Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

senior45

New member
Juz dwa dni go testuje.BE3 majstruje genialny obraz w SD.Jedyne czego nie rozumiem to te 15 wat w trybie standby.Telewizor po godzinie w tym trybie pobieral 15 wat.
 

jgx

New member
Bez reklam
senior napisz ile cali i z jakiej odległości.

Nie znalazłem na tym wątku jednej kwestii a jest ona moim zdaniem BARDZO WAŻNA - JAK Z BRZĘCZENIEM ELEKTRONIKI w tym tv? Płaszczaki lubią brzęczeć (plazmy szczególnie) jak jest w sonym Z5500 szczególnie mi chodzi o 52" prosze pisać jaka wielkość i czy słychać cokolwiek na ściszonym do zera tv w nocy, czy troche, czy bardzo
pozdro
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Brzęczenie

jgx napisał:
senior napisz ile cali i z jakiej odległości.

Nie znalazłem na tym wątku jednej kwestii a jest ona moim zdaniem BARDZO WAŻNA - JAK Z BRZĘCZENIEM ELEKTRONIKI w tym tv? Płaszczaki lubią brzęczeć (plazmy szczególnie) jak jest w sonym Z5500 szczególnie mi chodzi o 52" prosze pisać jaka wielkość i czy słychać cokolwiek na ściszonym do zera tv w nocy, czy troche, czy bardzo
pozdro
Moje 46Z5500 trochę brzęczy. Słychać to jedynie w nocy przy idealnej ciszy (zamknięte okna, cisza za oknem, TV wyciszony do 0) ale słychać nawet z 4 metrów. Nie jest to drażniący dźwięk, można się do niego przyzwyczaić i jest ledwo wyczuwalny. Jak chcesz go usłyszeć to usłyszysz ale chwilę później o nim się zapomina. Jak sobie przypomnę, że mój CRT brzęczał dużo głośniej, popiskiwał i to różnymi tonami to się uspokajam i już nie przejmuję cichym brzęczeniem mojego nowego LCD.
Weź też pod uwagę to, że jestem strasznym cichofilem i wkur... mnie każdy zbędny dżwięk wieczorowo/nocno porą (kompa mam np tak wytłumionego, że nie słychać go w ogóle z 1 metra - 90% pasywnego chłodzenia, zasilacz bequiet za 500zł., wytłumiona obudowa, HDD zawieszony na gumce od majtek itp.)

52" ze względu na jeszcze większy pobór prądu może jeszcze głośniej brzęczeć choć oczywiście reguły nie ma bo producent może zastosował inną, bardziej wytłumioną lub osłoniętą przetwornicę.

Ale jak ktoś Ci powie, że nie słyszy brzęczenia to jest albo przygłuchy albo nie ma ciszy w pokoju (np sprawdzał w dzień). Oczywiście na pewno są różnice między poszczególnymi egzemplarzami w danym modelu ale nie są wielkie. Mój 22" monitor dell 2209waf brzęczy głośniej od telewizora ale jak mocno złapię obudowę i ścisnę palcami to brzęczenie maleje o połowę. Tak więc trochę też zależy od samego wykonania, ustawienia taśmy produkcyjnej, naprężeń obudowy itp.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
formatowanie ekranu

Ponawiam pytanie o ustawienia formatowania ekranu. Podajcie co macie wpisane u siebie (w: home/ustawienia/ustawienia ekranu). Tam jest tylko kilka opcji:
--------------------------------------
Wejście docelowe:
Format ekranu:
Autoformatowanie:
Domyślny tryb 4:3:
Pole wyświetlania:
inne, chyba nie istotne...
--------------------------------------

Zależy mi zwłaszcza na ustawieniach dla tunera analogowego ale też dla HDMI.

Nie wiem m.in. co daje autoformatowanie. Mam to obecnie wł. (format ekranu na "smart", Domyślny tryb 4:3 na wył.) ale kilka razy zauważyłem, że TV sam sobie przestawił na "zoom" i nie wrócił już do "smart" mimo, że powinien bo wymagał tego wysyłany format obrazu.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam .

-są osoby którym obraz SD na 52" z 2.80m jest ok i deklarują że 70"-

Kolego ja pisałem o sygnele hd nie o sd . O sd napisałem ze są ok ,ale zalezy od sygnału .

Ustwien analogowych ni epodam bo nie mam takiego tunera i takiej anteny .

