Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

p.stasiak

New member
Meduza (Senior45), weź sobie wbij w podpisie "Sony to dziadostwo a Panasonic jest najlepszy x 1000 i kupujcie Pansonica wszyscy koniecznie!". Wtedy w ogóle nie będziesz musiał się męczyć a twoje wypowiedzi zostaną na tym samym poziomie.
 

visualaudio

New member
Philips czy Sony?

Witam wszystkich serdecznie! Przeczytałem wszystkie Wasze wypowiedzi i dalej mam dylemat,co kupić. Sony KDL52-Z4500 , czy Philips 52PFL9703D???
Wygląd zewnętrzny,moim zdaniem tylko Philips. Ale to zdanie mojej lepszej połowy.A tak naprawdę jeden wielki dylemat.Dzisiaj byłem w MM i oglądnąłem sobie oba te modele,tak naprawdę nie zauważyłem jakiś ogromnych różnic w obrazie.Z różnych względów na podjęcie decyzji mam 2 dni!
Pomożecie???!
 

senior45

New member
p.stasiak ma jakies urojenia i mnie z kims myli-niewazne.Chyba cos go przesladuje.Ja tez roznicy nie widze a te 200Hz to jakas sciema marketingowa.Szczerze to nie moglem sie dopatrzec niczego co mialo by go wyrozniac.Nadal uwazam ze W4500 to najbardziej udany model i to jego bym wzial zamiast Philipsa.Stal tez jeszcze jeden Soniak ten super plaski bezprzewodowy.Kntrast byl ustawiony na max i podwietlenie matrycy tez a mimo wszystko byl obraz ciemniejszy od modelu Z ktorego parametry byly na 50 %-cena szok.Jedyne co moglo by mnie przekonac do Philipsa to ladniejszy obraz na SD.
 

p.stasiak

New member
kolego Senior45 myślę, że moderatorzy czy admini też zwrócą uwagę na twoje zachowanie, w końcu twoje alter ago było już 2 razy zbanowane na tym forum (meduza), stąd rozumiem potrzeba zmiana nazwy profilu (ale niestety nie języka i sposobu działania). Tyle w temacie i nie czaruj proszę, bo myślę, że nikogo tu nie oszukasz.

visualaudio - chętnie bym ci pomógł, i wskazał na Z, sam nawet chciałem go nabyć, ale przekracza moje możliwości finansowe zresztą mam już telewizor z którego jestem zadowolony. Tego Philipsa kojarzę, ale trudno mi coś głębszego napisać. Może Kiki ci doradzi albo ktoś równie doświadczony mający pojęcie zarówno o jednym jak i drugim modelu.
 

brayanek

New member
Witam serdecznie forumowiczów w moim pierwszym poście ;)
Szukam jakiejś wypasionej 40tki do satki (C+), PS3 i jako ekran do HTPC. Wstępnie byłem najarany na serię 8 samsunga ale stylistyka mi nie podchodzi a ponadto przerażają mnie niedoróbki materiałowe oraz chłodzenie głośnymi wiatrakami. Dzisiaj zrobiłem sobie wycieczkę po sklepach RTV i rzeczywiście Z4500 robi wrażenie. Sprzedawca zapwnił mnie, że ten tv ma pasywne chłodzenie oraz moduł wifi (rzeczywiście?). Czy wifi służy tylko do dostępu do serwerów mediów czy może tv ma wbudowaną jakąś przeglądarkę? Jak sprawuje się wbudowany subwooferek? Jako ciekawostkę podam dzisiejsze ceny tego modelu w różnych sklepach w moim mieście:
1) AVANS - 6999zł
2) MM - 7999zł
3) sklep internetowy z siedzibą w moim mieście - 5899zł
Za maksymalną różnicę można dokupić niezłe KD :D
Pozdrawiam
 

