sony40 ex 500 czy samsung40 c650

adamek62

New member
Witam!Sony40 ex500 czy Samsung40 c650 a może inny o podobnych parametrach.Prosze o pomoc w wyborze tv,nie wiem który wybrac.Sygnał z UPC cyfrowy,kilka programów HD.Dziekuje z góry za pomoc.Pozdrawiam!
 

Ares78

New member
Najpierw warto byłoby określić warunki jakimi dysponujesz, np. nasłonecznienie pomieszczenia, pory w jakich zazwyczaj oglądasz telewizje, czy będzie podłączona konsola... Kolejna sprawa to, że drugi model dopiero co wchodzi na rynek i jak na razie jest stosunkowo niewiele opinii na jego temat (zapewne w niedługim czasie się to zmieni). Na temat ex500 masz dużo informacji w temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/4...55ex500-nowe-ccfl-opinie-test-wszystko-o.html
 

adamek62

New member
Witam!Dodam że pokój jasny,pory oglądania tv różne raczej w nocy.Korzystam często z blu-ray a także konsola psx3.Dziekujęi Pozdrawiam!
 

MAdam

New member
Nie wiele wiadomo o serii C650, a przynajmniej ja nie wiem czy poprawiono głowny mankament z serii B650 czyli artefakty przy 100Hz. Konkurent w 2009 W5500 dla B650 radził sobie z tym dużo lepiej, tak samo BE3 od Sony lepiej radziło sobie z SD niz Sammy B650. EX500 to taka ulepszona wersja W5500 na tym samym silniku, a C650 jest na nowym silniku, jednak czy efektywniejszym czas pokaże, albo popytaj chłopaków co już kupili, tylko nie wiem, czy będą mieli porównanie czy ich C650 jest taki a nie inny.
 

MAdam

New member
O jakich artefaktach piszesz? Sledze od poczatku temat o B650 i nikt na to nie narzekal.
Np rozmycia, szarpania wokół postaci, przedmiotu w ruchu, głownie chodzi o materiał 24 FPS, ale nie tylko. W serii B i tak był już postęp, ponieważ zastosowano ręczne ustawienie rozmycia i skoków jednak w praktyce nie wiele dało się tymi suwakami zniwelować ten efekt. Dlaczego nikt nie pisał? Hmm może dlatego, że trzeba mieć to i to aby mieć porównanie. Ja dopóki nie zobaczyłem działania 100Hz na Sony W5500 myślałem, że w B651 działa dobrze i nie może być lepiej. Jest część ludzi, którzy uważają że efekt teatru jest "blee" i wyłączają opcję i nie przeszkadza im jak na ich ekranie panuje wszechogarniający judder. Po to wymyślono 100/200Hz w LCD aby ten wg mnie nie przyjemny efekt eliminować. Ale to jest moje zdanie i ja "lubię efekt teatru" A co do całego tematu B650 uważam, że został troszkę zdominowany nie o dyskusjach właśnie na działaniu elektroniki, czy jakości obrazu tylko o dodatkowych opcjach (funkcjach)multimedialnych, w które jakby nie patrzeć model B650 był dobrze wyposażony
 

adamek62

New member
Witam!Jestem od wczoraj posiadaczem Sony 40EX500.O zakupie tego tv zdecydowały głównie opinie na tym forum.Kupiłem w Neonet za 2999 zł,można było taniej w sklepach internetowych ale nie chciałem zwlekac z decyzją kupna.Tv dobrze zapakowany,nieduże gabaryty opakowania.Po rozpakowaniu łatwy i szybki montaż na solidnej obrotowej podstawie,wykonanie nie budzi zastrzeżen nic nie odstaje nie trzeszczy.Małym minusem może byc zbyt połyskliwa ramka ekranu,reszta ok.Po włączeniu łatwe i czytelne w obsłudze menu,pilot ciekawy intuicyjny,dobrze leży w dłoni i wygląda na trwały.Obraz analogowy średni(po ustawieniach indywidualnych znacznie lepszy)natomiast cyfrowy bardzo dobry a HD nie można wzroku oderwac!Trzeba się pobawic ustawieniami,kolory żywe,dobra czerń,brak smużenia,dzwięk super.Internet(przewodowy) i usb odtwarza bez zarzutu.Myślę że w tej cenie jeden z lepszych tv na rynku.Polecam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
postaraj się o skalibrowanie . Sony wymaga kalibracji , a wówczas zobaczysz drugi wymiar jakości
009_P1090332.JPG
 

OSP110233

New member
No to teraz to mnie zachęciłeś do zakupu ... jak nic kupuje ... wale w ciemno jak ćma w ogień ... nie ma to jak subiektywna ocena heheheh :)
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z zakupu :)
 

Ares78

New member
Jakby nie patrzeć każda ocena moja, Twoja, czy też osoby piszącej recenzje, testy na łamach portalu jest w mniejszym bądź większym stopniu subiektywna i niewiele na to da się poradzić. Dlatego po lekturze, tematów, testów warto wybrać się samemu do salonu i sprawdzić interesujący nas model, każdy inaczej postrzega obraz.
 

piotr.piorko

New member
Witam, podczepię się pod ten wątek bo mam ten sam problem:) Mam zamiar kupić TV. Czytam to forum od jakiegoś czasu i zawęziłem zestaw tv do w/w modeli, lecz nie upieram się przy nich jak również nie musi to być koniecznie LCD. Wymogiem dla mnie jest DLNA i niczego bez tej tech. nie biorę pod uwagę. Czy moglibyście, szanowni koledzy, pomóc mi w wyborze.

Wymiary pokoju: 4x5
Preferowana wielkość matrycy: 40, 42
Preferowana technologia: LCD - ale nie upieram się przy niej
Preferowane marki: Sony, Samsung ale również nie będę się przy nich upierał na siłę
Jaki sygnał: głównie SD, trochę HD
Jaka odległość od ekranu: ok 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia: cyfrowa kablówka UPC, DVD, PC po DLNA
Jaka klasa cenowa: 3500 - 4000 zł (ze wskazaniem na dolną granicę)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: późne popołudnie i wieczór
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna po zachodniej stronie + rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2 a jak dzieciak podrośnie to 3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost, lecz zdarza się, że z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: filmy, wiadomości, sport, trochę publicystyki
Ma stać czy wisieć: stać
Czego oczekuję: jak chyba każdy dobrej jakości obraz
Full HD czy HD ready:Full HD
Jaki masz telewizor: CRT 29"
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Np rozmycia, szarpania wokół postaci, przedmiotu w ruchu, głownie chodzi o materiał 24 FPS, ale nie tylko. W serii B i tak był już postęp, ponieważ zastosowano ręczne ustawienie rozmycia i skoków jednak w praktyce nie wiele dało się tymi suwakami zniwelować ten efekt. Dlaczego nikt nie pisał? Hmm może dlatego, że trzeba mieć to i to aby mieć porównanie. Ja dopóki nie zobaczyłem działania 100Hz na Sony W5500 myślałem, że w B651 działa dobrze i nie może być lepiej. Jest część ludzi, którzy uważają że efekt teatru jest "blee" i wyłączają opcję i nie przeszkadza im jak na ich ekranie panuje wszechogarniający judder. Po to wymyślono 100/200Hz w LCD aby ten wg mnie nie przyjemny efekt eliminować. Ale to jest moje zdanie i ja "lubię efekt teatru" A co do całego tematu B650 uważam, że został troszkę zdominowany nie o dyskusjach właśnie na działaniu elektroniki, czy jakości obrazu tylko o dodatkowych opcjach (funkcjach)multimedialnych, w które jakby nie patrzeć model B650 był dobrze wyposażony
Niestety na podstawie zabaw w sklepach z Samsungiem, nie moge stwierdzic tego samego co Ty. Moze to kwestia gustu, ale ja zadnych szarpan i skokow nie widzialem.
 

