Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

miszka87

New member
Oj słownik;) Sony xf9096, kino pioneer htp 074, i konsola series x. Ma wyjście HDMI gamę więc do Xboxa i będzie grało, a dźwięk na tv przez optyczny bo nie było problemów. Dziś mi wymienili tv że względu na rysę na matrycy. Produkcja 09/2020 zobaczymy jak będzie się sprawował.
 

mieto132

New member
Nie sprawdzałem żadnego zooma ale jak na próbę odpaliłem duo to tv wołał że nie ma podłączonej kamery ,czy coś podobnego.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

thekurek

New member
Niestety ustawienie PCM nie pomogło...
Głośniki podłączone przez jack dalej strzelają po wyłączeniu TV.
Miał ktoś podobny przypadek?

Jakby ktoś miał problem ze strzelającymi głośnikami podłączonymi przez jacka to Sony chętnie pomoże ;) Odpowiedź z supportu:


"Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Sony.

Nawiązując do Pańskiego zgłoszenia, informuję, że dedykowanym połączeniem odbiornika z zewnętrznymi głośnikami jest wejście HDMI ARC lub połączenie poprzez przewód optyczny.

Po podłączeniu do wejścia słuchawkowego mogą występować pewne dźwięki i z pozycji telewizora nie da się nic zrobić."

Jeśli nic nie można to nic nie można :) spróbuję zatem przez tego optyka. Tylko że głośniki są pod wejśca RCA (cinch) więc zakładam, że muszę się wyposażyć w konwerter na optyka.
Gdzieś jednak wyczytałem, że przy zastosowaniu takiej kombinacji podgłaszanie na TV nic nie da, tylko będę mógł zmieniać głośność na wzmacniaczu. Wie ktoś czy tak to działa?
 

Gorylman

New member
Witam, wczoraj odebrałem TV, przesiadka z 10 letniego samsunga. Czy u was też jest bardzo mocny color banding i słaba jakość na HBO na kablówce ? Masakra jak by materiał był 720p albo gorzej.
 

Michu30

New member
Przecież po dekoderze hbo masz 1080i a hbogo zależy od twojego połączenia z internetem. Ogólnie na hbogo jakość obrazu jak i jakość działania samej usługi to totalna tragedia. W tv masz matrycę 4k więc w programach tv przez dekoder będzie widać gorszą jakość czego nie było widać na tv z matrycami full hd i to wszystko pomimo skalowania do rozdzielczości 4k. 4k to 4 razy więcej pikseli niż w 1080p. Tak więc mankamenty zawsze będą.
 
Ostatnia edycja:

sharezz

New member
Jakby ktoś miał problem ze strzelającymi głośnikami podłączonymi przez jacka to Sony chętnie pomoże ;) Odpowiedź z supportu:





"Szanowny Panie,



dziękujemy za kontakt z Sony.



Nawiązując do Pańskiego zgłoszenia, informuję, że dedykowanym połączeniem odbiornika z zewnętrznymi głośnikami jest wejście HDMI ARC lub połączenie poprzez przewód optyczny.



Po podłączeniu do wejścia słuchawkowego mogą występować pewne dźwięki i z pozycji telewizora nie da się nic zrobić."



Jeśli nic nie można to nic nie można :) spróbuję zatem przez tego optyka. Tylko że głośniki są pod wejśca RCA (cinch) więc zakładam, że muszę się wyposażyć w konwerter na optyka.

Gdzieś jednak wyczytałem, że przy zastosowaniu takiej kombinacji podgłaszanie na TV nic nie da, tylko będę mógł zmieniać głośność na wzmacniaczu. Wie ktoś czy tak to działa?

Możesz odpisać do szanownego supportu ze dźwięk przez ich zalecany hdmi arc nadal jest opóźniony i nie da się tak nic oglądać.
Z tym optycznym to nie jestem pewny. Mając podłączony soundbar muszę nim sterować osobno, nie włącza ani nie wyłącza się automatycznie, głośność muszę zmieniać bezpośrednio pilotem soundbara, ten od tv w ogóle nie działa na niego. I wydaje mi się ze to normalne zachowanie, ale mam kumpla który kupił soundbar Polka, połączył go po optyku do telewizora Samsunga i twierdzi ze mu wszystko działa na jednym pilocie...

Witam, wczoraj odebrałem TV, przesiadka z 10 letniego samsunga. Czy u was też jest bardzo mocny color banding i słaba jakość na HBO na kablówce ? Masakra jak by materiał był 720p albo gorzej.