Ares78

New member
Rozpiętość cenowa faktycznie olbrzymia :???: ciekawe skąd się bierze... Jeśli chodzi o z4500 dokładną specyfikacje znajdziesz tutaj http://www.sony.pl/product/t32-z-series/kdl-40z4500#pageType=TechnicalSpecs , chociaż dobrze jest też porównać instrukcje interesujących nas modeli, można znaleźć kilka ciekawych rzeczy. Z tym tv osobiście miałem dość małą styczność u kolegi, oglądaliśmy Bonda na blu ray, a potem krótka partyjka na xboxie i powiem tak judderingu nie uświadczyłem, a ciekawostką były zachowanie się gier 30fps na 200hz (czyli w ustawieniach max), grając w nie miało się wrażenie jakby miały 60fps- różnica najbardziej widoczna przy samochodówkach. Na temat subwooferka się nie wypowiem ponieważ kolega Ztkę miał podłączoną do kina domowego...

lysy158: niestety mam tą wątpliwą przyjemność świecącego piksela na laptopie :) i powiem tak 4 osoby doprowadzone do ekranu nie potrafiły go znaleźć na ciemniej tapecie dopóki go sam nie pokazałem, a przecież siedzi się około 0,5m od notebooka.
 
Ostatnia edycja:

Golgota

New member
Nie, po prostu macie takie monitory, jak można zobaczyć coś szybkiego na czymś wolnym,
nieporozumienie
to to samo jak by ktos prowadził f 126p a oglądał jazdę z BMW i narzekał ze jest muł:)
Pozdrawiam
 

Sych

New member
Tu się zgadzam. Nie można oczekiwać po jakimś produkcie, że jest super świetny, jeżeli parametrami i zaawansowaniem technologicznym jest po prostu kiepski. Niestety, żeby coś było dobre, musi trochę kosztować...
 

Ares78

New member
Pytanie tylko na czym tak naprawdę koledze zależy, pod względem możliwości jak i jakość obrazu Ztka stoi wysoko. Tyle, że jest jeszcze możliwość kupienia w tej samej cenie aczkolwiek już ciężko dostępnego 46 calowego (zamiast 40 cali Z) W4500 albo pochodnych W4710 co komu wystarcza, ja wolałbym większy telewizor (a parametry są niezłe).
 
Ostatnia edycja:

jawitold

New member
Przełączanie trybu 200 Hz

Witam,
czy tryb 200 Hz można tylko włączyć / wyłączyć (czyli przejść na 50 Hz) czy też można się przełączać 50 Hz -> 100 Hz -> 200 Hz ?
 

strzelb@

New member
jawitold napisał:
Witam,
czy tryb 200 Hz można tylko włączyć / wyłączyć (czyli przejść na 50 Hz) czy też można się przełączać 50 Hz -> 100 Hz -> 200 Hz ?
Tryb Motinoflow w tym TV można zmieniać w 4 krokach: WYŁ. / MIN. / STANDARD / MAKS.
Osobiście preferuję tryb MAX. Jest wyraźna różnica w jakości wyświetlania nie tylko dynamicznych scen. W trybie tym znacząco zanika efekt przeskoku klatek (trudno mi znaleźć jakieś dobre określenie, może klatkowanie?).
Tryb Motionflow 200Hz nie jest tożsamy z odświeżaniem w telewizorach kineskopowych. Proces działa w ten sposób, że dodaje pośrednie klatki z wygenerowanym obrazem, wyliczając przy tym pośrednie położenie ruchomych obiektów. Stąd niewiarygodna płynność obrazu i brak "klatkowania".
Wadą Motionflow jest - jak niektórzy piszą tzw. "efekt teatru TV". Dla mnie to zjawisko jest minimalne, natomiast po wyłączeniu funkcji Motionflow przy 46 calach "klatkowanie" męczy i kto raz zobaczył u mnie te 200Hz już nie chciał oglądać inaczej.

TV nie posiada modułu WIFI, jak niektórzy pisali na forum. Posiada natomiast złącze LAN. Przydatne jest do odtwarzania muzyki i zdjęć (nie ma obsługi video) z domowej sieci. Konieczne jest jednak udostępnienie multimediów w standardzie DLNA. Serwer DLNA można uruchomić poprzez instalację na komputerze podłączonym do sieci np. Windows Media Player'a 11.
Dostęp do sieci przydaje się jeszcze do innych rzeczy. Np przy oglądaniu zdjęć (jpg) z zapisanymi w EXIF współrzędnymi GPS, telewizor ściąga z internetu mapkę z lokalizacją i wyświetla ją w rogu ekranu.

