Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Michu30

New member
Co tu porównywać LCD do OLEDA jak oledy zawsze jakością obrazu będą lepsze od LCD jeśli chodzi o czernie. Gorzej już jest w OLEDACH z jasnością obrazu oraz szczegółowością w ciemnych scenach. Dodatkowo ja wybrałem zwykłego LCD xh90 ponieważ nie chcę się zamartwiać o te powidoki, smugi oraz wypalenia na matrycy. Dużo gram na konsoli więc ryzyko wypaleń miałbym sięgające nawet na 80% że coś by się pokazało w przeciągu roku lub dwóch na ekranie tym bardziej że do tv mam podpięty komputer. Ostatnio kolejny znajomy kupił sobie oleda od Philipsa i po obejrzeniu tego tv stwierdzam że w tym tv obraz jest nienaturalnie przejaskrawiony. Kolory są takie jaskrawe że ciężko to nazwać naturalnym obrazem. Fakt czerń jest perfekcyjna ale reszta kolorów jest strasznie przeostszona czy jak to nazwać. Jednak TV od sony mają matrycę które oddają bardziej realne barwy nie wiem na co to się składa ale no jak porównałem tego philipsa do mojego sony xh90 to i tak nie wymieniłbym swojego soniaka na oleda od philipsa. OLED a LCD to są dwie różne technologie i obie mają swoje wady i zalety. Jak masz brać oleda bierz oleda i obchodź się z tym tv jak z jajkiem a jak chcesz lcd to weź Lcd i używaj go komfortowo bez stresów że ci matryca wybuchnie od nadmiernego wyświetlania stałych obrazów np interfejsów HUD w grach lub logo stacji telewizyjnych no oczywiści to kosztem słabszej czerni.

P.S. Ktoś powie ale OLEDY mają zabezpieczenia! No tak mają ale jak widzę po wielu wątkach w sieci na różnych forach to te zabezpieczenia mało dają w kwestii ochrony matrycy, a są one bardziej dla uspokojenia przyszłego klienta, który ma zamiar taki tv oled nabyć. Ten kto kupuje oled musi mieć świadomość tego że matryce sa wrażliwe na wyświetlanie statycznego obrazu i należy na nich tego unikać czyli wyświetlać bardzo mało i krótko takie obrazy. A efektem niedbalstwa lub nieświadomym używaniem tv może być taki defekt na matrycy:
Telewizor-LG-OLED-65B7-powidoki
 
Ostatnia edycja:
L

lukas1985

Guest
Kurde i znów mam namieszane w głowie . A powiedzcie jeszcze czy model Sony XH 95 ma jakąś duża przewagę nad modelem XH90 ??
 

SDman

Banned
Moim zdaniem jeśli nie grasz (hdmi 2.1 brak) to tak. Lepszy procesor obrazu, może też inny producent matrycy.
Dodatkowa powłoka antyrefleksyjna (większy komfort w dzień)
i lepsze kąty widzenia.
XH95 jest droższy i zarazem lepszy taki "pat" dla graczy :)
 

Michu30

New member
Model xh95 lepiej świeci ma lepszy HDR więcej nitów ale nie ma wejścia HDMI2.1. XH95 ma także podświetlany pilot ale to taka bajera tylko dla mnie nie istotna. No i XH95 lepiej nada się do oglądania filmów. XH90 bardziej pod gry bo ma mniejszy input lag oraz wejście HDMI2.1 które obsługują najnowsze konsole. XH95 różni się także procesorem ale tu raczej różnic nie odczujesz. Wpisz sobie specyfikacje w necie obu tv i porównaj.
 

Michu30

New member
XH90 to dobra i tania alternatywa, a jak się nie boisz wypaleń to bierz Oleda. Ja jednak wybrałem LCD xh90 zwłaszcza ze względu na to że można na tym tv grać bardzo długo i dla matrycy nic nie powinno się dziać bo to LCD a od Oleda odciągnęły mnie takie właśnie zdjęcia i filmiki na youtube pokazujące jak potrafią te tv szybko się wypalać to zniechęciło mnie dość skutecznie bo też myślałem nad oledem CX od LG ale odpuściłem bo wydać 6000 zł na tv i być może po 2 latach go wyrzucić to tylko szkoda kasy. A gorszą czerń w XH90 w porównaniu do Oleda to ja przeboleję. Niestety coś za coś.
 
