Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć,
prośba o jakieś wskazówki jak należy to skonfigurować? Po kablu czy bezprzewodowo? Jakieś specjalne ustawienia w TV? Będę wdzięczny za info. ;)

Komunikacja nie ma znaczenia. Masz dostarczyć net do telewizora i tyle. Może być po kablu, może być bezprzewodowo. Sam musisz ocenić jakie rozwiązanie bardziej Ci pasuje / jakie jest możliwe.
Instalujesz apkę określonego operatora np. ze sklepu Google (tak samo jak na smartfonie), logujesz się do niej lub zakładasz nowe konto i tyle.
 
Ostatnia edycja:

Perlaku

New member
Komunikacja nie ma znaczenia. Masz dostarczyć net do telewizora i tyle. Może być po kablu, może być bezprzewodowo. Sam musisz ocenić jakie rozwiązanie bardziej Ci pasuje / jakie jest możliwe.
Instalujesz apkę określonego operatora np. ze sklepu Google (tak samo jak na smartfonie), logujesz się do niej lub zakładasz nowe konto i tyle.

W przypadku Orange chodzi o aplikację „Orange TV Go”? Jeżeli tak to jest usługa dodatkowo płatna u operatora.
Ja bardziej zrozumiałem, że będę miał podobną funkcjonalność co w dekoderze, ale bez dekodera.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
W przypadku Orange chodzi o aplikację „Orange TV Go”? Jeżeli tak to jest usługa dodatkowo płatna u operatora.
Ja bardziej zrozumiałem, że będę miał podobną funkcjonalność co w dekoderze, ale bez dekodera.

To Ty masz wiedzieć, z jakiej usługi chcesz korzystać. Ja wcale nie pisałem, że chodzi mi o „Orange TV Go”. Usługi IPTV są różne, różnych operatorów. Nie wszystkie są płatne. Ja np. mam satelitarny dostęp do Canal+ (byłe NC+) i takim abonentom Canal+ darmowo daję też dostęp do apki "Canal+", którą możesz zainstalować sobie na dowolnym urządzeniu Android lub Android TV i oglądać część kanałów, które mam już w swoim pakiecie satelitarnym. Dodatkowo są tam też filmy na życzenie (podobnie jak w Netflix, HBO Go itp.) i inne ciekawe rozwiązania, jak możliwość obejrzenia filmu czy programu od początku, który aktualnie leci na tym samym ale tradycyjnym kanale telewizyjnym, na którym się już kończy. Nawet nie trzeba przewijać tylko robi się to jednym kliknięciem.
Są też aplikacje IPTV nie powiązane żadnym komercyjnym operatorem telewizyjnym np. WP Pilot. Podstawowy dostęp jest tu darmowy.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
znowu, ktore to beda, hehe?
chyba, ze na handel... 55" zapewne, a ten glosnik na pewno nie jest wart 400-500 zl, znajdziesz zapewne taniej
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
nie, nie zamawiam. Ten egz, który mam jest kosa i wątpię, abym trafil drugi taki. Poza tym czekam na decyzje neonet odnośnie wymiany xh95 na inny. Chociaż... oko sie juz przyzwyczaiło troszkę i wczorajszy Helikopter w ogniu bardzo fajnie. Ale to nie o xh95 wątek. Xh90 wciąż stoi i czeka na decysję. Może się uda, o ile wymienią, porównać nowy egx xh95 z moim xh90. Bo dziada ot tak nie oddam.
Oprócz głośników są słuchawki do wyboru.

https://www.mediaexpert.pl/lp,k-2167-kup-telewizor-odbierz-glosnik-lub-sluchawki?clickId=75305
 

Petru23

Banned
Osobiście nie mam zaufania do wszelkich wtyczek, nakładek itp powiązanych z moimi płatnościami.

Edit:
na pepperze przy wstawkach na xh90 ci co kupili np z ME za 3200 czy tam 3400 zgłaszają, że egz są wadliwe.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Osobiście nie mam zaufania do wszelkich wtyczek, nakładek itp powiązanych z moimi płatnościami.

Edit:
na pepperze przy wstawkach na xh90 ci co kupili np z ME za 3200 czy tam 3400 zgłaszają, że egz są wadliwe.

dzieki tej wtyczce mam juz 107 zl do zwrotu na konto, w kazdej chwili. To jest wtyczka ( cos jak ad blocker, moze zle nazwalem) i strona www.refunder.pl
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
nie mam pojęcia czy wszyscy. Ale czytając komentarze pod stawkami zdarzają się takie

U mnie te mega promocyjne uwalone w czymś. A to wali światło, a to różem biel zachodzi, obraz drży (q77, xh95, nano90 i one były "po taniości"). Może mi się wydawać, ale jednak byłbym ostrożny ;)
 

Perlaku

New member
wszyscy narzekali, ze wadliwe?

Kupiłem w zeszłym tygodniu za 3549 w MediaExpert (produkcja 2021/01). Po uruchomieniu słychać dźwięki menu, ale na wyswietlaczu jasnoszara, słabo widoczna szachownica. Resety nic nie pomagały. Zawiozłem do sklepu i wymienili na nowy (produkcja 2021/02). Na razie wydaje się być OK.
 

Perlaku

New member
Kupiłem w zeszłym tygodniu za 3549 w MediaExpert (produkcja 2021/01). Po uruchomieniu słychać dźwięki menu, ale na wyswietlaczu jasnoszara, słabo widoczna szachownica. Resety nic nie pomagały. Zawiozłem do sklepu i wymienili na nowy (produkcja 2021/02). Na razie wydaje się być OK.

Sony 55XH9096
 

kshychopata

New member
Ja kupiłem pare dni temu. Zrobiłem aktualizacje z poziomu telewizora. Bez powrotu do ustawień fabrycznych. Po drobnych problemach podłączeniowych ( moich błędów a nie tv) amplituner podpiąłem pod hdmi 3 arc i działa i satelita i Xbox i dźwięk i sterowanie jednym pilotem.
Zrobiłem ustawienia obrazu z forum.
Mankament miałem z płynnością obrazu ale to nie wina tv tylko sygnału jaki tv dostawał.
Ja polecam


Pytanie: czy można przycisk na pilocie „Google play” zaprogramować aby uruchamiała się apka „aplletv+„?
Jak uruchomić Google Chrome?
 
Ostatnia edycja:
Czy Wy uważacie że producent wadliwe egzemplarze wypuszcza do elektro marketów a u siebie sprzedają wychuchane perełki? był czas gdzie w sony center można było kupić w mega okazyjnej cenie
 

Michu30

New member
Te telewizory mogły zostać oddane przez klientów z wadami już po np transporcie i sklep sprzedaje za niższą cenę ale szczerze to wątpię żeby tak było.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
KE 55XH9096BAEP - 4299
KD 55XH9096BAEP - 3799

Ktoś wie czym się różnią te modele oprócz ceny? Znalazłem to dzisiaj w Euro AGD
 
Do góry