N-ka - HDMI .

Obraz Własny

Podswietlenie 2
kontrast 78
jasnosc 54
kolor 51
temp . ciepła 2
ostrosć 14
200 HZ - standart
film - wyłączony

Reszta wyłaczona .

Format obrazu wide

Wszystkie pixele .

Auto format przy sygnale hd nie działa jest dla sygnału analogowego .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
źródło- wyborcza.biz
Sony stawia na telewizory trójwymiarowe
Telewizory 3D Sony chce wprowadzić do oferty w 2010 r. Jak mówi Hiroshi Yoshioka, wiceszef japońskiego giganta, do marca 2013 r. mają one stanowić od 30 do nawet 50 proc. całej sprzedaży telewizorów z marką Sony.
--------------
Tak, że Panowie, za max 3 lata czeka nas kolejna zmiana TV ;)
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o wielkość telewizora, to moim zdaniem jest to rzecz sybiektywna. Ja np. mam odległość 3 m i myślę o 52" minimum 46".
 

senior45

New member
ja wzialem 42 cale.Telewizor jest cichy.Na razie nic nie brzeczy.Nie wiem jak sprawuje sie BE3 w innych modelach ale w Z5500 jest genialne.Mam wylaczone wszystkie poprawiacze i ostrosc na 25.Zadnych artefaktow i kwadracikow.Powiedzialbym nawet ze na SD ( mam dekoder N ) wygladaja jak na plazma.Mam Panasonic ktory ma panel IPS i swietne katy ale za to nie ma czerni.Cos za cos.Zetka ma super czern ale slabsze katy i brak autoformatowania przez wejscie HD.Poza tym pierwsza klasa.Model Z to referencja wsrod telewizorow.Oczywiscie nie jest tak jaskrawy jak obecne modele LED ale z tego co czytam to wielu i tak sciemnia panel.Zreszta zauwazylem sprytny trik producentow np. Sharp albo Samsung.Ich matryce maja blyszczace szyby co zmyla oko i powoduje ze obraz wydaje sie bardziej kontrastowy.Jednak wszystko sie w nim odbija.Jest juz po 12 wiec ide do barku i do nowej kobiety.Aha.Wielki minus za te 15 wat w standby.Nie wiem po co jest ten caly "Energy switch".Ma taka sama funkcje jak przycisk wlaczania telewizora z prawej strony.Czyli kompetnie wlacza lub wylacza TV.Sprawdzalem miernikiem.
 

Medaaard

New member
Panowie, jakie jest Wasze zdanie o predefiniowanych trybach, np: GRA? Czy faktycznie wybór tego podczas grania na konsoli zapewnia optymalną jakość obrazu do gier, czy też może "ręcznie" dostrajacie sobie ustawienia obrazu, gdyż wspomniany tryb słabo się sprawdza?
 

paczu

New member
senior45 napisał:
Nie wiem po co jest ten caly "Energy switch".Ma taka sama funkcje jak przycisk wlaczania telewizora z prawej strony.Czyli kompetnie wlacza lub wylacza TV.Sprawdzalem miernikiem.
a właśnie nie, jak wyłączysz górnym guziorem to tv pobiera 0,19W (0,83mA) może miernik za mało dokładny, dolnym ESS pobór spada do 0W. do tego stopnia oszczędzają energię, że nawet tv nie podtrzymuje ustawień zegara i daty po wyłączeniu wspomnianym guzikiem
 

Ares78

New member
senior45 miałeś chyba na myśli wersje 40 calową, Sony 42 calowych telewizorów nie produkuje... Co do tego poboru coś mi nie gra, spróbuj na forum producenta tam powinni udzielić fachowej pomocy (15wat to faktycznie sporo).

Medaaard mi odpowiada, ale wiadomo zależy jaki obraz preferujesz, zawsze można zmodyfikować, jeśli chodzi o opóźnienia to są jak najbardziej znośne.
 

senior45

New member
przepraszam za pomylke. 40 cali.Nie rozumiem dlaczego TV w standby pobiera az 15 wat.Do tego mam ten dekoder N ktory obojetnie czy jest w standby czy wlaczony ciagnie 20 wat.Razem 35 wat.To troche duzo.Dziwne ze ten guzior jest tylko na obudowie i ze nie mozna tego wylaczyc z pilota.Tu wielki minus dla Sony.
 

paczu

New member
na pewno masz włączoną opcję "szybki start" home>>ustawienia>>ustawienia. w tym trybie tv pobiera do 20W ale za to włącza się bardzo szybko. jeśli wyłączysz tą funkcję tv pozostanie w trybie szybkiego startu przez kilkanaście minut pobierając do 20W a po tym czasie przełączy się w normalny standby i pobór spadnie. po tym czasie tv będzie się uruchamiał znacznie dłużej
 

senior45

New member
nie mam takiej opcji.Mam tylko szybki start w ktorym mozna programowac jakies czasy.Wszystkie sa na " Wyl ".
 
