Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

MAdam

New member
SONY KDL-32/37/40/46/55EX500 – „Najwyższy” na placu boju w stajni SONY model na 2010 rok z tradycyjnym podświetleniem CCFL backlight.


SONY na 2010 rok zafundowało nam mnóstwo modeli, aż trudno na pierwszy rzut oka wyselekcjonować te które właściwie mogą odegrać poważniejszą rolę na naszym rynku. Po bliższej analizie zauważymy, że większość nowych LCD od SONY oparte jest na podświetleniu EDGE-LED. Jedyny model CCFL, który ma porównywalną specyfikację z obecnym W5500 to SONY KDL-EX500. Będzie prawdopodobnie dobrą ofertą dla średnio wymagającego klienta z mniejszym portfelem ceniącego sobie jakość. Cena już po wprowadzeniu na rynek ma być niższa niż obecna na modele W5500. Jeśli ta jakość będzie co najmniej taka jak W5500, to na pewno znajdzie swoich zwolenników, a jego dodatkowym atutem może okazać się właśnie brak podświetlenia edge-led.

Kluczowe funkcje wg. Sony Polska: (specyfikacja np. dla USA jest inna, oprócz oczywistego tam 120Hz, to pojawia się BE2, prawdopodobnie jest to pomyłka. Wg oficjalnych stron SONY -w Europie Model EX500 oparty jest na silniku BE3)



  • Technologia Motionflow 100Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu – płynność i ostrość szybko zmieniających się obrazów w sporcie, kinie akcji itp. dzięki technologii zapewniającej dwa razy więcej klatek niż na zwykłym telewizorze 50 Hz
  • Wi-Fi Ready – możliwość podłączenia adaptera sieci bezprzewodowej albo klucza USB w celu łatwego łączenia się z domową siecią bezprzewodową bez wprowadzających bałagan kabli
  • BRAVIA Internet Video – podłączanie telewizora do Internetu w celu korzystania z serwisów internetowych, wyświetlania filmów na pełnym ekranie i oglądania programów przeoczonych w telewizji (dostępne usługi zależą od kraju)
  • DLNA – przesyłanie do telewizora BRAVIA filmów, muzyki i zdjęć ze znajdujących się w dowolnym punkcie mieszkania kompatybilnych urządzeń, takich jak laptop, telefon komórkowy czy odtwarzacz muzyczny
  • BRAVIA ENGINE 3 – imponująca szczegółowość obrazu, optymalny kontrast i większa wierność barw
  • USB Media Player – możliwość podłączenia urządzenia USB i odtwarzania na telewizorze filmów, muzyki i zdjęć
  • Tryb Cinema – możliwość wybrania dwóch trybów dających wrażenie uczestnictwa w prawdziwym seansie filmowym, z niepowtarzalną fakturą filmu i zoptymalizowanymi ustawieniami koloru i jasności
Model Sony KDL – EX500 ma być dostępny w Polsce już w lutym tego roku w rozmiarach 32/37/40/46/55 cali. Pomimo,iż wg klasyfikacji modeli SONY na 2010 rok KDL-EX500 znajduje się dużo niżej niż KDL-W5500 w roku 2009 to i tak może wywołać spore zamieszanie w swojej klasie cenowej.
 

Attachments

  • sony1.jpg
    sony1.jpg
    201,1 KB · Wyś: 3925
  • sony2.jpg
    sony2.jpg
    40 KB · Wyś: 1647
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Podsumowanie jak najbardziej trafne, jeżeli cena będzie atrakcyjna (a na taką się zanosi) to może być bardzo ciekawie. Zwłaszcza, że model został wzbogacony funkcjami których użytkownikom brakowało najbardziej- chociażby wifi czy większa funkcjonalność USB (divxy). Oczywiście wszystko musi wyjść w praniu, aczkolwiek do premiery nie jest już daleko :)

Co do BE2 to zapewne błąd, dużo bardziej prawdopodobne jest zastosowanie nowszego procesora obrazu.
 