Bym się wcale nie zdziwił, jakby był 720p. Nie wiem jaka masz kablówkę ani dekoder ale te 720p jest bardzo możliwe. Maks to 1080p. Generalnie do materiałów HD osobiście polecam tryb obrazu standardowy z podniesionym suwakiem przy „tworzeniu realizmu”. Jakoś niweluje ten słaby obraz ze źródła.
Mi mój stary Samsung tez się wydaje ze ładniej wyświetla HBO, ale to dlatego ze
1. Ma tylko 40 cali
2. Ma full hd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Gorylman

New member
Bym się wcale nie zdziwił, jakby był 720p. Nie wiem jaka masz kablówkę ani dekoder ale te 720p jest bardzo możliwe. Maks to 1080p. Generalnie do materiałów HD osobiście polecam tryb obrazu standardowy z podniesionym suwakiem przy „tworzeniu realizmu”. Jakoś niweluje ten słaby obraz ze źródła.
Mi mój stary Samsung tez się wydaje ze ładniej wyświetla HBO, ale to dlatego ze
1. Ma tylko 40 cali
2. Ma full hd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie jak u Ciebie, stary tv 40 cali full hd. Dekoder canal + 4K. Jakieś inne ustawienia aby w miarę to wyglądało na kablówce ? Tv i tak kupiony pod netflix i ps5 ale mecze często oglądam i inne kanały czasem lecą w tle.

Smooth gradation nie wprowadzili w jakieś aktualizacji bo jeszcze lecę na fabrycznej wersji systemu ?
 

mieto132

New member
Podłączyłem właśnie amplituner yamahy po arc i na żadnym źródle nie widzę ani nie słyszę opóźnień czy czegoś niepokojącego z dźwiękiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

mieto132

New member
Mam tylko problem z przyciskiem home na pilocie (przestał reagować),jak to skonfigurować żeby z powrotem działał normalnie?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
Podłączyłem właśnie amplituner yamahy po arc i na żadnym źródle nie widzę ani nie słyszę opóźnień czy czegoś niepokojącego z dźwiękiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Zazdro, właśnie podłączyłem ale nadal mam rozjazd. Ale chyba to nie dźwięk się spóźnia, tylko obraz. W sensie dźwięk jest przed obrazem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mieto132

New member
@sharezz u ciebie nie ma problemu z dostępem do home z pilota po podłączeniu przez arc?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

mickeey_mau5

New member
Posiadam prawie trzy tygodnie 55XH9096, data produkcji 10/2020.
Od początku mam podpięte kino Samsunga po HDMI 3 + optykiem. Jedyny "mankament" to sterowanie głośnością, np. na TV pokazuje jakąś wartość, a przycisk na pilocie mam wduszony, żeby zmniejszyć głośność i na TV spada -1, a kino płynnie schodzi w dół. Po chwili jest TV 0, a kino 15 i trzeba wyciszyć na pilocie, żeby poziom głośności się zsynchronizował.
Od dnia zakupu tylko dwa dni temu Netflix wyrzucił mnie do pulpitu, a tak zero problemów z moim egzemplarzem.
 

sharezz

New member
@sharezz u ciebie nie ma problemu z dostępem do home z pilota po podłączeniu przez arc?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Nie do końca wiem, co masz na myśli.... jak podpinam soundbar przez hdmi arc to home działa

Posiadam prawie trzy tygodnie 55XH9096, data produkcji 10/2020.
Od początku mam podpięte kino Samsunga po HDMI 3 + optykiem. Jedyny "mankament" to sterowanie głośnością, np. na TV pokazuje jakąś wartość, a przycisk na pilocie mam wduszony, żeby zmniejszyć głośność i na TV spada -1, a kino płynnie schodzi w dół. Po chwili jest TV 0, a kino 15 i trzeba wyciszyć na pilocie, żeby poziom głośności się zsynchronizował.

A to też zauważyłem, trzeba zmniejszać co jeden. Jeśli zmienię głośność dusząc na pilocie np dwa- trzy razy to na tv i tak sie zmieni o 1, a na soundbarze o te 2-3.
Nie czaje tylko jak masz podłączone to jednocześnie po optyku i hdmi...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mickeey_mau5

New member
Nie czaje tylko jak masz podłączone to jednocześnie po optyku i hdmi...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak kupiłem TV to miałem tylko optykiem podpięte kino, bo HDMI miałem za krótki, dokupiłem dłuższy kabel i optyk zostawiłem, bo i tak nie miałem co z nim zrobić. A na te chwilę nie pamiętam jak mam ustawiony dźwięk w TV.
 
Ostatnia edycja:

miszka87

New member
Też tak miałem, po hdmi miałem menu na tv z amplitunera ale dźwięk szedł po optyku. dodatkowo mogłem sterować głośnością po przez pilot od tv, teraz nie mogę bo nie mam podłączonego hdmi z kina do tv.
 

melo81

New member
U mnie oprócz restartu dzisiaj nowy problem. Wywaliło mi dziś wszystkie zainstalowane kanały telewizji kablowej. Po ponownym wyszukiwaniu znajduje tylko ich część, powinno znaleźć dobrze ponad 100 a tymczasem wyszukuje tylko 45. I żadnych kodowanych, mimo iż TV widzi włożony moduł CA.. Nie jest to wina dostawcy ponieważ wziąłem od małego z pokoju Samsunga i ten sam kabel antenowy plus wspomniany moduł i wszystko jest.. Nie mogę wezwać nikogo do domu gdyż mam covid pozytyw izolacja i nie bardzo mam pomysł co dalej. Napisałem do supportu ale kto wie kiedy odpiszą.. Może ktoś z Was pokieruje bo już niewiem co zrobić. Model oczywiście XH90..
 
Do góry