Ostatnia edycja:

lumix10

New member
mrowekg napisał:
Skoro wykreowała się tu jakaś rywalizacja co do tego kto kogo popiera to ja popieram ortaxa. I może darujmy sobie te wycieczki o ślepocie, bo zaraz wyjdzie, że 90% użytkowników dużych TV jest wg. co niektórych ślepa.


Oj robaczki....ja powiem cos od siebie. Mam 3 telewizory jeden ma 27 cali LG, drugi ma 40 cali samsung no i trzeci to 52 cale wlasnie model Z.............i powiem tak tych dwoch mniejszych nawet nie wlaczam...szkoda mi nerwow i psucia dobrej zabawy z ogladanego filmu na blu ray....obraz na Z jest rewelacyjnyzarowno na blu ray jak i kanaly SD....we francji mam za nie duze pieniadze dostep do kanalow HD...ale ogladam je jak musze...jakosc ich zarowno na zachodzie jak i w polsce daleko odbiega od BLU RAY...tak wiec...nie TV mniejszy kochani...TV wiekszy sie kupuje :)...a radosc czerpac bedziecie z ogladania BD na TVHD jeszcze jest zbyt wczesnie zbyt slaba jakosc tych kanalow...jednak jest o niebo lepsza niz kanalow SD. Pamietajcie dobry duzy TV + blu ray + dobry film (polecam obie czesci transformersow) i wtedy bedziecie plakac, ze nie kupiliscie min 55 cali...obraz ma cieszyc jakoscia i was otaczac jesli to mozliwe czyli nie dalej jak 2.5m od TV 52 calowego. Popieram kolege ortaxa360 w 100 procentach i bronie jego stanowiska odnosnie duzych ekranow :) pozdrawiam wszystkich forumowiczow
 

senior45

New member
Wyjasnila sie sprawa z poborem pradu w standby.Chyba elektronika sie zawiesila.Zrobilem tak.Wszedlem w menu szybkiego startu i wlaczylem 3 czasy uruchamiania sie telewizora.Wylaczylem TV i ponownie go wlaczylem.Wszedlem znowu w to menu i je powylaczalem a nastepnie dalem na standby i TV pobiera teraz prawidlowo 0,19 wat tak jak byc powinno.Nie wiem czy to blad elektroniki czy tak jest ale gdyby komus to sie kiedys przydazylo to juz bedzie wiadomo jak temu zpobiec.Przepraszam za zamieszanie i dziekuje za pomoc.
 

paczu

New member
lumix10 napisał:
TV wiekszy sie kupuje :)...a radosc czerpac bedziecie z ogladania BD na TVHD
ok, no to teraz niech się przyzna każdy kto ma odtwarzacz bluray i możliwość oglądania filmów bluray spośród posiadaczy telewizorów fullHD, proszę o szczery odzew zarówno osób, które mają taką możliwość jak i tych, którzy nie mają i nie zamierzają mieć w najbliższym czasie. Z obserwacji rynku wynika, że mniej niż 10% posiadaczy telewizorów HD wykorzystuje jego pełne możliwości więc mało osób cieszy się z zarąbistej jakości i wielkości jaką daje np. tv 52". zakładam z dużym prawdopodobieństwem że większość użytkowników pozostaje przy sygnale SD

ps. z drugiej strony spodziewam się entuzjastycznych odpowiedzi posiadaczy odtwarzaczy bluray i raczej pohamowania ze strony osób, które zdecydowały się na używanie tv fullhd wyłącznie do kanałów SD... ale mimo wszystko zachęcam
 

jery--

New member
Bez reklam
Do kanałów SD najlepsza jest plazma i wystarczy HD Ready. Przy takim sygnale nie ma sensu kupowanie drogiego wypasionego TV.

Pozdrawiam
 
Do góry