Sony x90k vs Samsung qn91b 55/65 cali?

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
. Pomierzyłem i naniosłem „makietę” 65 na ścianę, usiadłem, patrzyłem z 1,5-2,8, i uznałem, że nie jestem pewny,
Ja wiem ,że trudno długo gapić się na scianę na której naniosłeś format 65`,ale jak znam życie to popatrzyłeś tylko przysłowiową chwilkę.No chyba ,że sie mylę.Ale daj temu rozmiarowi szansę i potraktuj szablon jak telewizor nieco dłużej.Zdaję sobie sprawę ,że ciężko będzie to robić powiedzmy kilka dni ale polecam.
Nie jesteś pierwszy i pewnie nie będziesz ostatni ,który staje przed dylematem wyboru z pozoru za dużego ekranu.
Chyba nie słyszałem ,żeby ktoś kto wybrał po namowach jednak większy ,poźniej nie był zadowolony.
 

luck76

Well-known member
Wiem o tabelkach, ale nie przekonują mnie. Pomierzyłem i naniosłem „makietę” 65 na ścianę, usiadłem, patrzyłem z 1,5-2,8, i uznałem, że nie jestem pewny, a jak czegoś pewny nie jestem to w to nie wchodzę. Może będę po czasie żałował, a może i nie. Krok po kroku.

A co do samego Qn91b, w recenzjach podają info, że jest bardzo jasny, super wygląda w jasnych pomieszczeniach. A jak wypada w ciemnych? Sporo oglądam wieczorami i nocami. Jasny, oznacza, że mocno świeci po oczach? Wieczorem jest jak lampa? Czy wieczorami się sam przygasza?

Lepsze kolory są w Samsungu czy Sony np x90k?

Powłoka antyreflex qn91b. Kit czy hit?

Jaki soundbar do qn91b? (Pomieszczenie 22m). Zależy mi na przyzwoitym dźwięku, wyczuwalnym basie. Czy np q700b będzie ok?
Jasność, paletą barw, Powłoka antyrefleksyjna i obniżająca degradację obrazu oglądanego pod kątem dużo lepsza w Samsungu, procesowanie obrazu lepsze w Sony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajna ta dyskusja, taki come back do 2000r ; )

To bardziej przypomina jakieś randomowe forum gospodyń wiejskich (bez urazy dla instytucji) w której dla Babci Halinki szukamy tv.

Ja, grając w taką Fife na PS5 i to na 82", intuicyjnie przybliżam się do 2.5m, bo zwyczajnie brakuje immersyjności przy 3.5m, a tu debata nad... 55"

Bardziej świadomi użytkownicy, celują w fora tematyczne i z natury oczekują czegoś więcej.
TV 55" było dobre, ale 15 lat temu i to też z bólem, w oczekiwaniu na 65", z czasem 75 - 85", żeby dziś rozglądać się za 90-98".

Po pierwsze:
Rzadko się zdarza, żeby ktoś oglądał z tak skrajnie różnych odległości.

Pomiędzy 1.5m a 2.5 jest ogromna różnica w odbiorze i doborze przekątnej, a tu dochodzi jeszcze oglądanie z podłogi ; )
To jeszcze brakuje oglądania z tarasu i z półpiętra.

Po drugie:
Wrzuciłem na swój tv przekątną 55" (w oknie) odpaliłem różne materiały wideo i o ile z 1.5m miałoby to jeszcze jakiś sens, to już przy 2.5m jest nie do zaakceptowania.

Przy 2.5m to jest malutki prostokąt, nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek wrażeniami.
To jest tak małe g...., bo trudno to inaczej nazwać, że nie da się na to patrzeć z 2.5m.

To już nawet nie chodzi o to, że tv jest mały, ale zwyczajnie męczący w odbiorze.

Po trzecie:
Gdybym musiał dla siebie brać 55", to mocno bym się zastanowił, czy w ogóle jest sens pakować tyle kasy w coś, co i tak żadnych wrażeń nie da.
Ta jakość, ma sens jak idzie w parze z wrażeniami (przekątną), w tak małym tv już chyba byłoby mi bez różnicy, czy będę miał "ciut" lepszą czerń.
 

edelman2

Member
Fajna ta dyskusja, taki come back do 2000r ; )

To bardziej przypomina jakieś randomowe forum gospodyń wiejskich (bez urazy dla instytucji) w której dla Babci Halinki szukamy tv.

Ja, grając w taką Fife na PS5 i to na 82", intuicyjnie przybliżam się do 2.5m, bo zwyczajnie brakuje immersyjności przy 3.5m, a tu debata nad... 55"

Bardziej świadomi użytkownicy, celują w fora tematyczne i z natury oczekują czegoś więcej.
TV 55" było dobre, ale 15 lat temu i to też z bólem, w oczekiwaniu na 65", z czasem 75 - 85", żeby dziś rozglądać się za 90-98".

Po pierwsze:
Rzadko się zdarza, żeby ktoś oglądał z tak skrajnie różnych odległości.

Pomiędzy 1.5m a 2.5 jest ogromna różnica w odbiorze i doborze przekątnej, a tu dochodzi jeszcze oglądanie z podłogi ; )
To jeszcze brakuje oglądania z tarasu i z półpiętra.

Po drugie:
Wrzuciłem na swój tv przekątną 55" (w oknie) odpaliłem różne materiały wideo i o ile z 1.5m miałoby to jeszcze jakiś sens, to już przy 2.5m jest nie do zaakceptowania.

Przy 2.5m to jest malutki prostokąt, nie ma to nic wspólnego z jakimikolwiek wrażeniami.
To jest tak małe g...., bo trudno to inaczej nazwać, że nie da się na to patrzeć z 2.5m.

To już nawet nie chodzi o to, że tv jest mały, ale zwyczajnie męczący w odbiorze.

Po trzecie:
Gdybym musiał dla siebie brać 55", to mocno bym się zastanowił, czy w ogóle jest sens pakować tyle kasy w coś, co i tak żadnych wrażeń nie da.
Ta jakość, ma sens jak idzie w parze z wrażeniami (przekątną), w tak małym tv już chyba byłoby mi bez różnicy, czy będę miał "ciut" lepszą czerń.
KGW są ok, robią dobre jedzenie :)

Szanuję Twoje zdanie, ale uważam że moje warunki obecne będą jednak lepsze dla 55. Ja nie jestem kinofanem, hdr itd. Oglądam głównie zwykłą tv, zagram od święta w ps. Zwykła tv to 98% kanały full hd. Na 65 z 1,5m będzie pixel.
Obecnie mam 48, i wcale się nie męczę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze, żebyś był zadowolony... ale czy z 2.5m będziesz?
Jeżeli tak, to naturalnie nic, tylko się cieszyć i korzystać.
 
Do góry