Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

conqest

Well-known member
Bez reklam
W sensie że na te raty które spisałeś wymienia Ci tv?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
nie, nie. 9096 przyszedł z MExpert, a "kosa" była z MMarkt. Wsadzili go ponownie na półkę jako nowy - otwierany. Widzę też, że hx940 stoi zapakowany mój (list przewozowy jeszcze jest z moim nazwiskiem).
96 jutro oddaję, odbieram mojego 9005 (jeszcze się upewnię, czy to ten bo na pilocie zostawiłem nieświadomie znaczek ;) )
A Neonet jeszcze nie odpowiedział na zwrot xh95. Najwyżej uderzę do sony o wymianę na nowy i jak się uda to puszczę po kosztach komuś nówkę sprawną ;)
 

ClaudeB

Member
Ja mam 9096 i ostrość przeciętna. Kolory spoko, ale DSE widoczne. Chciałem zwrócić, ale euro.com nie przyjmuje w sklepie, tylko trzeba wysłać do Pruszkowa. Nie doczytałem i teraz pluje sobie w brodę bo koszt wysyłki duży.

A w Media Markt to chyba modele 9077. Czy to ten jest taki ostry?
 

ClaudeB

Member
Z tego co czytałem to DPD nie odwozi tv. Ale to sprawdzę jeszcze raz.
Żeby zapłacić 40zl to chyba trzeba brać bez ubezpieczenia...
 
Ostatnia edycja:

arekkk

New member
Kupiłem xh9096 55 cali w mediaexpert na promocji ze słuchawkami.
Nie wiem czy to wina tv ale oczy bolą po dwóch dniach oglądania. Przesiadłem się ze starego LG 42 cali. Obraz wydaje się być w porządku i ogólnie wszystko ładnie świeci. Szczególnie małe napisy wydają się być "rozmazane". Zauważyłem że menu w nc+ jest bardzo rozmyte i nieczytelne.
Ma ktoś może na to radę albo jakieś ustawienia trzeba zmienić?
 

Petru23

Banned
Zmniejsz jasność i wyłącz polepszacze kontrastu. Tryb standard powinien być ok, ew własny z bielą na neutralny ew ciepły.
Ruch ustawiasz w zależności od materiału a co program to inaczej. Albo klisza auto i motion 1/1 albo klisza wyłączona i motion 3/1. Usuniesz wtedy delikatne drżenie obrazu.
Oczy bolaly mnie też od Xh95. Ja to odbierałem jako takie przeswietlenia z krawędzi ruchomych elementów /postaci, jakby poświata. Obraz aż gryzł mózg podczas oglądania w szczególności kontrastowych scen.
 

arekkk

New member
Dzięki za rady.
Jak to wygląda w xh9005? Ktoś mi napisał że to bliźniacze telewizory ale z twoich wpisów wnioskuje że jednak nie...
 

Petru23

Banned
Niby bliźniacze ale między poszczególnymi egz mogą być i są rozbieżności. Miałem q74t i q77t i dwa różne tv. To samo dwa egz xh9005 i ten xh9096.
 

Petru23

Banned
no powiem Ci, ze sam się zastanawiam. Mówię, aby rzucali na stojak to że 99zł za taką operację. Jak się pytam, czy nie upuscili, nie przewrócili itp to , że moge sobie przy kasach sprawdzić. telewizor k@#wa przy kasach.
Położę dzieci to zabieram się za sprawdzenie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... Przesiadłem się ze starego LG 42 cali. Obraz wydaje się być w porządku i ogólnie wszystko ładnie świeci. Szczególnie małe napisy wydają się być "rozmazane". Zauważyłem że menu w nc+ jest bardzo rozmyte i nieczytelne. ...

Sprawdź czy masz ustawioną max rozdzielczość w dekoderze. W Ultraboxie 4K a w Premiumboxie i innych 1080p. Mam/miałem ww. dekodery i obraz menu NC+ (teraz Canal+) był i jest wyraźny.
 

Petru23

Banned
To ja powiem, że zmiana rozdzielczości 1080p i 1080i tylko w jednym tv wpłynęła na jakość obrazu (Xh95), na pozostałych bez zmian.
Mając trzy TV xh90 tylko jeden zadowalał mnie ostrością. Wszystkie tv, które mialem odstają, niektóre bardzo wyraźnie (przy 1:1 to nano90 i Xh95), tak to odczuwalnie pozostałe które miałem. No hx940 jeszcze chyba mu się równał.
I przede wszystkim widać to na literach właśnie.
Ustaw sobie tworzenie realizmu na 60-70 z ręki i przełącz jak będą litery na auto. Np na jakimś programie info. Zobacz jak reagują litery.
Ja bawiłem się jeszcze kontrastem i redukcją szumów dla zwiększenia wyrazistości liter na Xh95 ale nie przyniosło to oczekiwanych skutków.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Może kolega wyżej ma 720p pod stary TV ustawione, dlatego wspomniałem o tym. Menu NC+ u mnie żyleta a u niego nieczytelne. Gdzieś musi być przyczyna.
 

Petru23

Banned
ja obstawiam sam TV. Teraz patrzę jeszcze na xh9096 i absolutnie to nie jest ostrość xh9005 z MM.
Pytanie, kto jak odbiera obraz jako ostry? ;) Sam pisałem, że na nano90 jest ostro do momentu, jak nie postawiłem pod nim drugi egz xh90. Wtedy to była ostrość. Ale musiałem 1:1 zobaczyć

Mnie zastanawia ta jakość i ostrość wskazywana w oledach BX, bo tam raz, że siedzi alpha 7 3gen, czyli to samo co w nano80/90 to jeszcze sam panel cechuje się pewną miękkością obrazu. 4k wiadomo ale niższe rozdz już nie tak fajnie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Bardzo mnie zastanawia to różnica ostrości o której piszesz. Rozumiem różnice w kolorze, jasności ale ostrość przy tym samym materiale i rodzielczości powinna być identyczna. Jesteś pewien, że masz dokładnie takie same ustawienia obrazu na obu TV?
Masz na myśli ostrość ruchomych obrazów czy statycznych też?
 

Petru23

Banned
TV odpalony. I to jest to! Literki czytelne jak cholera, wszystko tak, jak być powinno.

Pokazywałem tę różnicę na zdjęciu babki w sweterku. Jak splot swetra widać na jednym i na drugim.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1618066-post118.html

Swoją drogą... :D
 

Attachments

  • IMG_20210311_002031.jpg
    IMG_20210311_002031.jpg
    41,9 KB · Wyś: 38
Ostatnia edycja:
Do góry