Sony seria Z4500 (40, 46, 52 ") 200hz - Pierwszy test w PL, opinie, link 1 post!

sharan1

Member
Na zwyklej antenie siatkowej mam dzwiek,natomiast z Nki nie :(Zmienilem juz kabel hdmi i dalej cisza.Dodam ze z PS3 po hdmi tez mam dzwięk.
 
Ostatnia edycja:

piqs

New member
Patrz post wyżej meduza88

Ponoć dekoder n-ki może być ustawiony domyślnie w trybie DVI i wysyłaś po HDMI jedynie obraz. Musisz go przestawić w tryb HDMI, czyli przytrzymać przycisk RES na nboxie ok. 2 sekundy. To ponoć działa...
Sam mam nboxa, ale nie mam odbiornikia z HDMI (proces wyboru TV cały czas trwa....:))
 

brodacz

Active member
Bez reklam
200 Hz to sciema ?????

rudy napisał:
Panowie,za moment philips wysmaży Leda z kontrastem 3000000:1 i 300Hz.Dla mnie to wszystko ,to nabijanie klientów w przysłowiową butelkę.Za chwilę nie będzie widać różnicy w obrazie tylko w cyferkach.Pozdrawiam.
200 Hz to 5 ms na obraz. Odświeżanie w Soniakach to 8 ms... zatem max co można wyciągnąć to 120 Hz. Zważywszy na fakt, że i tak ŻADNE źródło tv nie daje 200 obrazów na sekundę, to obraz w szybszych telewizorkach (np Filipek 9803 z 2 ms) ma prawo być lepszy...
 

dvd-r

New member
sharan1 napisał:
Mam kuro 508XD.Czy ktos moze mi pomoc z tym dzwiekiem w Z4500?

Napiszesz coś o porównaniu jakosci obrazu 508XD vs ten Soniak ?
Mam 506XDE i się zastanawiam czy jest sens przesiadki na topowe modele 52 lub 55" z Sony

Artur
 

deore_1976

New member
Czesc Zainteresowani tym lcd z 4500 200 hz :] ja mam 40 cali.

Jak macie jakies pytania to z checia odpowiem.

Nie jestem expertem, ale w czym bede umial to odpowiem, pomoge.

Powiem na wstepie tylko ze nie jeden lcd widzialem w akcji. Nie ma co ukrywac ze glownie w sieciach saturn i media markt - jeden wlasciciel. Wiec widzialem sporo ich. Prawda tez jest ze przypadek zrzadzil ze dopiero teraz LCD kupilem. Mialem wczesniej ale nie doszlo do tego. ufff

Skrutowo

- zalezy jaki divix, jak zrobiony, jednak 700 MB daja juz rade, naprawde dobrze
- dvd to juz kilka klas wyzej
- hdtv, DVB-T i innych sygnalow z anten nie mialem jeszcze przyjemnosci podlaczyc to pomyslcie sami co to bedzie.


ps

Ach, czym mam go podlaczone ?

Nie wiem jak fachowo sie to polaczenie nazwa, ale mam kabel taki .. 3 chinchowy, 2 z nich to audio, ostatni do obraz. To chyba s-video ? to jest to zwykle podlaczenie bo sa tam jeszcze z oznaczeniami pb cb, pr cr. Te sygnaly leca prosto z jakiegos odtwarzacza dvd, divix. Kabel 2 metrowy.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
deore_1976 napisał:
Czesc Zainteresowani tym lcd z 4500 200 hz :]
Skrutowo

- zalezy jaki divix, jak zrobiony, jednak 700 MB daja juz rade, naprawde dobrze
- dvd to juz kilka klas wyzej
- hdtv, DVB-T i innych sygnalow z anten nie mialem jeszcze przyjemnosci podlaczyc to pomyslcie sami co to bedzie.


ps

Ach, czym mam go podlaczone ?

