Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Petru23

Banned

Attachments

  • IMG_20210223_214303.jpg
    IMG_20210223_214303.jpg
    29,1 KB · Wyś: 69
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie jakie ustawienia na telewizorze ?
Jaka ostrość ?
Bo obydwa są dokumentowane w innych warunkach oświetlenia, a tak się nie da ocenić różnic.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... i pytanie, na który TV obiektyw ustawił ostrość, bo przecież stoją w różnej odległości a więc siłą rzeczy, jeden musi być bardziej ostry jak drugi.
Sygnał nie leci też z jednego źródła tylko z dwóch różnych modeli dekoderów. Już z tego powodu potrafią być duże różnice. Przemieliłem u siebie kilka modeli dekoderów ostatnio i mogę potwierdzić, że niektóre modele ostrzą lepiej a inne wyraźnie grzej (mydło).
Na zdjęciu widać też, różny kąt ustawienia obu TV względem obiektywu. Już z tego powodu mogą wyjść różnice w ostrości ich obrazu na zdjęciu.

Poza tym, chcąc zrobić wiarygodne porównanie, trzeba by ustawić aparat na statywie równo przed TV i ustawić na sztywno kompozycję (odległość, przesłonę, czas naświetlania, ISO, balans bieli itp.). Zrobić jedną fotkę materiału na 4K i np. 720p a później kolejny TV postawić w identyczny sposób w miejsce poprzedniego, sprawdzić czy wszystkie ustawienia są na pewno identyczne (warto zrobić wcześniej reset) i odpalić ten sam materiał z tego samego urządzenia i zrobić ponownie te same fotki. Oczywiście komórka się do tego nie bardzo nadaje, raczej jakaś lustrzanka/bezlusterkowiec. Dopiero tak zrobione zdjęcia mają jaką wartość porównawczą. W innych warunkach mogą wyjść cuda, nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Ale po co? Przecież każdy u mnie w domu widzi różnice gołym okiem. Mnie się micha cieszy, bo mam ostro tak jak chce.
A ostrość łapana jak już na tym ma dole a i tak xh9005 ostrzejszy.

I tyle razy mówiłem, że to nie porównania dla kolorów itp tylko podstawowe różnice jakie zobaczymy gołym okiem.

Jak ktoś w Kielcach będzie to zapraszam, sam sobie zobaczy o co się rozchodzi ;)
 

SDman

Banned
To najważniejsze i oczywiście daje tą różnicę z sygnału, który preferujesz.
Potwierdzają również Twoje testy, że sztuka sztuce nie jest równa, a w pandemicznym roku to chyba w tych "niedoróbkach" osiągnięto szczyt.
Szkoda, że nie wybieram się w rodzinne strony -wpadłbym, pozdrawiam Kielce.
 

sharezz

New member
Nie było mnie tu prawie dwa miechy, wracam a Petru nadal kupuje telewizor [emoji23] Szacun dla żony, serio [emoji846] jak długo trwa ta akcja? Od października? [emoji846]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sharezz

New member
A co w końcu? Bo z ostatnich wpisów nie umiem stwierdzić, trochę tu zamotaliście [emoji14]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Petru23

Banned
drugi egx 55xh9005 po którego wracałem się do MM, bo go wczesniej oddałem :)

w sumie, to o ile nic nie pominąłem to
gx810
q77t
hx580
q74t
xh80
hx940
xh85
xh9005 1
nano90
xh9005 2
xh95
xh9096
xh9005 2 - zostaje
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
abovePL - oledy możesz kupować bez obaw.
Mają teraz specjalne zabezpieczenia. A Philips ma system anty wypaleniowy.
Jakość po kalibracji - Cię zachwyci.
 

arekkk

New member
Zmieniłem dekoder na 4K. Zmieniłem kabel Hdmi. I dalej mam małe litery rozmyte i nie ostre. Czy jest to kwestia przyzwyczajenia? Czy oddawać na reklamacje? Nie wiem czy przyjmą bo brałem w promocji ze słuchawkami a wyrzuciłem pudełko od słuchawek męczy mnie to okrutnie dlatego pisze...
Sony 55xh9096
 
Do góry