Łukasz_21

New member
co do ceny EX 500 - będzie dostępny od 15 lutego w cenie 2887 zł - 32 cale, 37 cali - 3303 zł. 40 cali - 3510 zł, 46 cali - 5164 zł. Pojawił się ten model już w sklepie internetowym..
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
W normalnych polskich sklepach modele EX500 w lutym będą w podobnych cenach do ich rozmiarowych odpowiedników W5500, a nawet ciut tańsze, no chyba, że na łeb pójdą teraz W5500. Przykład tego sklepu co podał kolega nie jest zbyt trafny, ponieważ w tym sklepie obecnie np. 46W5500 kosztuje 4959 zł,a koszt transportu to 344zł, więc odpuśćmy sobie taki wirtualny sklep za wykładnik. Lada dzień pojawią się oferty w prawdziwych polskich sklepach internetowych, więc już bardzo krótko :)
 

Ares78

New member
Jeżeli te zapowiedzi dotyczące cen się sprawdzą to można spodziewać się niezłego przetasowania na rynku, jakby nie patrzeć możliwości większe od w5500, a w dniu premiery będzie tylko nieznacznie droższy

MAdam, a masz jakieś przecieki tego typu w stosunku do pozostałych wchodzących modeli? :wink:
 

Hartson

New member
Bez reklam
W warszawskiej Arkadii w sklepie Sony Style, jest jeden z modeli z podświetleniem Edge LED 52" z nowej linii. Na razie tylko na prezentacji obrazu 3D.
Oglądałem, zauważyłem granatową czerń na wprost i clouding. To samo mają Samsungi 7000/8000. Niestety, to chyba przypadłości Edge LED, których pewnie nie da się przeskoczyć.
 

MAdam

New member
W warszawskiej Arkadii w sklepie Sony Style, jest jeden z modeli z podświetleniem Edge LED 52" z nowej linii. Na razie tylko na prezentacji obrazu 3D.
Oglądałem, zauważyłem granatową czerń na wprost i clouding. To samo mają Samsungi 7000/8000. Niestety, to chyba przypadłości Edge LED, których pewnie nie da się przeskoczyć.
Właśnie dlatego EX500 może okazać się bardzo pożądanym modelem. Większości z nas nie będzie stać na najwyższy model, a tylko ten nie będzie miał edge-led. EX500 co prawda to tylko CCFL, ale już wg mnie w W5500 (oprócz cloudingu oczywiście) wyglądało to nieźle.
 

MAdam

New member
Jeżeli te zapowiedzi dotyczące cen się sprawdzą to można spodziewać się niezłego przetasowania na rynku, jakby nie patrzeć możliwości większe od w5500, a w dniu premiery będzie tylko nieznacznie droższy

MAdam, a masz jakieś przecieki tego typu w stosunku do pozostałych wchodzących modeli? :wink:

He he ;) to raczej nie przecieki, tylko obserwacja rynku, wiemy z doświadczenia, że sugerowane ceny detaliczne producentów nijak się mają do faktycznych, które mamy na rynku. Wprowadzanie nowych modeli też jest specyficznym okresem. Ja przedstawiłem do dyskusji modele, które w najbliższym czasie, czyli w już w lutym wchodzą do sprzedaży, czyli modele EX500 i HX700. Pomijam modele EX400 i EX300, które po prostu mnie nie interesują.
 

ravaillez

New member
Dużo zależy od testów i ocen samego telewizora, ale jeśli będzie utrzymany co najmniej poziom obrazu w5500 + większe możliwości multimedialne to zapowiada się kolejny lider popularności. Co do prowadzenia to wiadomo którego lutego znajdzie się na półkach? Bliżej początku miesiąca czy pod koniec?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli te zapowiedzi dotyczące cen się sprawdzą to można spodziewać się niezłego przetasowania na rynku, jakby nie patrzeć możliwości większe od w5500, a w dniu premiery będzie tylko nieznacznie droższy

MAdam, a masz jakieś przecieki tego typu w stosunku do pozostałych wchodzących modeli? :wink:

Klasa Kino
-KDL HX 900-czerwiec 52,46 cali
-KDL HX 700-luty 46,40

Ekstraklasa
KDL LX 900-czerwiec 60,52,40

Klasa Styl
-KDL NX 800-marzec 52,40
-KDL NX 700-marzec 46,40
-KDL NX 500 marzec 40,32

Klasa Popularna-Dobry Wybór
-KDL EX 700-marzec 60,52,46,40,32
-KDL EX 600-kwiecień 40,32
-KDL EX 500-luty 55,46,40,37,32
-KDL EX 40 B-maj 40,32
-KDL EX 400-luty 46,40,37,32
-KDL EX 300-luty 32,26,22
 

Ares78

New member
Super, za czymś takim właśnie się rozglądałem, wychodzi na to, że pierwsze modele pojawią się już stosunkowo niedługo, gdzieś w sieci spotkałem się z datą 15 lutego nie wiem na ile jest to sprawdzona informacja, o tyle byłoby fajnie, że skoro promocja 5 lat gwarancji jest przedłużona do końca przyszłego miesiąca, to można mieć nowy telewizor na lepszych warunkach.
 

memłon

New member
(...)o tyle byłoby fajnie, że skoro promocja 5 lat gwarancji jest przedłużona do końca przyszłego miesiąca, to można mieć nowy telewizor na lepszych warunkach.