Nie wiem jak fachowo sie to polaczenie nazwa, ale mam kabel taki .. 3 chinchowy, 2 z nich to audio, ostatni do obraz. To chyba s-video ? to jest to zwykle podlaczenie bo sa tam jeszcze z oznaczeniami pb cb, pr cr. Te sygnaly leca prosto z jakiegos odtwarzacza dvd, divix. Kabel 2 metrowy.
Gdy przeczytałem ten post to myślałem, że to prowokacja. Gdy ochłonąłem doszedłem do wniosku, że jednak ludzie nie wiedzą co robić z kasą... Kupiłeś Ferrari by jeździć po polnych drogach ? DVD podłącz eurozłączem 21 pin. Będziesz miał tedy namiastkę luksusu jaki daje ten tv.
 

deore_1976

New member
Aj tam prowokacja. Odezwala sie wemnie chec pomocy innym. Sam czytam sporo postow ludzi dobrego serca, wiec czemu nie ja ? :)

W sumie dales mi do myslenia o tym euro, ze bedzie jeszcze lepiej niz po przez te 3 chinche.


Wiem napewno ze kabel hdmi bylby najlepszy.

Sprawdze na goglach jak to jest z tymi kablami.
 

Artur'79

New member
Dokładnie bracie, przy takim sprzęcie warto mieć odtwarzacz Blu-Ray / DVD z dobrym skalerem (polecam Sony BDP-S350 - do kupienia jest już za kilkaset zlotych) i podłączyć go tylko i wyłącznie po HDMI... wtedy jest sens posiadania takiego telewizora. :)
 

deore_1976

New member
Polepszylem sobie obraz.

Mianowicie mam teraz kabel Component Video.

Co do hdmi to sobie posledze fora. Sa kable i kable jak sie okazuje, A jak juz jego bym kupil to chce w jak najlepszej jakosci do umiarkowanej ceny.
 

Sych

New member
Artur'79 napisał:
Dokładnie bracie, przy takim sprzęcie warto mieć odtwarzacz Blu-Ray / DVD z dobrym skalerem (polecam Sony BDP-S350 - do kupienia jest już za kilkaset zlotych) i podłączyć go tylko i wyłącznie po HDMI... wtedy jest sens posiadania takiego telewizora. :)
Też posiadam ten model Blu ray, jest super. Podłączenie HDMI odtwarzacza z tv to podztawa! Dźwięk przekazywany jest świetny, dodatkowo działa BraviaSync, co jest bardzo wygodne:) A jakość filmów z BR jest po prostu boska. Jeszcze w 24p:)
Co do kabli, jakość bardzo często idzie w parze z ceną.. Najtańszych nie ma co kupować, owszem będa chodziły, ale obraz nie będzie taki jak być powinien. Ze średniej półki już można się zastanowić...
 
Ostatnia edycja:

deore_1976

New member
ehhh



Pomoze ktos ? bo juz nie mam sil


Chcialbym podlaczyc tego lcd-ka po przez lana, aby moc obadac co po przez to pojdzie. Zdjecia rzekomo, i muzyka napewno, ale ja o filmach mysle tez, moze akurat to nie problem ?

Tylko moja bezdarnosc lezy w tym ze

- kablem lan z routera podlaczylem lcd. Wykrywa wszystko bo jest na dhcp.

Wiec gdzie lezy problem ze jak daje wyszukiwanie serverow w Tv to nic nie odnajduje pisze ?

Daje odswiez... i dalej nic
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Sych napisał:
Co do kabli, jakość bardzo często idzie w parze z ceną.. Najtańszych nie ma co kupować, owszem będa chodziły, ale obraz nie będzie taki jak być powinien. Ze średniej półki już można się zastanowić...
Ty po zawodówce, więc rozumiem, że fizyki nie uczono... Zamiast pisać bzdury o wpływie kabla na sygnał cyfrowy lepiej naucz się "polska mowa".

edit dnc
Proszę nie obrażać innych forumowiczów. Następne ostrzeżenie i odpoczniesz sobie troszkę od forum. Jeśli masz jakiś problem zgłoś go modowi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

slavi

New member
@brodacz:
Nie masz do konca racji wiec ostroznie z tego typu uwagami.
Owszem przy krotkich przewodach i polaczeniu cyfrowym jakosc kabla nie ma praktycznie znaczenia.
Jednak gdy odleglosci beda wieksze to zakłocenia sygnalu moga sie juz pojawiac co moze skutkowac z kolei zrywaniem obrazu i dzwieku.
 

deore_1976

New member
deore_1976 napisał:
Fajnie ze sie wyzywacie...

ale moze jednak ktos wie co z tym zrobic o co zapytalem w paru postach wyzej ?


Juz wiem o co chodzi


Musze nabyc tego typu urzadzonko
WD TV™ HD Media Playeri po sprawie, wtedy bedzie juz servery znajdywac i duzo wiecej :)
 
Do góry