Sony x90k vs Samsung qn91b 55/65 cali?

edelman2

Member
Witam,

Prośba o pomoc. Jak w tytule, który model wybrać. Pokój z kuchnią 22m, odległość od tv 1,5-2,5m, w porywach max do 3m, Dużo oglądam leżąc na podłodze, wtedy 1,5m.
Moim problemem jest ile cali. Pierwsza myśl była 55cali, ale po odwiedzeniu kilku sklepów pracownicy mówili, że 65. Tylko jedna osoba twierdziła że 65 będzie za duży, i lepiej 55 kupić. Obecnie używam 48 Sony Bravia, zakupiony w 2016r.
Tv potrzebuje do wszystkiego: ps5, sport, filmy tv, oglądanie zwykłej tv, a od święta platformy typu netflix czy prime.

Obecnie jest dobra promocja w neonet na Sony x90k: 55 - 4300, 65 - 4900.
Samsung qn91b 55 - 5400.

Mój budżet to 5500 i raczej w tej kwocie chciałbym się zmieścić.

Co byście doradzili, 55 czy 65? Najważniejsze dla mnie, nie czuć przytłoczenia i uczucia że ekran będzie za duży. Aha i docelowo będzie na ścianie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Absolutnie się nie zgadzam.
DO 3 metrów - pokazujemy każdego dnia na prezentacji ( zapraszam) , jeśli się mieści jest targetem !
Przy leżeniu 1,5 mi to patrząc od dołu- przysługują troche inne kryteria.
 

edelman2

Member
Absolutnie się nie zgadzam.
DO 3 metrów - pokazujemy każdego dnia na prezentacji ( zapraszam) , jeśli się mieści jest targetem !
Przy leżeniu 1,5 mi to patrząc od dołu- przysługują troche inne kryteria.
Tak, tylko prezentacja w sklepach o wielkich metrażach, to co innego niż mieszkanie w bloku.
Jakbym wstawił 85 do pokoju to bym zwariował ;)

Ja się biję z myślami między 55/65. 55 to na pewno opcja bezpieczniejsza, przy 65 są obawy, że będzie mnie bił po oczach i przytłoczy pomieszczenie. Telewizja i tak jest full hd, kanałow 4k jest kilka. Oglądać 65cali full hd z podłogi z 1,5m, jesteście pewni, że będzie bezobjawowe?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest bezobjawowe !
Prezentacja jest prawidłowa w mniejszej części pomieszczenia.
Model 85 - pytanie czy się mieści.
 

edelman2

Member
Dobra, dziś na grubo ruszyły obniżki.

Jeśli chodzi o 65 cali to w gr wchodzi tylko Sony x90k - 4900

Samsung qn91b 65 jest po 6,5-7 tysięcy. Tyle nie dam. Chyba ze mówimy o 55 calach, obecnie 4900.

Także, drodzy forumowicze. 65 Sony czy 55 Samsung?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ogóle bym nie brał pod uwagę 55", no chyba, że to jest sztywne 1.5m i nie zależy Ci na jakichkolwiek wrażeniach, a czymś na zasadzie "tv w kuchni".
 

edelman2

Member
Ale dałeś ciała. Ten sklep to właściciel brandstorów Sony i Samsunga w dużych galeriach handlowych. Do tego Oficjalny partner Samsunga.
Bardziej pewnego sklepu ze świeca szukać.
A to nie wiedziałem ;)
Jednak negatywne opinie posiada i człowiek nabiera dystansu. Ostrożności nigdy za wiele.
Cena 6199 u nich, opcja cashback 1000, czyli tak naprawdę byłby za 5199. Kusi, nie powiem.
 

edelman2

Member
Raczej zdecyduję się na rozmiar 55cali Samsunga. Tv to też mebel i nie chcę efektu, że kiedy wejdę, to tv będzie za bardzo ogarniał pokój. Obecnie mój 48 jest w sam raz do moich warunków, i gdybym nie kupował PS5, bym go nie zmieniał. 55 i tak będzie przeskokiem na plus z rozmiarem.

Czy sklep Vobis jest godny polecenia, podobnie jak MatrixMedia?
 

edelman2

Member
Obydwa sklepy są dobre.
Wielkość sam zdecydujesz.
Ale radość wielkości zostaje na znacznie dłużej.
Na pewno masz racje. Dlatego może za x lat następny będzie 65.

Przekopałem tu sporo wpisów i ludzie z podobnymi metrażami i odległością 1,5-2,8 wybierali 55. Przy naszej telewizji kanałów 4k jest kilka, reszta full hd. Z takiej odległości 65 do full hd, lekko za duży, ale to moja subiektywna opinia.
 

edelman2

Member
W tabelach masz jednak 65"
Wiem o tabelkach, ale nie przekonują mnie. Pomierzyłem i naniosłem „makietę” 65 na ścianę, usiadłem, patrzyłem z 1,5-2,8, i uznałem, że nie jestem pewny, a jak czegoś pewny nie jestem to w to nie wchodzę. Może będę po czasie żałował, a może i nie. Krok po kroku.

A co do samego Qn91b, w recenzjach podają info, że jest bardzo jasny, super wygląda w jasnych pomieszczeniach. A jak wypada w ciemnych? Sporo oglądam wieczorami i nocami. Jasny, oznacza, że mocno świeci po oczach? Wieczorem jest jak lampa? Czy wieczorami się sam przygasza?

Lepsze kolory są w Samsungu czy Sony np x90k?

Powłoka antyreflex qn91b. Kit czy hit?

Jaki soundbar do qn91b? (Pomieszczenie 22m). Zależy mi na przyzwoitym dźwięku, wyczuwalnym basie. Czy np q700b będzie ok?
 

radier

Member
Bez reklam
W Samsung brand store usłyszałem, żeby poniżej serii 700 w soundbarach nie schodzić. Także wybór dobry.

55QN91B będę miał w poniedziałek to napiszę parę słów.
 
Do góry