L

lukas1985

Guest
Chyba jednak wybiorę XH90, jest w media za 3500zl.55'. Tym bardziej TV chce na min 6-8lat. Dodatkowo sprzedawca uświadomił mnie że te oledy są bardzo delikatne, i miał już niejeden przypadek że nawet podczas rozpakowywania została uszkodzona matryca. Poza tym 800zl zostanie w kieszeni. Myślałem jeszcze na samsungiem qled Q74 model, ale myślę że Sony będzie lepszy.
 

Michu30

New member
Tak oledy są bardzo delikatne bo są bardzo cienkie. Źle chwycisz tv i można go uszkodzić, zresztą każdy tv można uszkodzić jak go się nie ostrożnie chwyci lub wypakuje z kartonu. Tak to już jest że matryce są bardzo delikatne w nowych TV nie ważne czy OLED czy LCD.
 

Petru23

Banned
U siebie ma tv mam szklana tafle, można piłeczkę odbijać od matrycy. W tych nowych co miałem, to strach patrzeć na ekran aby nie strzelił ;)
 
L

lukas1985

Guest
A jeszcze znalazłem taki model Panasa PANASONIC LED TX-55HX940E i czy ktoś się wypowie na jego temat ? Miałem kiedyś panasa 42' i byłem bardzo zadowolony z obrazu..
 

Axi25

New member
Cześć, stoję przed wyborem nowego tv na początku rozważałem zakup oleda od lg ale fakt, że u mnie często telewizja po prostu leci w tle i obawa o wypalenia jakoś odsuwają mnie od niego. W końcu wydaję 6 tysięcy nie po to żeby telewizor po 2 latach był do wymiany. Zacząłem rozważać xh95, myślicie że nie będę żałować tego wyboru? Czy warto w ogóle dopłacać do xh95 względem xh90? Zależy mi na tym, żeby obraz był płynny i żeby nie straszył tą nieszczęsną "czernią".
 

Adrian2020

New member
Hej, szukam jakiegoś TV, najbardziej skłaniam się w stronę Sony XH90 65 co mnie martwi to informacje w sieci o zawieszkach, restartach i niby problemach z 4k/120hz.

Oczekuję: HDMI 2.1, 4k/120hz, 65 cali.
Budżet powiedzmy do 5k.
TV głównie Netflix/HBO, gry PS4/PS5.

Najlepszy w tym budżecie wydaje mi się Sony ale może Wy mi coś doradzicie?

Takie modele wpadły mi w oko:

Sony Bravia 65 XH90
Samsung 65 Q70
LG 65NANO863
LG 65NANO903

Proszę o pomoc, głowa już pęka od tego czytania. Jutro chciałbym kupić lub zamówić. Pozdrawiam.
 

steny

New member
Zwróciłem dzisiaj do jednego ze sklepów telewizor LG 65NANO917NA, miał dość zauważalny wyciek światła w prawym górnym rogu przy wyłączonym ,,local dimming", a na środku taki Dirty Screen Effect, że nie można było w spokoju meczu obejrzeć. Z kolei przy local dimming na ,,on" troszkę lepszy kontrast ale taka dyskoteka przy ciemnych scenach, że szkoda gadać.

Za niewielką dopłatą wymieniłem go na Sony KD-65XH9096 i jest o niebo lepiej. Na dzień dobry wjechała aktualizacja v6.0414, Kodi i VLC , jednak android to android.
Nano wieczorem nie ma podjazdu do Soniaka, wymieniłem go bo mnie wkurzał niski kontrast, gdzie ja miałem głowę. :D

Co do Sony to pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, jaśniej świeci, w końcu widać jakiś HDR bo w LG to było biednie, mocna czerń jak na lcd, tego mi brakowało w nocy. Żadnych restartów nie uświadczyłem, podłączyłem dekoder z Orange, telewizja przez internet po HDMI 1, wszystko śmiga jak należy.