adamek62

New member
Witam!Po killku dniach użytkowania Sony 40EX500 jestem zadowolony z zakupu.Po odpowiednim skalibrowaniu obrazu jakośc odbioru dobra.Nie jestem znawcą ale przeciętnym użytkownikiem.Dzięki uprzejmości sprzedawcy w sklepie Euro-Agd porównałem kilka modeli na różnych sygnałach i ustawieniach EX500 wypadł najlepiej,to moje osobiste odczucie.Porównywałem Sony EX500,SonyEX700,Samsung C650 oraz Sharpa LE705.Oczywiście że każda ocena tv jest subiektywna a wybór moim zdaniem kieruje się pod własne oczekiwania.Rozsądna cena,wykonanie i przyzwoite parametry przemawiają za kupnem tego tv.Pozdrawiam!
 

MAdam

New member
Niestety na podstawie zabaw w sklepach z Samsungiem, nie moge stwierdzic tego samego co Ty. Moze to kwestia gustu, ale ja zadnych szarpan i skokow nie widzialem.

Czemu niestety, może stety, jeśli Ci odpowiada to bierz Sama, ja podpowiadam z doświadczeń domowych i róźnych materiałów a nie tylko sklepowych. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, ze Sony EX500 ma jeszcze lepiej dopracowane 100Hz niż W5500. Jest naprawdę ekstra, widać różnicę :)
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Czemu niestety, może stety, jeśli Ci odpowiada to bierz Sama, ja podpowiadam z doświadczeń domowych i róźnych materiałów a nie tylko sklepowych. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, ze Sony EX500 ma jeszcze lepiej dopracowane 100Hz niż W5500. Jest naprawdę ekstra, widać różnicę :)
Sony ma 100Hz, a niewiedziec czemu Samsung w Polsce oferuje rowniez 100Hz, gdzie na anglojezycznym forum jest mowa o 120Hz w modelu C650 i C620. Tam ktos zauwazylem artefakty, o ktorych wspomniales ;)
 

MAdam

New member
120Hz jest na Rynek USA podawany, ponieważ tam jest ntsc, i 60Hz, no i jak chcesz podwoić no musi być 120 Hz :) Ale każdy model 100Hz obsłuży 120Hz, żaden problem. Jeśli podasz mu sygnał 60Hz i włączysz motion flows to bedzie 120 Hz. Ja przez komputer podaje na Soniaczu wszystkie sygnały 24hz,50hz,60hz. Oczywiście musisz mieć tak nadawany materiał. Dla przykładu masz ustawioną rozdzielczość 1920x1080x60hz to oczywistym jest jak właczysz film z 25Hz(albo 50) to będziesz miał przeskoki i błędy i odwrotnie tak samo. Musisz wtedy ustawić 1920x1080x50Hz i będzie dobrze. Ale reasumując ja sprwdzam ten element prostymi programami na komputerze. Widzę na przykładzie bardzo szybko przemieszczających się przedmiotów, jakie ew. zakłocenia wprowadza układ 100 Hz i po porównaniu (zaznaczam serii B651) Sony W5500 radził sobie lepiej o EX500 już nie wspominając. Nie wiem jak w serii C, ponieważ nie miałem możliwości testowania jej w domu, bo tylko takie cos daje pełny obraz dla własnego oka.
 

Sławo

New member
Samsung vs Sony

Wielu ludzi kupując LCDka porównuje modele w sklepie i uważa że w domu będzie tak samo......
Kto siedzi w temacie wie, że sklep stara się sprzedac za wszelką cenę, a po zakupie to już Twój wybór.... Patrzenie na parametry papierowe nic nie daje.... ideałem byłoby zatachanie obu gratów do domu przeprowadzenie testów w warunkach bojowych na posiadanym sygnale.... To jest to.
Nie znam Samsunga ale mam EX500 - "46" i powiem, że się nie zawidziesz.... Są "papierowo" lepsze sprzęty typu Sharp, Philips, ale Sony to Sony..... cudów nie ma ale jest to ciągle stary dobry sony.... chociaż spotkałem się z opinią że najlepiej z SD radzi sobie Philips... niestety jest droższy a model z serii 8404H ma tandetną ramkę wokół krawędzi i A.S 2 która łącznie szama prawie 300W.... Pzdr
 
Do góry