Przy słuchaniu "empeczy" fajnym bajerem jest podgląd okładki (jeżeli takowa jest zapisana w pliku mp3).

Subwoofer jest, ale nie robi większego hałasu. Ogólnie dźwięk jest dobry. Ja jednak podłączyłem ten TV do wzmacniacza ONKYO poprzez wyjście optyczne S/PDIF.

Jakość czerni jest b.dobra jak na LCD. Oczywiście jak się jarzeniówe ustawi na maks. to czerń nie jest idealna. TV ma tryb "zaawansowanego zwiększania kontrastu" poprzez dynamiczną zmianę jasności podświetlania jarzeniówy, jednak nie używam tego u siebie.

Pewne wady ma pilot zdalnego sterowania. Można go programować, lecz ilość urządzeń sterowanych nim jest żenująco mała. Choć ładnie wygląda i jest kosmicznie podświetlany na niebiesko, to miałem w łapach bardziej ergonomiczne modele.

Telewizorek ma masę wejść i wyjść. Można go podłączać na różne sposoby do sprzętów RTV i komputerów. Dodatkowo wejścia można "opisywać" a jak się ich nie używa to można je ukryć.

Generalnie, polecam ten sprzęt. Choć drogi i nie pozbawiony wad to jednak jakość obrazu i wykonania plasuje go na górnej półce dostępnych telewizorów LCD. Pozdrawiam. Tomasz.
 
Ostatnia edycja:

MarcinCC

Banned
Dzisiaj Sony zapowiedziało kolejny model z serii 200Hz: Z5500.

bc49a9376c6a548e.jpg
 

Sych

New member
OOOO... Masz jakieś parametry? Kiedy będą w sprzedaży?? Czy mi się wydaje, czy obudowa jest bardziej matowa, już nie jak pianino?
 

MarcinCC

Banned
Info jest z pełnego newsa na konkurencyjnym forum. Wygląda na to, że jest to kolejny model 200Hz ale wcale nie następca.

Z5500
Wielkość ekranu (w calach) 40, 46, 52
Rozdzielczość panelu 1920 x 1080
Motionflow z osłabianiem rozmycia obrazu 200Hz
BRAVIA™ ENGINE BE 3
Podświetlenie WCG-CCFL
Live Colour Creation Tak
24p True Cinema™ Tak
Wbudowany tuner telewizji cyfrowej MPEG4 AVC-HD1, DVB-T, DVB C2
Zgodność z CI+3 TAK2
DLNA (muzyka / zdjęcia / filmy) Tak
AppliCast™ Tak
Wejścia HDMI™ 4
BRAVIA™ Sync Tak
Odtwarzacz nośników USB Tak
Tryb ramki na zdjęcia Tak
SCART 2
Wejście komputerowe HD15 1
Technologia S-Force Front Surround Tak
XMB™
(Xross Media Bar™) Tak
Ustawienia ECO Tak
Przełącznik trybu energooszczędnego Tak
Obrotowa podstawa Tak
 

Sych

New member
Parametry ma świetne:D Jakby poprawione "nie kryzysowa" wersja W5500 plus parę bajerów:eek:k: Tylko znając życie początkowa cena będzie kosmiczna... Tak jak to było w przypadku W5500 i nagły spadek po ponad miesiącu... Wiesz kiedy wchodzi na rynek????
 

Sych

New member
MarcinCC napisał:
lipiec . . . . .

:shock: No to tylko ochoty narobiłeś.... Pewnie jeszcze jakieś spóźnienie, czyli wejdzie w sierpniu, początkowa kosmiczna cena, to może przed świętami Bożego Narodzenia będzie można zastanowić się nad zakupem....
 

Jimmy

New member
@siemecs

Problem tylko w tym, że ceny nowości spadają, gdy pojawiają się inne nowości, a wtedy nie ma się ochoty kupowac tej przestarzałej, potanionej "nowości".
 
Do góry