Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

SDman

Banned
Youtube trzeba przestawić na 1080i (jak posiadamy TV do 55") obraz brzytwa, bez przycięć idealny z Routera Asus AC51U z modemem Huawei ( tak 20 do 30Mb/s) po kablu do Dekodera Canal+ box 4K + PDP 50ST60 = bajka.
Apka to:
Internet Speed Test-FiberTest for Android Smart TV
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
U mnie nawt materialy 16 K (takowe sa, he he) z YT chodz plynnie, a jak wlacze TV internet z Canal +, to potrafi buforowac pare sekund, rzadko-zeby nie bylo
 

arek810316

New member
A może faktycznie czym później ten telewizor się kupi ,z najpóźniejszej produkcji,dostawy większe prawdopodobieństwo,że trafi się na sprzęt pozbawiony wad matrycy itp...?
 

Petru23

Banned
Xh90 zostaje dłużej na testach. Wczoraj minął mi niby tenrin na odstąpienie od kredytu, ale w przypadku MM jest on zgodny z terminem odstąpienia od umowy sprzedaży. Czyli 30 lub 45 dni ;)

Oj... Będzie się jeszcze testowało :D
 

miszka87

New member
Jest ok, nie mam problemu w końcu z brakiem dźwięku po włączeniu tv z dekodera, w wiadomości o aktualizacji było to w sumie na 1 miejscu- rozwiązano problem z dźwiękiem.
 

pit237

New member
@miszka87 - jaki masz dekoder ?

Nowym softem chyba raczej nie ma co się podniecać. Nadal nie ma istotnych, od dawna zapowiadanych funkcji, jak np. VRR i ALLM.

Ponadto ciekawe czy kiedykolwiek uświadczymy w naszych XH90 aktualizacje do Google TV ?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Czytałem że Sony się z tego wycofało i tych funkcji nie będzie...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Michu30

New member
Sony się nie wycofało na oficjalnej stronie producenta jest info w specyfikacji że vrr zostanie dodany w przyszłych aktualizacjach. Póki co ps5 też tego vrr nie obsługuje i zapewne dostanie aktualizację razem z tv xh90. A te plotki o wycofaniu się sony z tego to youtubery bałwany rozpowiadają.
 

Petru23

Banned
Informacyjnie, bo dotyczy xh90

Gapie się w oba tv od kilku dni i doszedłem do jednego wniosku.
Xh90 jako tv codzienny jest bdb ale dostaje po zadzie w filmach. Zwykłe filmy z telewizji wyglądają świetnie na 95. Dziś oglądałem za dnia Czarną Panterę i miodzio. Żywsze kolory, itp. Co oczywiste.
Ale znów xh90 lepiej sprawdza się ze mniennya przestrzenią kolorów wraz ze zmianą ramówki. Czy ustawie 709 czy dci jest bardzo podobnie ale dzięki temu albo damy troszkę więcej czerwieni do twarzy i ożywimy kolory albo zejdziemy z nich w razie potrzeby do oczekiwanych wartości. W xh95 różnica w obu trybach z racji lepszego pokrycia ich barw jest bardziej widoczna. Nie sądziłem, że słabszy będzie tu lepszy, bo na xh90 mamy albo troszkę za żółto /zielono albo ciut za czerwono a na Xh95 występuje to w większym zakresie. Albo za zielono/żółto albo za czerwono.
Owszem, można to skorygować suwakami dla zaawansowanych ustawień kolorów no ale nie za każdym razem a i łatwo coś spierdzielic.

Biel troszkę bzyt jasna nawet po korektach. Zbyt precyzyjna maszyna do zwykłego pochłaniania treści. No ale te filmy robią wow. Zwykle, starsze filmy potrafią wyglądać naprawdę ciekawie ;)

Wciąż nie wiem który odesłać...
 
Ostatnia edycja:

miszka87

New member
@miszka87 - jaki masz dekoder ?

Nowym softem chyba raczej nie ma co się podniecać. Nadal nie ma istotnych, od dawna zapowiadanych funkcji, jak np. VRR i ALLM.

Ponadto ciekawe czy kiedykolwiek uświadczymy w naszych XH90 aktualizacje do Google TV ?
Mam HD 7000 dekoder. Po aktualizacji jest ok za każdym razem.
 

kshychopata

New member
Mam od wczoraj. Nie robiłem zmian w ustawieniach, lecę na domyślnych. Mecze na Polsat sport (koszykówka) to jest jakaś masakra. Są takie rozmycia nawet nie piłki ale samych zawodników ze na starym 8 letnim tv to była bajka. To się jakoś ręcznie ustawia?
 
L

lukas1985

Guest
Czy ten model ma opcję oglądania TV internetowej IPTV ??
Tak.aby połączył się z modemem? Z Orange, Żeby nie brać od nich dodatkowego dekodera pod tv.
 

Petru23

Banned
Zastanawiam się jakim cudem telewizor wyszukał z mediabox HD sygnał 2k
 

Attachments

  • IMG_20210301_231518.jpg
    IMG_20210301_231518.jpg
    39,9 KB · Wyś: 26
Do góry