Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

ralotm

New member
a opłaca sie dokładać do modelu z tego roku ? Ja wiem, że to grosze wychodzą jeśli chodzi o zużycie prądu, ale jednak nowszy model
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja też po ustawieniach od Kikiego jestem w miarę zadowolony - denerwuje mnie tylko takie dropienie, mrowienie w niektórych filmach szczególnie na netflix. Nie występuje to cały czas, czasami się pojawia czasami nie. Nawet w tym temacie chłopaki pisali o tym właśnie że słabo skaluje ten tv, może to o to chodzi sam nie wiem...
 

SDman

Banned
Masz możliwość porównania z innego urządzenia strimingowego ?
Ciekawe czy to wina apek wbudowanych.
Przykład Philips 8535 -na PS3 obraz sporo lepszy niż na 4k wbudowanym.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
O philipsie już nie mówmy, pozbyłem się dziada i tyle... :) Teraz mam sony 9096 i jest o niebo lepiej. Nic nie plami, nie ma artefaktów, kolory super gdyby tylko to mrowienie jeszcze wyeliminować... Oglądałem serial "New Amsterdam" na netflix, tam birtate jest 2-3 mb i działało ok. Teraz oglądam "Czarna lista" i tam są sceny gdzie się to mrowienie pojawia (nie zawsze oczywiście). Mogę odpalić na ps3 albo na kodi, tylko odpalając na kodi lepiej by było odpalić z innego urządzenia (dekoder) czy instalować kodi na tv?
 

ralotm

New member
Panowie da sie tak zrobić z tym TV jak robiłęm w LG żeby połączyć sie przez wi fi z laptopem i żebym mial ekran na TV z laptopa ?
 

ClaudeB

Member
Po pewnym czasie od kupna, mogę stwierdzić, że ten tv to pomyłka. Być może lichy egzemplarz, ale jak za tę kasę to porażka. Słaba ostrość obrazu, DSE czyli dla sportu słaby. Filmy też bez szału, ruch nienaturalny, a gdy się wyłączy poprawę płynności to obraz drży. Niestety nie mogę już zwrócić tego tv, a chciałbym bardzo. Stary budżetowy Panasonic z 2013 ma lepszy obraz niż ten chwalony w testach Sony.
 

juzeg76

Member
Ja też jakoś bez rewelacji oceniam obraz. W drugim pokoju mam Samsung q70 i tam obraz ostry jak zyleta. Treści 4k są w porządku ale zwykła telewizja hd o wiele słabiej od samsunga...
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie mam takowych problemów jak wyżej opisane na swoim 9096. Obraz ostry, nic nie drży, nic się nie wiesza, nie restartuje, wszystko jest ok. Jedyny problem z soundbarem że nie zawsze chce się załączyć gdy odpalam tv. Jeżeli włączę dekoder pierwszy to dekoder włączy tv i soundbar i jest ok. Jednak nie zawsze dekoder jest mi potrzebny np do HBO GO czy Netflix i wtedy muszę pokombinować żeby soundbar się podłączył... Trochę to denerwujące no ale dramatu nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry