Sony XR-55A90J pierwsza konfiguracja

maciekmm

Member
Nie jest tak prosto niestety. Wiem ze w cywlizowanych krajach wymieniaja w wiekszości przepadków uszkodzone a90j na a95k. U nas niestety będą robić wszystko żeby nawet nie naprawić usterki a co dopiero wymiana...
 

maciekmm

Member
Niestety problem z plynnoscia na przewijanych paskach informacyjnych w aplikacji C+ online to norma. Problem zwiazany jest z przesylaniem sygnalu 50hz podczas gdy tv niejako wymaga 60hz (info ze wsparcia Sony).

Czy Wasze a90j rowniez potrafią wydać pstrykający dźwięk przy wyłączonym a czasami nawet włączonym tv ? Pstryk jest bardzo podobny do tego ktory słychac podczas włączania/wyłączania tv.
 

maciekmm

Member
Cześć, Dzisiaj był u mnie serwis Sony i po zademonstrowaniu zacięć przesuwających się pasków informacyjnych stwierdzili że jest płyta główna do wymiany.
Czy ktoś z Was może mi pomóc i ma być może zainstalowaną aplikację w której jest np tvn24 (npC+ online lub Vectra online) ? Prosiłbym o sprawdzenie czy na Waszych telewizorach też tnie , szarpie litery na przesuwających się paskach (najbardziej widoczne na tvn24). Na AV forum przeczytałem że a90j ma problem z aplikacjami które są tworzone na 50Hz i dlatego potrafią ciąć. Ktoś miał podobny problem z paskami na aplikacji Sky. Na razie nie zdecydowałem się na wymianę płyty zwłaszcza że cała procedura trwałaby 2tyg (nie wymieniają w domu...). Nie jestem przekonany czy to pomoże.
 

maciekmm

Member
Nie pomogło nic i mało tego , nadal nie uzyskałem nigdzie odpowiedzi czy ten tv juz tak poprostu ma czy jednak to jest jakas usterka... Litery na paskach migoczą na wszystkich źródłach (sat, dvbt) najwiecej jednak w aplikacjach.
 
Do góry