Nie ma co się podniecać tym przedłużaniem promocji. Sony robi potencjalnych klientów w konia tą niby kończącą się promocją. Za miesiąc znów przedłużą. Itd, itd, itd... Robili już tak parę razy a naiwniacy lecieli do salonów jak stado baranów, żeby zdążyć.
 

gafon

New member
To mój pierwszy post więc na wstępie witam wszystkich:) Znane są już ceny modeli EX500 u autoryzowanego przedstawiciela Sony (video-top.pl):
32 cale - 2749 PLN
37 cali - 3199 PLN
40 cali - 3599 PLN.
Jak na nadchodzącą premierę to chyba nie jest tak źle:)
Pozdrawiam.
 

Ares78

New member
Biorąc pod uwagę, że popularny model w5500 po roku na rynku osiągnął pułap około 3200zł za 40 cali, to 3600zł na premierę jest świetnym wynikiem. Tym bardziej, że szperając po sklepach internetowych będzie można kupić go na pewno sporo taniej, także ciekawy jestem jak będzie prezentował się obraz, bo parametry na "sucho" wyglądają bardzo przyjemnie.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Pamiętajcie o tym iż seria EX 500 jest reklamowana przez Sony jako uboższy brat serii W 5500 i jest polecana osobom dysponujących mniejszym zasobem finansowym ,tak więc ceny wcale nie są aż tak bardzo atrakcyjne.

Na pewno videofile powinny tą serię sobie odpuścić i nie brać ją pod uwagę.
 

Łukasz_21

New member
Pamiętajcie o tym iż seria EX 500 jest reklamowana przez Sony jako uboższy brat serii W 5500 i jest polecana osobom dysponujących mniejszym zasobem finansowym ,tak więc ceny wcale nie są aż tak bardzo atrakcyjne.

Na pewno videofile powinny tą serię sobie odpuścić i nie brać ją pod uwagę.

vienna1980 to w takim razie jaka jest znacząca różnica pomiędzy w5500 a EX500 skoro EX500 jest uboższym bratem w5500 ??
 

gafon

New member
Ja myślę, że mądrzejsi będziemy po pierwszych testach. Na razie nie do końca wiadomo czy faktycznie będzie to "uboższy brat", bo specyfikacja nie wygląda źle. Jeśli okaże się, że jakość obrazu taka jak w5500 a do tego większa funcjonalność usb (a na to wygląda), to chyba naprawdę ex500 będzie ciekawą opcją.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
vienna1980 to w takim razie jaka jest znacząca różnica pomiędzy w5500 a EX500 skoro EX500 jest uboższym bratem w5500 ??

Jeżeli Sony reklamuje tą serię w ten sposób to znaczy że będzie to telewizor dla mniej wymagających użytkowników,a będzie to polegało przede wszystkim na oszczędności użytych materiałów i podzespołów i może tańszej matrycy.

A z drugiej strony jest to nowy model,a więc muszą wprowadzić trochę nowinek technologicznych jest to już przyjęta taka reguła nowych modeli,ale nie zawsze nowy model może być o wiele lepszy od poprzedniego modelu.pod wieloma względami.

Kryzys który dotknął również firmy elektroniczne spowodował że tną koszty wstawiając do swoich telewizorów coraz tańsze i gorszej jakości podzespoły,już Sony w serii 5500 bardzo obciął koszty telewizorów w stosunku do modeli 4500.
 

MAdam

New member
Dostałem dzisiaj informację od Sony, iż modele EX500 będą najwyższym modelem z podświetleniem CCFL, ale tylko w swojej serii tzw. "Dobry wybór". W serii "Kino" jest jeszcze wyższy 200 Hz model HX700, który także będzie podświetlany lampami CCFL(ew. WCG-CCFL) i premierę sklepową będzie miał razem z EX500.
 
Do góry