Mam w drugim pokoju KDL-43W809C Model BRAVIA 2015 Wersja 7.0 i wydaje się jakby android nie był tak powycinany z różnych opcji tzn. w tym nowym brakuje mi przede wszystkim trybów dźwięku brak: kinowy, muzyka, sport. Motion Flow tylko tryb własny? Gdzie w starym mam płynny, standardowy ,,mój ulubiony" :razz:, True Cinema, Wyraźny, Własny.

W tym starszym modelu podłącze sobie słuchawki i mam taką fajną opcję ,,Wyłączanie głośników po podłączeniu słuchawek wł/wył". W nowym zapomnij o takich bajerach, cisza na głośnikach po podłączeniu słuchawek. Niby nowszy android Wersja 9 ale strasznie okrojony z opcji to tak na szybko. Może kolejne aktualizację coś przyniosą. :blagam:

Axi25 rozważałem xh95 ale brakło kasy, mogłem mieć 55 cali xh95 lub 65 xh90 wybrałem tą drugą opcję. Jak Ciebie stać to atakuj xh95. Masz pełno porównań na yt.
Adrian2020 Bierz Sony i się nie zastanawiaj, jak weźmiesz Nano i trafi Ci się taka matryca jak u mnie to będziesz żałował, zapomnij o oglądaniu czegoś wieczorkiem na Nano tragedia. Samsung brak DTS i Dolby Vision dla mnie bardzo ważne dlatego Sony. ;)
 

pit237

New member
Mam pytanie do osób, które miały problem ze swoim telewizorem po aktualizacji softu z 25.10.2020r.

Czy po zainstalowaniu w swoich telewizorach najnowszego softu, tj. v6.0414, usterki, które opisywaliscie na tym forum ustąpiły ?

Jeżeli nadal występują usterki to proszę o ich podanie.

-----

Jeden z kolegów na tym forum napisał w swoim poście (kilka stron wcześniej), że zauważył iż matryca IPS zamontowana w modelu xh8086 ma dużo ładniejsze kolory nizy matryca VA montowana w modelu xh90. Otóż byłem wczoraj w jednym z elektromarketów, aby porównać sobie jakość wyświetlanych obrazów na telewizorach różnych marek, które są ustawione w trybie sklepowym. Na wszystkich telewizorach były wyświetlane programy demonstracyjne.

I tu muszę przyznać rację koledze, który zauważył jakość wyświetlanego obrazu na tv Sony xh80 oraz xh90. O ile na xh80 jakość kolorów była dobra, o tyle na modelu xh90 kolory były wyświetlane, jakby się ten telewizor oglądało przez jakąś folię, która próbuje nam specjalnie pogorszyć jakość obrazu.

Obok w/w modelu stał jeszcze model xh95, który wyświetlał te same demo dużo jaśniej niż xh90, ogólne wrażenie wyświetlanego obrazu było dużo lepsze niż na xh90, ale paleta barw była ciut gorsza niż na xh80.

Takie było moje odczucie, a przyglądałem się długo, stojąc na wprost do modelu xh90.

Kilka dni wcześniej byłem w innym elektromarkecie, gdzie stały obok siebie 75xh90 oraz 75xh95. Obraz demo był wyświetlany w trybie sklepowym, i tam również jakość obrazu na xh90 była taka jak to opisałem powyżej.

Nie mówię, że model xh90 jest kiepskim telewizorem, może Sony w tym modelu źle skalibrowalo ustawienie obrazu w trybie sklepowym.

A może jest coś na rzeczy, że Sony sobie lepiej poradziło z kalibracją matrycy IPS w modelu xh8086.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli chodzi o mnie, to przy pierwszym egzemplarzu xh90 jaki miałem, nawet po najnowszej aktualizacji pojawił się restart. Ustąpiło na pewno cykanie w trybie standby. Nową sztukę mam tydzień czasu i jak na razie jest ok. Co do porównania xh80 do xh90 to Ja nie dodam nic od Siebie, ale przy XH90 parę rzeczy pozmieniałem w ustawieniach i obraz na pewno lepszy jest niż po pierwszym uruchomieniu.
 
Do góry