowy a powinny być z tyłu .
da się tak słuchać z dobrym efektem przestrzennym czy raczej lipa ?
 

leszekmw

New member
ale do niego nie podłączę tyłów ..
mimo wszytko chciałbym mieć taka opcję..
zaczynam myśleć też troszke o bar5,1 ze względu na łatwo odłączane/rozmieszczane kolumny..
tylko nie wiem jakie są opnie o nim , muszę poszukać..widzę że dts ma..
no tylko ze suba ma za ogromnego kurde.
 

legaar

Member
posłuchaj Polk Audio Max SR - ma tyle kolumny i soubwoofer bezprzewodowy a sama belka ma lepszy dźwięk niż JBL. Subwoofer ładnie gra i nie jest tak wielki jak w JBL 5.1 co w Twoim przypadku będzie na pewno zaletą.
 

leszekmw

New member
Krzysztof no może bym chciał ale nie chce przeginać z cena . tym bardziej ze jak sie coraz więcej zagłębiam w temat to wychodzi że brać coś bez tyłów niema sensu..
problemem u mnie jest miejsce . po bokach łózka coś ustawie ale na pewno nie z tyłu.. . ciekawe czy sa jeszcze jakieś sprzęty typu jbl5.1 gdzie jak mi potrzeba to odłączam kolumny i stawiam z boku..

być może że pójdę coś kupię sobie dzisiaj coś w stylu yoko207 lub bar3.1 ewentualnie samsungaQ60 do euro czy media i potem oddam jakby mi nie pasowało..

czy może sie ktoś wypowiedzieć używający jbl bar5.1 czy te głośniczki po rozstawieniu z tyłu sie sprawdzają czy jednak to za małe urządzenia żeby dać jako taki efekt ?
 

leszekmw

New member
znowu przesiedziałem pół dnia szukając info i juz mi się chba nie chce soudbara..)))
wszsytkie do dupy są według opinii..
wychodzi na to że trzeba kupować tylko takie za 4 klocki w górę..:shock:
ostatnie typy - sony9000 z racji tego ze mam tv sony 9005.
- samsung Q60 z racji tego że jest w miarę wypasiony w systemy i można do niego tanio dokupić satelity

a jeszcze nowe narty muszę szybko kupić ..też mi zajmie ale tu mniejszy problem z modelem..
 
Do góry