Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

SEBOL74

Member
Bez reklam
above.pl
pobawilem sie troche w weekend z materialami HDR i jednak bezwzględnie wolę mieć x-dr na "duże". Przy wyłączonym nie zauważyłem znaczącej poprawy głębi czerni natomiast spadek jakości samego materiału hdr jest dość znaczny. Obraz przyciemniony, troche mniej ostry a kolory też nie te. Coś za coś ale ja zostaje przy opcji x-dr na "duże" i local dimming "duże".
A jak masz ustawioną jasność i kontrast przy hdr? Ja oba mam na "max".
 

abovePL

New member
above.pl
pobawilem sie troche w weekend z materialami HDR i jednak bezwzględnie wolę mieć x-dr na "duże". Przy wyłączonym nie zauważyłem znaczącej poprawy głębi czerni natomiast spadek jakości samego materiału hdr jest dość znaczny. Obraz przyciemniony, troche mniej ostry a kolory też nie te. Coś za coś ale ja zostaje przy opcji x-dr na "duże" i local dimming "duże".
A jak masz ustawioną jasność i kontrast przy hdr? Ja oba mam na "max".

Nie zauważyłeś, że paski mniej rozkwitają? Na wyłączonym XDR masz ok. 500-600 nitów jasności czyli coś jak oled. Z XDR prawie drugie tyle.

Przy HDR jasność obowiązkowo maks. Kontrast 88 i materiał HDR w trybie Kino. Miałem przeprowadzoną profesjonalną kalibrację także to nie jest mój wymysł.

Local Dimming na dużym poprawia czerń, ale zbyt mocno przypala jasne elementy. Znacznie gorszy efekt niż na średnim i z xdr off. Testowałem oba ustawienia np. w Incepcji czy Helikopterze w Ogniu.

Z potwierdzonego info wiem, że Sony skalibrowało kolory, kontrast i ogólnie jakość obrazu pod średnie lokalne wygaszanie. Chcieli zbliżyć się do monitorów referencyjnych. W momencie jak ustawisz duże, to kolory wychodzą poza wzorzec co zresztą widać np. czerwone odcienie skóry itp.

Także tak źle i tak niedobrze.

Wiadomo z XDR OFF tracisz jasność, ale jak oglądasz w ciemności to w sumie efekt jest lepszy i oczy się nie męczą. Co innego za dnia.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Miałeś kalibrację profesjonalną dla xh90?


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

SEBOL74

Member
Bez reklam
abovePL, to teraz wszystko jasne. Bylem przekonany ze cały czas piszesz o modelu xh90. A xh95 to troche inna bajka, wiec nie ma najmniejszego sensu porównywać ustawień i doznań.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
No dokładnie. To jest jednak zupełnie inny tv.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

garibaldi

Member
Witajcie
Mam pytanie trochę z innej beczki. Da się jakoś wyłączyć aplikację/zresetować bez wyłączania tv ?
Raz na 2 - 3 tygodnie znika mi dźwięk z YT, Netflix, AmazonPrime zaczyna klatkować albo w ogóle nie odtwarza filmu i buforuje w nieskończoność. Pomaga tylko albo wyłączenie z gniazdka albo długie przyciśniecie z pilota klawisza off. Może jest jakiś soft który czyści i wyrzuca apki z pamięci ?


Podobnie ma z wifi jak odepnę od 5g to już 2 raz nie przyłączy się. Ale po resecie tak.
 

ClaudeB

Member
Witajcie
Mam pytanie trochę z innej beczki. Da się jakoś wyłączyć aplikację/zresetować bez wyłączania tv ?
Raz na 2 - 3 tygodnie znika mi dźwięk z YT, Netflix, AmazonPrime zaczyna klatkować albo w ogóle nie odtwarza filmu i buforuje w nieskończoność. Pomaga tylko albo wyłączenie z gniazdka albo długie przyciśniecie z pilota klawisza off. Może jest jakiś soft który czyści i wyrzuca apki z pamięci ?


Podobnie ma z wifi jak odepnę od 5g to już 2 raz nie przyłączy się. Ale po resecie tak.

A jak wybierzesz w ustawieniach daną aplikacje i dasz "wymuś zatrzymanie" to nie pomaga?
To jak hard reset, powinno pomóc. Mnie się często wiesza player i to pomaga.
 

jabba92

New member
Wczoraj udało mi się zamówić 75XH9096 w cenie 4500zł, ostatnia sztuka na sklepie (nie outletowy). Kupiłem na szybko i telewizor dopiero mają przywieźć w czwartek więc mam jeszcze jakieś pole manewru by zrezygnować.
W sklepie pokazali mi zamknięty karton - niby nie otwierany, nie z zwrotu i sprzedają by się pozbyć (mieli jeszcze kolejną sztuka ale już outletową w tej samej cenie).

Czy możecie mnie upewnić w przekonianiu że dobrze zrobiłem?

ps. dla pewności oznaczyłem długopisem ten karton by czasami nie wysłali mi czegoś innego :)
 

jabba92

New member
Wczoraj udało mi się zamówić 75XH9096 w cenie 4500zł, ostatnia sztuka na sklepie (nie outletowy). Kupiłem na szybko i telewizor dopiero mają przywieźć w czwartek więc mam jeszcze jakieś pole manewru by zrezygnować.
W sklepie pokazali mi zamknięty karton - niby nie otwierany, nie z zwrotu i sprzedają by się pozbyć (mieli jeszcze kolejną sztuka ale już outletową w tej samej cenie).

Czy możecie mnie upewnić w przekonianiu że dobrze zrobiłem?

ps. dla pewności oznaczyłem długopisem ten karton by czasami nie wysłali mi czegoś innego :)

Telewizor już zawieszony. Przyjechał właściwy karton, wszystkie folie były naklejone. Byłem już pewien że nówka (a nie outletowy) ale dodatkowo sprawdziłem menu serwisowe gdzie ilość godzin przepracowanych wynosiła 0.

Jak w tej cenie to jestem bardzo zadowolony, 75 cali z 4k120hz + obraz bdb to bym raczej nie znalazł za 4500zł. Bałem się trochę kątów widzenia ale jest spoko. Jedyne co mi się lekko nie podoba to odbicia, ale to przypadłość większości TV.
Kolega miesiąc temu kupił 75xh9505 za 9000+zł to mu lekko gul skoczył jak się dowiedział o mojej okazji :hihi:
 
Do góry